Micro laggok- lehet a tápegység?
Már egy csomó kérdést tettem fel erről, de nem mindegyik játékban fordul ak elő a mikro laggok, csak a videókártya igémyesebb játékokban, sok válaszoló írta hogy tápot cseréljek, tehát lehetnek a mikro laggok a táp miatt?
Specs: Intel g3258 @4.2 az oc levétele nem segített
Saphire HD 6950 néha felmegy 77fok fölé nincs oc
Approx 650W-os tápegység
A jövőben még tervezek beszerezni egy i5 4460-at és egy 1060-at, tehát egy tápcsere nem okozna gondot
"Az emberi test hőmérséklete ennél magasabb."
Ennek mi köze a tápegységekhez és az elektronikához? Ez csak egy konteós bullshit. Apropó, emberi test hőmérséklete:
A második legnagyobb modell is 42°C-nál lekapcsolt, ami egy nagyon lázas emberi test hőmérséklete. a 430W modellnél pedig:
Hardwareluxx szerint már 30°C-tól magasabban akadnak problémák. Ez mondjuk egy összefagyott emberi test hőmérséklete. Szóval így már legit, nem?
Attól, hogy a kondenzátor 85°C-nál durran el, még az OTP úgy van beállítva, hogy sokkal hamarabb lekapcsoljon. A CX széria esetében ezt szarul csinálták, mert a design éppen ilyen.
# 27
Környezeti hőmérsékletet emlegettél, nem? Annyi van a házban.
33as
Na látod itt van a probléma, hogy nem érted, amit olvasol.
(Az emberi test hőmérséklete kb. 37fok. Nem a lázas és nem is a kihűlt emberi szervezetről volt szó. - ezt csak úgy mellesleg)
Nem 42 foknál kapcsolt le az az általad linkelt táp, hanem kb. 70-80 fok lehetett.
Ugyanis 42 fokos levegővel hűtötte az alkatrészeket, kimenő levegő hőmérséklete volt 64fok, vagyis amit hűtött, az melegebb volt utóbbinál is. Logikus, nem?
A kondi meg nem robban szét, a 85 fok az a hőmérséklet, amihez a gyártója megadja az ahhoz a hőmérséklethez vállalt üzemórát.
Az MTBF-et ebből számítják ki.
Egy 105fokos kondi sem 105 fokon fog felrobbanni, csak ehhez a hőmérséklethez ad meg a gyártó egy vállalt üzemóra számot, amit garantál mellé.
A táp gyártó pedig kalkulál egy tipikus üzemi hőmérsékletet az adott tápegységben, és a megadott óraszámot szorozza 2-nek azon hatványával, amely a két hőmérsékleti adat különbségének a tizede.
Így egy 105C@5000h és egy 85C@5000h között az üzemidő a különbség > a tipikus hőmérsékleten, ami legyen mondjuk 45fok.
Első esetben 5000x2^((105-45)/10), ami 5000x(2^6) azaz 5000x64= 320.000h.
Második esetben 5000x2^((85-45)/10), ami 5000x(2^4) azaz 5000x16= 80.000h.
Gondolom ezt is "tudtad".
Láttam már sus'con kondenzátorokat 85°C-on felrobbanni, úgyhogy de, előfordulhat ez. Egyébként sosem állítottam, hogy üzemidő alatt a tápegység nem melegszik magasabbra, csak a szövegértéssel van a baj.
Eddig az volt a bajod, hogy a tetőtérben nyáron melegebb van, mint 35°C, most meg az a baj, hogy nem a tetőteret kell nézni, hanem a tápegység belsejét. Eldönthetnéd, hogy mit akarsz mondani, a teszteket pedig igazán elolvashatnád, és akkor nem kéne velem vitatkoznod.
Mit hablatyolsz itt cimbora? Te mondtad, hogy 35 fokon lekapcsol a táp.
Erre mondtam én viszonyításképpen, hogy az emberi test hőmérséklete is magasabb, ráadásul tetőterekben is előfordul ennyi, ergo amit mondasz, az tuti hülyeség.
Elektronikai alkatrészeknél 40 fok egy üzemi hőmérséklet, hogy kapcsolna le bármi is 35-40 foknál.
Nem értem ezt a keverést. Visszaolvasható amit írtál.
Környezeti hőmérsékletre vonatkozott az állításom, csak már nem akartam ezredjére is leírni ugyanazt, az azelőtti hozzászólásom is visszaolvashatóak. A tesztek is visszaolvashatóak.
De nem értem még mindig mit magyarázok neked, ha ennyire hülye vagy, hogy a szükséges teljesítményt sem tudod kiszámolni és még 4 oldalnyi tesztet is lusta vagy átnyálazni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!