Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fiam tönkretette. Vagy még...

A fiam tönkretette. Vagy még menthető?

Figyelt kérdés

Az eset a következő : A 12 éves mihaszna fiam apósomtól hazahozott egy amúgy problémás MSI MegaBook VR600-as laptopot (modelszám : MS-1613), aminek a billentyűzetével voltak gondok, meg állítólag nem tudott észlelni semmilyen WIFI kapcsolatot.

Én hülye hagytam, hogy próbálkozzon vele, gondoltam, valamikor csak bele kell tanulnia a dologba. Az viszont álmomban sem fordult volna meg a fejemben, hogy zuhany alatt kezdi el mosogatni a laptop LCD kijelzőjét. =(

Ráadásul a baj már meg is történt, ugyanis adott szögből lehet is látni, hogy egyes helyeken teljesen foltossá vált a kijelző. Úgy kb., mintha belül eltörött volna az egyik réteg.


Úgyhogy most azon kívül, hogy leosztottam jóegypár pofont a gyereknek, gőzöm sincs, hogy mit csináljak.

Apósom szerencsére most nem szorul rá, mert van egy kicsivel jobb - bár a kezéhez eléggé kicsi - notebookja, de az eset akkor is nagyon fáj és kínos.


Gondoltam arra, hogy az LCD panelt megpróbálom rétegeire szedni, és hajszárítóval hideg beállításon levegővel megpróbálni megszárítani, viszont ahogy a fórumokat olvastam, voltak, akik megpróbálták lebeszélni a kérdezőt, mondván hogy van, amikor képtelenség utána jól összerakni.

Laptop szétszedésében/összerakásában már egy kis tapasztalatom van, az enyémben kb. már minden cserélve volt egyszer, így a kijelző is, akkor viszont egybe vettem bele új modult, és ott nem szedtem szét rétegenként.


Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne ezt a kijelzőt mégis megmenteni?

Előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 15:35
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

"Történt valami pozitív az ügyben?"


Húú, na hallod, pont most, hogy írsz! :D Komolyan, mintha megérezted volna....


Ez előtt a BIOS-ban se lehetett semmit - (állítólag) - semmit se csinálni, mert nyíl billentyűk se működtek....

Most meg itt lépkedek a menük között.... Áááá... XD

Monitor, billentyűzet, minden flottul működik, éles, tiszta kép....


Húúúú, halljátok, most olyan boldog vagyok :D


Ráadásul kaptam közbe mellé szomszédtól egy széttört gépet, abból még a teljesítmény is felujítva : 512 helyett 2 Giga RAM, 1.6 helyett 2.5 GHz-es CPU, frisebb WIFI modul (ha mást nem, hátha eltűnik az az állítólagos net probléma)....


Úúúú, tényleg most nagyon örülök :) - persze tudom, van, akinek a szemében egy primitív meló, de nekem, laikus ált. német tanárnak, nulla IT-s ismerettel/taníttatással....


:D :D Yessss!!!

2015. jan. 4. 00:11
 32/41 anonim ***** válasza:
Na, az jó, örülök, hogy sikerült megoldani :)
2015. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy :D
2015. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Ugye, hogy csak sikerült :)
2015. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Az elejét most olvastam először.

Épp akartam mondani, hogy tedd száraz, szellős melegebb, de ne túl forró helyre és valamennyi idő múlva ki fog az úgyis száradni.


Viszont akkor már túl vagy rajta. :)

2015. jan. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 papagenou ***** válasza:
gratulálok, mindig jó dolog mást hibáztatni a saját felelőtlenségünk miatt. a verés pedig kifejezetten hasznos tud lenni az ilyen esetekben. legközelebb ha valami ilyesmit enged meg neki - bár gondolom nem fog s a gyerek nem is akar majd szerintem ezek után - esetleg figyeljen rá, hogy mit csinál s adjon neki támpontokat.
2015. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem jó, ha mindig ott ülnek a gyerek nyakában, hogy jaj szegény mit csinál, mert úgy is meg kell tanulnia önállóan gondolkodni és cselekedni. Meg a 12 év még kicsit korai is ilyen dolgok elkezdéséhez, tehát kicsit hagyni kell még fejlődni.
2015. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Halihó! Most miről is van szó így utólag?! Akkor ezt már fejtsd ki kérlek bővebben, a névmásokat lehetőleg rendezve. Mert így az se világos, kiről hol van szó.


Amúgy meg jelzem azért, a sikerem nyomán fiamnak visszaadtam annyi pénzt, amivel végülis el tudott menni a táborba (most is ott van).

A maradékról pedig megegyeztünk, hogy az egyfelől "tanulópénz", másfelől meg az én munkadíjam. ;) Elvégre azért 2 napot végigszívóztam vele.

2015. jan. 12. 20:05
 39/41 A kérdező kommentje:

" úgy is meg kell tanulnia önállóan gondolkodni és cselekedni. Meg a 12 év még kicsit korai is ilyen dolgok elkezdéséhez, tehát kicsit hagyni kell még fejlődni"


Igen, pont ezért hagytam akkor is, hogy próbálkozzon, csak ez azért már túl fatális volt ahhoz, hogy egy ejnye-bejnyével hagyjam elsiklani a dolgot. Egy komplett laptop azért már bőven sok, hogy az önállóság rovására menjen.


De azért azt hiszem, végülis nem voltam vele "annyira szívtelen".

2015. jan. 12. 20:09
 40/41 anonim ***** válasza:

Én csak papagenou válaszára írtam :)


Egyébként én kicsit szorosabbra fogtam volna a gyeplőt, ugyanis ha nincs maradandóbb nyoma a dolognak (nem kéznyom :)), akkor máskor lehet nem gondolja át kétszer, tehát én ezzel a táboros dologgal nem lettem volna olyan engedékeny, persze nincs beleszólásom.

2015. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!