Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik a Windows előnyei és...

Mik a Windows előnyei és hátrányai a Linux tükrében?

Figyelt kérdés
2023. jún. 21. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:
Az TfL, de mindegy, nem erről beszélek, hanem hogy ha a Win tud futtatni Linux akármilyen fájlt, akkor megoldható az átjárás. Linuxnál az exék futtatása miért nem megy?
2023. júl. 8. 21:01
 62/76 anonim ***** válasza:
85%

Ha felteszek egy VM-et, akor menni fog (ezt csinálja a WSL). Vagy korábban említették a wine-t/protont, aminél ma a legnagyobb korlátot az anticheat okozza, letiltja a linuxon a futást.


Te amúgy ugyanaz vagy, aki a linuxot illegális kritizálni kérdést írta? Ebből nem lesz egy hatalmas thread megint, ugye?

2023. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 A kérdező kommentje:
Nem, az egy másik ember. Remélem, nem lesz. :D
2023. júl. 8. 21:52
 64/76 A kérdező kommentje:
A Wine-t próbáltam, de sajnos nem volt az igazi, csak pár apró programot futtatott, de amint 3D-igény lett volna, a videókártya driver kezdetlegessége miatt nem ment. Legalábbis szerintem ez volt a baj. Na, ezért nem érdemes Linuxot használni... :o(
2023. júl. 8. 22:38
 65/76 anonim ***** válasza:
100%
#64 Pontosabban nem mindig érdemes Wine-al szórakozni, helyette érdemesebb natív programokat használni, amivel nincs ilyen probléma.
2023. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
70%

64

Ha azt látom, hogy valaki mondd egy okot, majd odarakja, hogy na ezért rossz a linux, vagy ezért nem érdemes használni, akkor máris nem tudom komolyan venni.


Eleve mit értesz nem ment alatt? Kevés FPS? Nem indult el? Bár gondolom nem megoldani akarod, hanem csak felhozod, mint példát. Ha nem indul el, akkor nem videókártya driver hiba, hanem jó eséllyel anticheat egyébként. Ha kevés FPS, akkor meg lehet, hogy nem a dedikált, hanem az integrált videókártyát használta

2023. júl. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:

66: "Ha azt látom, hogy valaki mondd egy okot, majd odarakja, hogy na ezért rossz a linux, vagy ezért nem érdemes használni, akkor máris nem tudom komolyan venni." - Ez pont hülyeség, akkor lenne igazad, ha általánosságban szidná valaki a Linuxot. De így, hogy konkrétan meg van adva, mi a baj, így igenis jogos a kritika.


Életemben nem haszáltam anticheatet, ne magadból indulj ki. A játék elindult, de kb 3 FPS volt, szaggatott. Most örülsz? Ez tipikus videókártya-driver-hiba.

2023. júl. 9. 10:16
 68/76 anonim ***** válasza:
100%

"Életemben nem haszáltam anticheatet, ne magadból indulj ki."

😂😂

Anticheatet nem is te használsz ha nem egy adott játék. Van amelyik kettőt is. Pl. a Fortnite asszem.


Amúgy melyik volt ez a játék, amelyik ilyen rosszul ment?

2023. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:
Need for Speed - Most Wanted.
2023. júl. 9. 10:43
 70/76 anonim ***** válasza:
100%

Melyik most wanted? Kettő van. A régi nincs fent steamen, se epicen úgy hogy azt max. Wine-al lehet futtatni Linuxon.


Milyen disztribúciót próbáltál és milyen a géped?

Videokártya, proci?

2023. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!