Molnar Petinel, csak a genetika jatszik?
Mert évekre levetített programod van?
Úgy értem, hogy nem kell külön bszkolódnod vele, hanem az adott ismétlésszám mellett úgyis mindíg növekszik, amikor emeled az intenzitást,
ez teljesen más, mintha külön napokon végeznél csak intenzitás vagy csak volumen edzést, és ezt éves ciklusokra bontva külön számolnád, +deload szakaszok, stb, mint ahogy a komolyabb élsportolók és/vagy edzőik teszik.
Ez van, ha jól meg van írva a terv, akkor lehet fejlődni és kész, nincs mágikus ismétlésszám, az, hogy van példa minden féle edzésprogram hatékonyságára, pont ezt bizonyítja, hogy addig, amíg okosan manageled a volument és az intenzitást, addig csak a számok vannak.
Jó, persze Kendrick nem naturál, ahogy Molnár Peti sem, meg ahogy a példaként felhozható többség sem.
De Kendrick eseteben a regeneralodasrol volt szo.
Nem tudom, mirol beszelsz, van kulon resz a volumennek es az intenzitasnak is az edzestervemben.
Vannak az alapgyakorlatok, amiket 3-6 koruli ismetlessel csinalok es vannak a koncentralt gyakorlatok, amik inkabb a volumenrol szolnak, itt 6-12 ismetles megy.
1. Igy tobbel megy a volumenes resz is, hogy ramegyek kulon az intenzitasra, szokom a nagy sulyt.
2. Nem tudok tuledzes nelkul annyi volument felhalmozni alapgyakorlatokkal az egyes izomcsoportokra, amennyi kene, tuledzem magam.
Nem mondom, hogy csak igy lehet edzeni, annyit allitok, hogy 50 ismetles, mar tul kicsi terheles ahhoz, hogy alkalmas legyen izomnovelesre.
Naturálban nem is fogsz akkora terheléssel dolgozni, mint Kendrick, így nem is fog kelleni az abnormális mértékű regeneráció ahoz a terheléshez amivel te dolgozol.
Értem, hogy a mostani edzésterved megfelel a számodra, de ettől még vannak más típusú tervek, amikbe belefér az 50 ismétlés is, akár a volumen kiegészítése, akár más izomrostok bekapcsolódása, akár az előfárasztás, akár a "time under tension" növelése miatt.
Ha mindent jól számolsz ki akkor rendben van.
"50 ismetles, mar tul kicsi terheles ahhoz, hogy alkalmas legyen izomnovelesre."
Ezt nem így szokták meghatározni, ez így önmagában nem mond semmit, nincs megemlítve a progresszív terhelés, és az egész programbeli intenzitás mértéke.
Ezt így kijelenteni olyan, mint az, hogy egy kardántengely önmagában nem alkot autót. Nem is mondta senki, hogy igen.
Persze, van mindenre különböző szemszögekből ideális ismétlésszám, nem is akkora kérdés, hogy pontosan hogy van, ott van a táblázatban amit linkeltem.
Gondolj bele, hogy pl a talpadon is megkeményedik a bőr, ezt nem tartom valami erős érvnek.
A 12 ismétlés feletti személyes tapasztalatod nem bizonyító erejű a linkekkel szemben, mert nem csak egy tényező játszik közre.
"Gondolj bele, hogy pl a talpadon is megkeményedik a bőr"
Errol beszelek, ott van eleg intenzitas, cipeled a testsulyod, igy megkemenyedni a bor a talpadon, mig a matyizastol nem fog megkemenyedni a kezeden a bor, mert keves az intenzitas, felhalmozhatsz akarmennyi volument.
A kerdes, hogy mi az az intenzitas, ami felett mar nem tudsz volument halmozni izomtomeg szempontjabol. Tapasztalataim szerint 6-12 ismetles a legoptimalisabb. A tanulmanyokrol meg annyit, hogy az en allitasom hitelessegerol is van tanulmany.
Viszont a talpon levésnél állandó az intenzitás.
Ott van a diagramm, hogy mennyi ismétlés mire a jó az 1RM-hoz viszonyítva. Greg Nuckols szerintem elég hiteles.
Volumnhalmozás szempontjából van az az ismétlésszám, ami felett már inkább csökkenteni érdemes, de egyik ismétlésszám sem haszontalan.
Azt hiszem, ez így elég korrekt kijelentés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!