Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Mobilkonzol.hu webáruház...

A Mobilkonzol.hu webáruház megbízható?

Figyelt kérdés

Valaki vásárolt már tőlük? Mik a tapasztalatok?


Playstation 5 konzolt árulnak még előrendelésben. Garantált karácsony előtti kiszállítással.

Több apró hírdetési oldalon is reklámozzák magukat a Ps5 kapcsán. Ez lett furcsa nekem. Válaszokat előre is köszönöm



2020. nov. 20. 15:58
 271/293 uphigh ***** válasza:

Egy cikk, egy látogatottabb hír oldalon meg szokta gyorsítani a rendőrségi eljárást.


Pár hete született egy hasonló írás: [link]


Érdemes lenne összeszedni a károsultak becsült számát egy későbbi rendeléshez kapott számla sorszáma alapján és a becsült kár mértékét (kb. csak 100 ezer feletti telefonok voltak meg konzolok). Majd ezzel megkeresni a cikk íróját vagy bármelyik másik, hasonlóan népszerű híroldalnak írni.


Esetleg írni a webshopot adó shoprenter.hu -nak, hátha kiadják ezeket az adatokat.

2020. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/293 uphigh ***** válasza:

Tippek a későbbi átverések elkerülése végett:


- Csak ismert, régóta működő webshop esetében fizesd ki előre a terméket (de inkább úgy se, ha nem fontos)

- Ne fizess átutalással!

- Ne a weboldal kinézete alapján dönts: Ezek kész témák, pár óra munkával bárki létrehozhat és bérelhet havi 5000 Ft-ért egy ilyen, jól kinéző webshopot

- Az ügyfélszolgálat kedvessége se tévesszen meg, a legtöbbször ők sem tudnak róla, hogy csaló cégnél dolgoznak

- Ha mégis kifizettél bankkártyával egy terméket és gyanúsnak érzed a céget, akkor azonnal szólj a bankodnak, hogy szeretnéd visszafordítani a fizetést. (30 napod van a fizetéstől erre, utána már problémásabb)

- Ha ismeretlen a cég, akkor érdemes a rákeresni google-n a nevére, a kereskedő céget megkeresni a [link] oldalon, a domain-t a [link] oldalon

- Gyanús jelek: Frissen (1 éven belül) bejegyzett cég/domain név, nincs árukereső regisztráció vagy nagyon kevés értékelés, nincs facebook oldal, cég székhelye hiteltelen helyen vagy székhelyszolgáltatónál. (sok találat a címre rákeresve)

- A haladóbbak [link] letölthetik az összes hivatalos levelezést a céggel kapcsolatban. (itt a jelen esetben már márciusban figyelmeztettek a hajléktalan cégtulajdonosról)

2020. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/293 chemm válasza:
77%
Ha esetleg valaki nem kapta meg a ps5-öt, az elitegamer.hu -n is van még, garantáltan karácsony előtt kiszállitják. :D Mindent is szállitanak, szintén pár hónapos cég... De ők majd jövőre kaszálnak, egyelőre van utánvét is...
2020. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/293 Szanaszijelbasza válasza:

Sziasztok!

Na nekem a mai napon 00:30 perckor az otp megtéritette az egész összeget hála istennek!🙏🙏🙏

SimpleypaY vel fizettem én is

2020. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/293 Cucmak ***** válasza:
100%
elitegamer: Már van hatályos negatív információ a nemzeti cégtárban róluk. :)
2020. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/293 Cucmak ***** válasza:
100%

Elitegamer: Azt írja, hogy bankkártyával nem lehet fizetni. Csak utalni.


Vagy készpénz a futárnál, akinél szintén nem lehet bankkártyával fizetni.


Vigyázzatok! Mert gls, posta...stb. mind lehet fizetni náluk.


Ha egy noname (vagy bárki) futár viszi ki, akkor ne adjátok oda a pénzt, amig nem bontjátok ki a csomagot.


200.000 ft a határ a büntetési tételben.


200.000 Ft alatti csalás szabálysértés. 200.000 felett pedig bűncselekmény.


Ezért is van 199.000 Ft-ért hirdetve ps5.


Vicc, komolyan ez a mo-i átverős fas.z..ok.

2020. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/293 Lacko17 ***** válasza:
10 000 Ft ig szabalysertes, efolott buncselekmeny. Ez vonatkozik bolti lopasra es internetes lopasra is.
2020. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/293 anonim válasza:
100%

Sziasztok,


Az előbb említett www.elitegamer.hu weboldal bár valóban utánvéttel hirdet, de a rendelésre érkezett válasz alapján gyanús, hogy hasonló cipőt hord, mint a mobilkonzol:


"Tisztelt Ügyfelünk,

A rendkívül népszerű és túlterhelt karácsonyi kampány miatt a rendelését sajnos csak banki előreutalás útján tudjuk fogadni és teljesíteni prioritásban, amennyiben azt elfogadja. Hivatalos díjbekérőt, pro-forma számlát kiállítottuk és azt csatoltuk az adott emailhez, amelyet az Ön által használt bank online felületén kényelmesen és egyszerűen finanszírozni tudja. Felhívjuk a figyelmét, hogy az adott termék készleten van és a szállítás Január első hetére ütemszerűen kiszállításra kerül a sikeres tranzakció után.


Ne felejtse el az utalás közlemény rovatában feltüntetni a rendelés számát!

Írásban emailben, sms-ben és még a kollégáink telefonon is tájékoztatják, valamint a futár a szállítás napján felhívja Önt a rendelésben meg adott telefonszámon.


Egyéb esetben a várható feldolgozási idő 2-3 hét, január második felében esedékes.

Bízunk benne, hogy segíthetünk Önnek és együttműködő partnerünkként elégedett vásárlóink körében fogadhatjuk Önt."


Semmiképp se utaljatok előre. Egy rendes webáruház esetében nincs a kiszolgálás gyorsaságára hatással a fizetési mód...

2020. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/293 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Voltam bent a bankomnál de röviden azt mondták hogy fújhatom a pénzem, nem tudnak mit csinálni. Tegyek a rendőrségen feljelentést. De annak meg nem látom értelmét. Úgyhogy hagyom a fenébe. Úgy fogom fel hogy tanuló pénz csak hát 155000 ezer forint nem kevés pénz de hát ez van. Így jártam.


Kedves supportos hölgy ha még olvassa ezeket akkor remélem hogy gyógyszerre vagy koporsóra költi a pénzem és másokét is.


Az elitgamer.hu-val kapcsolatban én is azt mondom hogy vigyázzatok. A mobilkonzol.hu is megbízhatónak tűnt de több száz embert becsaptak. NE UTALJATOK ELŐRE! SOHA! Ezt én is a saját bőrömön és az ellopott 155000 forintomból tanultam meg.

2020. dec. 29. 18:50
 280/293 anonim ***** válasza:
Már a jófogás is tele van csalókkal nagyon vigyázzatok! Csak viberen hajlandóak kommunikálni, magyarul nem igen tudnak, valamint fake jofogásosnak tűnő linkeket küldenek, hogy onnan rendeld meg mitnha a jofogas felülete lenne.
2020. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!