Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fiam tönkretette. Vagy még...

A fiam tönkretette. Vagy még menthető?

Figyelt kérdés

Az eset a következő : A 12 éves mihaszna fiam apósomtól hazahozott egy amúgy problémás MSI MegaBook VR600-as laptopot (modelszám : MS-1613), aminek a billentyűzetével voltak gondok, meg állítólag nem tudott észlelni semmilyen WIFI kapcsolatot.

Én hülye hagytam, hogy próbálkozzon vele, gondoltam, valamikor csak bele kell tanulnia a dologba. Az viszont álmomban sem fordult volna meg a fejemben, hogy zuhany alatt kezdi el mosogatni a laptop LCD kijelzőjét. =(

Ráadásul a baj már meg is történt, ugyanis adott szögből lehet is látni, hogy egyes helyeken teljesen foltossá vált a kijelző. Úgy kb., mintha belül eltörött volna az egyik réteg.


Úgyhogy most azon kívül, hogy leosztottam jóegypár pofont a gyereknek, gőzöm sincs, hogy mit csináljak.

Apósom szerencsére most nem szorul rá, mert van egy kicsivel jobb - bár a kezéhez eléggé kicsi - notebookja, de az eset akkor is nagyon fáj és kínos.


Gondoltam arra, hogy az LCD panelt megpróbálom rétegeire szedni, és hajszárítóval hideg beállításon levegővel megpróbálni megszárítani, viszont ahogy a fórumokat olvastam, voltak, akik megpróbálták lebeszélni a kérdezőt, mondván hogy van, amikor képtelenség utána jól összerakni.

Laptop szétszedésében/összerakásában már egy kis tapasztalatom van, az enyémben kb. már minden cserélve volt egyszer, így a kijelző is, akkor viszont egybe vettem bele új modult, és ott nem szedtem szét rétegenként.


Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne ezt a kijelzőt mégis megmenteni?

Előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 15:35
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

"Remélem egyébként, hogy ameddig ilyen állapotban van, nem nagyon próbálgatod (áram alá helyezni)."


Hülyének azért ne nézzük egymást, kérem szépen... ;)


Desztilált víz sajna most nincs itthon... Majd holnap lemegyek a belvárosba akkor, megpróbálok boltot keresni...


Addig hogyan lenne célszerű tároljam?

2015. jan. 2. 17:26
 22/41 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak nem tudtam leszűrni, hogy most a foltok próba alatt látszódnak annyira, vagy nem, meg sajnos elég sokan megcsinálják :)


Tárolásra meg javasolni nem sokat tudok így, csak azt, hogy ha lehetséges, akkor a legtöbb víz menjen le belőle, bár én most igazság szerint nem hagynám kiszáradni, mert akkor biztos, hogy ott marad a vízkő és azt utána nagyon nehéz eltávolítani és csúnya voltok fognak ott maradni, tehát én most mostam volna át desztillált vízzel, de ebben az esetben ez most nem lehetséges, vízben tárolni csak azért hogy ne száradjon ki meg hosszú távon nem lehetséges, mert van olyan panel, ami meg is szívja magát és akkor megint kuka, tehát ezt látni és tapasztalni kell és úgy eldönteni, hogy mit kell csinálni.

2015. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt újonnan 130 volt ez a laptop, most érheti kb a negyedét, főleg így használtan. Szerintem nem érdemes vele szórakozni, főleg, hogy a billentyűzet is hibás. A kijelző pár napon belül kiszáradhat, és akkor lehet eltűnnek a foltok. Ha nem, akkor 100 körül már lehet laptopokat venni, netezésre bőven elegek. De ha nem akarja cipelni, akkor egy asztali gépet sokkal olcsóbban lehet venni, akár használtan.
2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Namármost, itt igazából nem az a probléma, hogy apósomnak ne lenne min dolgoznia, mint hogy írjátok, hogy inkább vegyek újjat...

Hanem az, hogy ez a szerencsétlen kölköm végre megtanulja, felfogja, és átérezze, hogy amíg ebben a nyavajás évszázadban él, addig a személyi számítógépeknek, legyen az laptop, asztali gép, tablet, vagy még ki tudja mi, igenis értéke van. Amit a többség itt nálunk nem abban mér, hogy mikor adták ki, meg azóta mennyivel újabbak vannak, hanem abban, hogy lehet rajta levelezni, zenét hallgatni, filmet nézni, a mukahelyi doksikat megírni, netán még játszani is rajta, meg még ezer dolgot megoldani, ha kreatív az ember. Innentől meg óvni ezerrel, mert érték! És nekem is azért 1-2 hónapig minimum kéne megszorításokkal gyűjteni, hogy tudjak venni egyet, ha muszáj lenne. Szerencsére nem az, de most így blikkre nem is lenne rá készen összeg.


Ezt most csak példának mondom... De a lényeg, hogy nem hűde jókedvemben akarom megmenteni ezt a gépet, ahelyett, hogy pihennék ebben a pár napos szünetben, ami van. :( Hanem azért, mert távolabb sem állhatnánk mi attól a hozzáállástól, hogy KOMPLETT gépeket csak úgy hagyunk elúszni a lefolyóban. És ezt kell végre látnia a gyereknek is, most többek között azzal, hogy lévén, zsebpénz megvonva, nem is lesz neki januári sítábor az osztálytársaival.

