Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fiam tönkretette. Vagy még...

A fiam tönkretette. Vagy még menthető?

Figyelt kérdés

Az eset a következő : A 12 éves mihaszna fiam apósomtól hazahozott egy amúgy problémás MSI MegaBook VR600-as laptopot (modelszám : MS-1613), aminek a billentyűzetével voltak gondok, meg állítólag nem tudott észlelni semmilyen WIFI kapcsolatot.

Én hülye hagytam, hogy próbálkozzon vele, gondoltam, valamikor csak bele kell tanulnia a dologba. Az viszont álmomban sem fordult volna meg a fejemben, hogy zuhany alatt kezdi el mosogatni a laptop LCD kijelzőjét. =(

Ráadásul a baj már meg is történt, ugyanis adott szögből lehet is látni, hogy egyes helyeken teljesen foltossá vált a kijelző. Úgy kb., mintha belül eltörött volna az egyik réteg.


Úgyhogy most azon kívül, hogy leosztottam jóegypár pofont a gyereknek, gőzöm sincs, hogy mit csináljak.

Apósom szerencsére most nem szorul rá, mert van egy kicsivel jobb - bár a kezéhez eléggé kicsi - notebookja, de az eset akkor is nagyon fáj és kínos.


Gondoltam arra, hogy az LCD panelt megpróbálom rétegeire szedni, és hajszárítóval hideg beállításon levegővel megpróbálni megszárítani, viszont ahogy a fórumokat olvastam, voltak, akik megpróbálták lebeszélni a kérdezőt, mondván hogy van, amikor képtelenség utána jól összerakni.

Laptop szétszedésében/összerakásában már egy kis tapasztalatom van, az enyémben kb. már minden cserélve volt egyszer, így a kijelző is, akkor viszont egybe vettem bele új modult, és ott nem szedtem szét rétegenként.


Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne ezt a kijelzőt mégis megmenteni?

Előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 15:35
1 2 3 4 5
 1/41 totolala ***** válasza:
Ha csak nincs microműszerész végzettéged,és nincs profi felszerelésed, ne állj neki.
2015. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Itt is célravezető lenne venni egy egész kijelzőt, vagy akár egy új lapost, mert ez azért elég régi notebook (ahogy ránéztem, 2008-ban forgalmazták utoljára) ha van másik, és nem TÚL kicsi, lehet azt használni, amúgy lehet még olcsóbb is lenne egy új notebook.
2015. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor mégis mit lehet tenni?!!

Most komolyan 200.000 tönkre lett így vágva?


Szervíz nincs is a közelben, de amúgy jóegypár tapasztalat után, amikor - utólag is nyilvánvalóvá vállva - a semmiért akartak 40-60.000-ek lenyúlni, nem bízom bennük.

Amúgy is 2 hétig ülnének rajta, majd jönne a válasz, hogy az egész képernyőt cseréljem, majd a "vizsgálatokért" elszednének 5.000-et.


Most komolyan, tényleg semmit se lehet csinálni ilyenkor?

2015. jan. 2. 15:52
 4/41 anonim ***** válasza:

megpróbálhatod kiszárítani, de az ilyeneket pontosan emiatt nem szokták javítani, túl nagy a kockázat arra, hogy utána mégse lesz jó, könnyen sérülhet, stb.

És igaz ez persze csak az lcd része, ki tudja mi lett vizes még azon kívül, abban már csak bízni tudok, hogy az akksi nem volt benne.

2015. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán.
2015. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

"Itt is célravezető lenne venni egy egész kijelzőt, vagy akár egy új lapost"


Mert a gyerek zuhany alatt akarta kimosni belőle a koszt...

Hát mondhatom, EZ ÍGY K-RV@ JÓ! >(

2015. jan. 2. 15:54
 7/41 anonim ***** válasza:
Inkább Prohardver-en lehetne amúgy ezt megkérdezni, ott tényleg szakemberek dolgoznak, és értenek a laptopokhoz is behatóbban, itt pedig jószerivel csak asztalisok lézengenek, ha mákod van, néha kifogsz egy laptopost.
2015. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

"És igaz ez persze csak az lcd része, ki tudja mi lett vizes még azon kívül, abban már csak bízni tudok, hogy az akksi nem volt benne."


Ez csak a kijelzője volt, az alaplap meg a leszedett billentyűzetelektronika, WIFI modul, proci, RAM, csavarok, billentyűalkatrészek most itt van nálam elkobozva. Ezekkel nem is csinált legalább hál istennek semmi bajt, a csavarokat, billentyűalkatrészeket szisztematikusan elszeparálta, megcímkézte, hogy majd lemossa..... akkor nem is értem, hogy az LCD ilyen módú mosása, hogy a francba fordult meg a fejében >(

2015. jan. 2. 15:58
 9/41 anonim ***** válasza:
ez a gép max 30-t ér, ha találsz használtan, még megérheti javíttatni. De ennyi pénzért már komolyabb használt hp-ket is kapsz. (~40-50 körül)
2015. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Magyarán nincs mit tenni.


Igaz, akkor nem csak apósom bánja : Ha legközelebb - esetleg - szembetalálkoztok egy kérdéssel, ahhol a srác épp a szüleit szindja, mert elszedték a zsebpénzét, akkor tudjátok, hogy az az én fiam volt. ;)


Én meg akkor úgyis mindegy alapon megpróbálom szétszedni, amennyire lehet, és kiszárítani...

2015. jan. 2. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!