Optimális pihenőidő a sorozatok között? Kisebb izomcsoportokra fél perc, nagyobbakra 1 perc elég?
Figyelt kérdés
2016. máj. 28. 18:01
1/42 Cortez70 válasza:
Nagy súlyos alapgyakorlatoknál több perc is lehet. De nem kell ezt mérni, érzed ha készen állsz a következő sorozatra.
2/42 anonim válasza:
EGY PERC? TE MEKKORA SÚLYOKAT HASZNÁLSZ HOGY ELÉG 1 PERC? két felhúzás között 4-5 perceket pihenek. nincs optimális pihenési idő, a lényeg hogy vérnyomás vissza menjen, ne zihálj, és pihend ki magad
3/42 anonim válasza:
Van olyan edzés módszer, ahol pihenő sincs. Pl szuperszettnél csinálsz 1 bicepsz sorozatot, aztan rögtön utána 1 tricepszet és így váltogatod.
1 perc pihenő kiindulásnak jó, ha meg kevesled úgy is többet fogsz.
4/42 anonim válasza:
sirok az ilyeneken. és kedves utolsó, megindokolnád hogy 1. miért jó a szuperszett 2. miért jó a kevés pihenő?
5/42 anonim válasza:
Rövidebb és intenzívebb az edzés.
6/42 anonim válasza:
"Ennek az elvnek kétféle típusa létezik, bár végrehajtásukban nincs különbség. Az egyik típusa, mikor ellentétes izomcsoportra (antagonista izmokra) végzünk szuperszettet, másik fajtája, ha egyazon izomcsoportra végzünk szuperszettet. A szuperszettek lényege, hogy két különböző gyakorlatot egymás után, pihenő nélkül hajtunk végre. Az első típusnál például a bicepszet és a tricepszet dolgoztatjuk meg oly módon, hogy az álló bicepszhajlítás után közvetlenül tricepsz lenyomás csigán következik, és csak ezután pihenünk. Egy-egy ilyen duplán végrehajtott sorozatot is egynek számoljunk. Ez a típusú szuperszett lehetővé teszi, hogy amíg bicepszezünk tricepszünk nyúlik és pihen, majd fordítva. Ez azért előnyös, mert mindkét izomcsoport gyorsan regenerálódik, így mindvégig nagyobb intenzitással, nagyobb koncentrációval és valamivel nagyobb súllyal tudunk dolgozni mindkét izomcsoport esetében. Egyazon izomcsoportra végzett szuperszet hasonló, azonban itt a maximális felpumpáltságot tapasztalhatjuk. Általa az izomcsoport formája és kidolgozottsága is fokozódhat. Ebben az esetben egy álló rudas bicepszhajlítást, természetesen pihenő nélkül, például egy Scott-pados bicepszezés kövessen."
7/42 Cortez70 válasza:
Nem intenzívebb, mivel az intenzitást jobban befolyásolja a súly nagysága. Kis pihenővel nem tudsz elegendő nagy súlyos terhelést adni az izomnak. Kis súlyos bohóckodással nem leszel izmos.
8/42 anonim válasza:
annyi az előnye hogy hamarabb végzel, és kész. amúgy ha rendesen edzel, és meghalsz egy sorozat végén, egekben lévő vérnyomással és izomfájdalommal nem fogsz tudni rendesen bicepszezni :) meg szétdurrant bicepszel se fogsz tudni letolni pl. 0 értelme van a szueprszettnek, arra jó, hogy ha b**zin edzel, akkor hamarabb végzel. kész.
9/42 anonim válasza:
Ugyanakkora súllyal csináltuk régen, mint amikor nem szuperszettben edzettünk. Amúgy arnold könyvében van ez az edzésmódszer, akkora hülyeség csak nem lehet.
10/42 Cortez70 válasza:
Nagy súlyos alapgyakorlatoknál meg pláne nem kell szuperszettezni, karnál még néha el is megy. De nem mindig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!