Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik a Windows előnyei és...

Mik a Windows előnyei és hátrányai a Linux tükrében?

Figyelt kérdés
2023. jún. 21. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
55%
Kényelmes és egyszerű, rengeteg program van rá.
2023. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 Potyondi Gergely ***** válasza:
61%

A Windows-al sokkal több program kompatibilis mint a Linux-al, viszont a Windows-ért fizetni kell, és sokkal nagyobb eséllyel lehet vírusos, mint a Linux.

Persze ha van jó vírusírtód, és/vagy óvatos vagy a programok telepítésével, akkor a vírusveszély nagyon minimális lesz.

2023. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 Szirty ***** válasza:
76%
Az nagyban függ a felhasználás körülményeitől.
2023. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
65%

Előnye: Népszerű

Hátránya: Minden más. Egy rakat fos az egész minden szempontból.

2023. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 Thunderfairy ***** válasza:
81%

A Linux-nak a játékok a nagy gyengeség. Sokkal körülményesebb a telepitésűk. Viszont minden másba messze leelőzi akármelyik windows-t. 1 éve vagyok Linux felhasználó de úgyaqnolyan gyorsan tölt be4 a Linux 1 év után is mintha ma telepitettem volna. Driverek utolagos telepitése nem szükséges, minden felhasználói program rajta van úgy hogy még semmit se csináltál vele. A telepitő lemezéről Live modba inditható, tehát mintha telepitve lenne és kiprobálható. Azotta nioncs vírusirtó a gépemen amiotta linux-ot használok. Tehát, a játékokat leszámítva semmi nincs amiért érdemes lenne windows-t használni. 1 év linux és fejvesztve menekülök a windows elől.


Egy linux felhasználó.

2023. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 Thunderfairy ***** válasza:
76%
Bocs a sok elütésért a leírásba.
2023. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:
5: És mi az érved a Windows ellen? Milyen gyorsan töltött be a Win, és most a Linux?
2023. jún. 22. 10:36
 8/76 anonim válasza:
83%
A windows kényelmesebb, egyszerűbb, valamint játékokra ez a legalkalmasabb op rendszer. Viszont a Linux engedékenyebb, nem erőltet rád semmit úgy mint a win. Vírusok pedig azért nincsennek többnyire linuxon mert nagyon nincs értelme támadni. Hirtelen csak ennyi érvet tudok. Talán még annyi hogy a windows-al ellentétben a linux az ingyenes. És “többnyire” az alkalmazások is ingyenesek linuxra. Szerintem érdemes kipróbálni a linuxot, max nem tetszik és letörlöd.
2023. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
67%

a windowst egy majom is tudja használni, a legtöbb játék erre íródik. Nagyjából ennyiben ki is merül az előnye.


vindóz Hátrányok:


1/ nem nyilt forráskód

2/ fizetős

3/ időről-időre meg kell venned, nem elég 1x

4/ több vírus és egyéb kártevő

5/ ergonómiája csapnivaló, alig lehet valamit testreszabni, kényelmetlen a kezelése

6/ licensz-rendszer átláthatatlan, külön szakember foglalkozik licenszeléssel

7/ az oprendszer nem biztosít kellő szabadságot, pl, le akarod állítani és frissít, indításkor szintén...

8/ biz. hardver cserénél licensz problémák

9/ a rendszert időről-időre újra kell telepíteni, mert teleszemeteli a gépet

10/ a Linuxhoz képest instabil

11/ csomagkezelős telepítő nem elterjedt (biztonsági problémák)

12/ hardver és szoftverkezelés primitív, nem lehet egy-két kattintással mindent lefrissíteni.

13/ sajnos annyira elterjedt, hogy lehetetlen megkerülni, közigazgatás, munkahelyek, iskolák.

2023. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

9: Pár pontnál vannak kérdéseim.


2. Az a pár ezer Ft egy dolgozó embernek nem tétel.

3. Új verzióknál? Másból is megveszed az újat?

4. Hát, ha valamit 1%-nyian használnak, érthető, hogy nincs rá vírus (kevés), hisze nem tudna terjedni

5. Nem tudom, ki nézegeti a rendszert, én a honlapokat vagy a játékokat szoktam, nem igazán hat meg, hogy épp milyen a tálca stb.. Szóval ezt sosem értettem. Vagy vannak emberek, akiknek a gépezés abból áll hogy (adott esetben a Linux) rendszert nézegetik és kattingatnak? :D

7. Oké, letiltanád. És akkor mi lesz jobb?

9. Ez régebben igaz volt.

10. Nem igaz.

2023. jún. 23. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!