Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki Windows 10...

Van itt olyan aki Windows 10 után Linuxra fog átváltani?

Figyelt kérdés
Ugye jövőre fog lejárni a win 10 támogatása, tehát szép lassan elavultá válik a rendszer. Van itt olyan aki ezután linux-ra vált? Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet. Ugye már ezerrel megy a kémkedés, adathalászat a windows 10 alatt is, viszont a windows 11 alatt még sokkal durvább lesz (AI recall), meg ugye arról ne is beszéljünk hogy reklámokat tesznek a saját start menümre. Ti mit fogtok tenni?

máj. 27. 07:32
A kérdező szavazást indított:
Maradok a windowsnál
Majd váltani fogok linuxra
Már váltottam linuxra
29 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
16%
Nekem még a 7 van fenn, mert a 10 iszonyat lassú. Linuxra már próbáltam váltani de nem ismeri fel pl a hangkártyát (így nincs értelme). Ha nekem most még működik a 7-is akkor a 10 még vagy egy évtizedig biztos kihúzza. Ja hogy frissítések (azok nálam alapból ki vannak kapcsolva). Szerintem erre a kérdésre ráérünk visszatérni 5-6 év múlva...
máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
24%
Nem fogok váltani. Most is ki vannak kapcsolva a frissítések, mert csak kárt okoznak. Egyébként Linuxot is használok, csak a játékok miatt van fend vindóz.
máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
78%
Nem kompatibilis a gépemmel a 11, de sajnos Linuxra se válthatok, mert sok szoftver nem működik rajta ami nekem például munkához kell. Marad a 10, de szerintem meg fogják hosszabbítani a támogatását, most csak ijesztgetnek, hogy mindenki gyorsan váltson, de ez nem ilyen egyszerű.
máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:

#3

Ősszel adnak ki olyan verziót amit fellehet tenni régi gépekre is.


Win.11 Enterprise LTSC_24H2


[link]

[link]

máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
39%

Én már letöltöttem angol RTM telepítőt és magyarítottam.

[link]

máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
61%

#4

"...az új kiadás esetében - mint neve is mutatja - IoT jellegű felhasználási terület került megcélzásra."

"Ugyanakkor licencelésére csak vállalatoknak és eszközgyártóknak ad lehetőséget a cég, akik tömegesen tudják azt a már fent említett típusú eszközeik számára annak használati jogát megvenni."


Szóval egy mezei KKV cég, 6-10 PC-re cseszheti.

máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 Morfondir ***** válasza:
87%

Már korábban váltottam ( Win 10 kezdetekben szívás volt, és már nem álltam vissza, mikor stabil lett a rendszer.)

Nekem tökéletesen megfelel itthon a Linux. Munkához van egy céges laptopom, amin Win 11 van éppen, de ezen amúgy sem tudnék rendszert cserélni. :)

Egyre több dologra képes a Linux (Már a játékok kezelésében is!). Így azt mondanám, hogy tegyétek fel 2. rendszerként kipróbálásra. Ha nem tetszik, hát töröljétek. De, egy próbát biztosan megér. Megfelelő disztrót válasszatok, mert Linux-ban elég nagy választék, és eltárás van ezek közt. :)

máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 Morfondir ***** válasza:

*"eltérés"

Bocs, az elírásért.

máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
45%

#6

Nem bonyolult az Enterprise LTSC aktiválása se. A hozzáértőbbek tudják aktiválni akár a sima LTSC-t vagy az IoT LTSC-t is.

[link]

máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
89%

Én már váltottam Linuxra 8 évvel ezelőtt, nincs Windows-om, így nem érint a probléma.

A munkahelyemen van kb. 80 gép, amire nem fog felmenni a 11, azoknál valószínűleg bypassolva lesznek az ellenőrzések (TPM, CPU).

máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!