Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fiam tönkretette. Vagy még...

A fiam tönkretette. Vagy még menthető?

Figyelt kérdés

Az eset a következő : A 12 éves mihaszna fiam apósomtól hazahozott egy amúgy problémás MSI MegaBook VR600-as laptopot (modelszám : MS-1613), aminek a billentyűzetével voltak gondok, meg állítólag nem tudott észlelni semmilyen WIFI kapcsolatot.

Én hülye hagytam, hogy próbálkozzon vele, gondoltam, valamikor csak bele kell tanulnia a dologba. Az viszont álmomban sem fordult volna meg a fejemben, hogy zuhany alatt kezdi el mosogatni a laptop LCD kijelzőjét. =(

Ráadásul a baj már meg is történt, ugyanis adott szögből lehet is látni, hogy egyes helyeken teljesen foltossá vált a kijelző. Úgy kb., mintha belül eltörött volna az egyik réteg.


Úgyhogy most azon kívül, hogy leosztottam jóegypár pofont a gyereknek, gőzöm sincs, hogy mit csináljak.

Apósom szerencsére most nem szorul rá, mert van egy kicsivel jobb - bár a kezéhez eléggé kicsi - notebookja, de az eset akkor is nagyon fáj és kínos.


Gondoltam arra, hogy az LCD panelt megpróbálom rétegeire szedni, és hajszárítóval hideg beállításon levegővel megpróbálni megszárítani, viszont ahogy a fórumokat olvastam, voltak, akik megpróbálták lebeszélni a kérdezőt, mondván hogy van, amikor képtelenség utána jól összerakni.

Laptop szétszedésében/összerakásában már egy kis tapasztalatom van, az enyémben kb. már minden cserélve volt egyszer, így a kijelző is, akkor viszont egybe vettem bele új modult, és ott nem szedtem szét rétegenként.


Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne ezt a kijelzőt mégis megmenteni?

Előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 15:35
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

Nagyrészt a sikeren felbuzdulva lettem ilyen engedékeny, mert akkor tényleg örültem, hogy ez is sikerült végül. :)


Amúgy meg a fiam is sejtheti, ez után sokáig nem lesz neki akkora önállósága a PC-guruság terén, mint ami esetleg eddig volt. Ami azért nem feltétlen negatívum.


Meg azért nagyon remélem, hogy magában nem vette félvárról az esetet. Mert abban az 1-2 napban, amikor azt hittem, apósom gépének annyi, én is eléggé meg voltam ijedve.

2015. jan. 12. 23:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!