Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik a Windows előnyei és...

Mik a Windows előnyei és hátrányai a Linux tükrében?

Figyelt kérdés
2023. jún. 21. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 A kérdező kommentje:
A 2005-ös MW, gondoltam, talán azt viszi a Wine, erősebbet nem akartam, de még ez sem ment. Ezeken próbáltam: Ubuntu Linux, proci: Intel Core i7 920, VGA: NVidia GeForce GT 730 1 GB DDR5
2023. júl. 9. 11:41
 72/76 anonim ***** válasza:
82%

A most wantedet nem próbáltam, de nekem az underground 2 tökéletesen fut. Ha érdekel a dolog, akkor megtudod próbálni Lutrisszal, itt lehet állítgatni wine verziót, DXVK-t, stb. Nekem amúgy fps problémám sose volt.


Ami viszont valószínű, hogy a Nouveou driver van fent neked, nem az nvidia zárt driver, amit ha játszani akarsz, akkor fel kell rakni. Azt hiszem az ubuntunak van egy driver telepítő alkalmazása, ott talán meg tudod nézni. De a hozzáállásodból ítélve valójában nem érdekel a dolog


Azért nem tudom komolyan venni azt, aki 1 random dolog miatt kijelenti, hogy nem jó valami, mert semmi sem tökéletes. A windowssal is vannak problémák mégis használod, nem pesig az elsőt meglátva mondod, hogy na ezt nem lehet, hagyjuk is. Csak kifogást keresel, hogy miért ne használd. De ha nem akarod használni, akkor miért nem csak azt mondod, hogy neked ez nem tetszik és nem használod, ahelyett hogy a kifogásaidat másra vetíted?

2023. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 A kérdező kommentje:
72: Már sokszor mondtam, hogy nekem miért nem jó a Linux, ezek a példák az indokok voltak. Az is egy negatívum volt (talán már javították), hogy amikor néztem, még Képernyőkímélő sem volt, érted, ami egy alap dolog lenne. Mondhatnánk, nem nagy ügy de ez egy alap dolog lenne, és mindössze egy fekete kép, holott én szeretem a Windowsban a Képek kímélőt, a kedvenc képeimet mutogatja egy könyvtárból. Linuxon semmi nem volt, még valami vonalak mentek volna, akármi.
2023. júl. 9. 12:47
 74/76 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van képernyőkímélő linuxra is, most érted, erre nem tudok mit mondani, ha nem találod. Ne használd, ha nem tetszik, nem értem miért pazarlod még mindig rá az idődet itt a fórumon...
2023. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
83%

Képernyőkímélő? 2023 -at írunk... Alap dolog volt 10-15 évvel ezelőtt az LCD, meg még régebben a CRT monitorok idejében. Az is csoda, hogy még Windowsban ott van. Miért nem állítod be, hogy mondjuk 10p tétlenség után kikapcsoljon a képernyő? Kevesebb áramot fogyaszt, mintha valami random animáció futna. Egyébként van még képernyőkímélő program, de alapból nincs benne a legtöbb rendszerben, mert a legtöbb felhasználót nem érdekli.

Pl: xscreensaver

2023. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 A kérdező kommentje:
75: Istenem, de nehéz. Írtam, hogy esztétikai oka van: pl. telefonálok a gép előtt, akkor behozza a képeimet egy idő után, és nézegetem, miközben dumcsizunk. Miért kell mindennek haszna legyen?
2023. júl. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!