2015. jan. 2. 18:47
 25/41 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, hogy itt most mindenki aki ajánlgatja az új laptop vételét az ilyen gazdag vagy mi, hogy ő inkább újat vesz? Ha jól tudom, akkor egy k..rvára de szar országban élünk hála egy két pojácának meg a híveinek és az embernek (nem a seggnyaló újgazdagokra gondolok, hanem a normális emberekre) gyakran megélhetésre sincs pénze, nem pedig egy új 100 ezer forintos számítógépre.

Na már most laptop ide vagy oda, ha pl. egy desztillált víz árával meg egy kis ráfordítással tudja úszni, akkor nem egyszerűbb így? Persze csak ha reálisan gondolkodunk, aki meg nem így tesz az inkább ássa el magát. Persze igaz, akinek olyan munkahelye van, hogy havi 300-at bezsebel annak mibe kerül egy új laptop, na de én se véletlenül próbálok inkább mindent megjavítani, mint hogy helyette újat vennék. Múltkor az alaplapom is tönkrement és ha nem cserélek ki rajta két 500 forintos kondenzátort, akkor vehetek 20 ezerért új alaplapot. Na a kérdés, hogy melyik érte meg jobban?


Na meg a kérdezőnek teljesen igaza van, mert így a kommentjeiből leszűrve azt veszem le, hogy egy jó apa lehet. A gyereket meg igen is meg kell tanítani arra, hogy becsülni kell a dolgokat és nem pedig felelőtlenül bánni velük, meg csak szórni a pénzt, főleg nem egy ilyen világban.

2015. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
a "mindenki" erős túlzás, de mint említve volt, a gép 30nál nem ér többet, ha házilag megcsinálja a kérdező a kijelzőt még akkor is ott van a billentyűzet, ami rosszabb esetben 10-15 is lehet és akkor is csak egy olyan gépe lesz, ami win7 futtatására sem alkalmas. Természetesen megérné venni egy használt 5-6 éves laptopot 30-40-rt ami legalább 2x erősebb lenne. Ettől függetlenül legjobb esetben minimális ráfordítással javítható a billentyűzet, kiszárad szépen a kijelző és fillérekből működik a gép, mégha komoly dolgokra nem is alkalmas.
2015. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Egyszerű, majd ha a gyerek gémer gépet kér Karácsonyra, akkor add neki oda ezt a laptopot :)
2015. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
#27 Látom vannak itt trollok is :D
2015. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"Egyszerű, majd ha a gyerek gémer gépet kér Karácsonyra, akkor add neki oda ezt a laptopot"


Hehe, ez viccnek jó ;D

De azért a valóságban eléggé nagy trollság lenne ezt megjátszani. Meg azért remélem Ő sem fogja eljátszani ezt a Gamer divatgépre áhítozom kategóriát. Hála az anyjának, próbáltuk/-juk inkább a Delphi-s Game Maker 8-ra nevelni, mint játékszer, minthogy olyan játékokkal játszon, amik aztán a csúcsgrafikán zombulás divatját alakítják ki benne...

Nade ezt így csak zárójelben.


Közben ami a fejlemény : bár tudom, páran itt helyben meg fognak kövezni a tettemért, de idegességemben, meg a nagy pánikhangulatban csak felbontottam ezt az LCD kijelzőt.

Nos, amit bene találtam.... hát az édes kisfiamnak nem tudom hogy sikerült, de lényegében egy komplett tavacskát belevarázsolt; szerintem ezt száríthattam volna ítéletnapig. Ráadásul a víz MINDENHOVA bekerült, még a legutolsó filmrétegig is, a chipekig... mindenhova. Oda is vagy egy fél deci, ahova nekem kínszenvedés volt lejutnom/megbontanom..... na jó, a fél deci talán kicsit túlzás.


Jelenleg ott tartok, hogy a foltok eltüntek, a rétegek ismét a helyükön, magyarán az elektronika nagyja minimális vázzal egyben. Viszont amitől tartok, hogy volt két filmlap, a 2. és 3. réteg (ha a számokat nem gépeltem el), amiket mondjuk gőzöm sincs, hogy milyen technikával gyárthattak le, mert valami eszményi optikája van a dolognak :) - nos, ezek sajnos annyira érzékenyek lehettek, hogy a foltok nyoma az egyiken rajta maradt, illetve az egyik ujjam lenyomata is (óhatatlanul, amikor kiemeltem).... Persze megpróbáltam tiszta fehérneművel megtörölni, de láttam, hogy csak rontok rajta.

Ez nem tudom, hogy mennyiben fog számítani....

Végülis, most hogy egyben lámpa alatt megnéztem, úgy közelről látszik, hogy nagyjából nem most jött ez ki a futószallagról; szóval adja isten, hogy nagy gond ne legyen.


Nade az összeszerelés nagyja még visszavan, úgyhogy folytatom is, amíg a fejemben van a dolog.

2015. jan. 2. 21:07
 30/41 anonim ***** válasza:
Történt valami pozitív az ügyben?
2015. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!