Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodni csak úgy lehetséges,...

Izmosodni csak úgy lehetséges, hogy erősödünk?

Figyelt kérdés
Erősödni pedig a legjobban alacsony ismétléssel lehet. Az alacsony ismétlés pedig nem igazán jó izmosodásra. Magas ismétlés a jó izmosodásra, viszont erősödésre nem igazán. Most akkor?
2016. jan. 8. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magas ismétlésszámon is erősödsz, csak az alacsony jobb, ugyan úgy, alacsony ismétlésnél is izmosodsz, de a magasabb elvileg jobb. Ilyen egyszerű, de erősödés nélkül nem izmosodsz jelentősen.
2016. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen ilyen egyszerű, az izom követi az erőt, az erő pedig az izmot. Ha 3 ismétlésekkel edzel akkor több robbanekonysagot szerzel, jobban fognak menni az 1 ismetleses maxok, szoval egy olyanhoz kepest aki 10-12 ismetlessel edz, te erősebb leszel maximumban

Ellenben ha azt mérnétek össze kinek nagyobb a 10-12 ismétléses maximuma, akkor annak nagyobb lenne aki 10-12 ismetlessel edz.

Ha erosodes ha izmosodas a cel erdemes valtogatni az ismetlesszamokat.

Az eroemelok is edzenek 8-10zel ahogyan a testepitoknek is erdemes 3-akat nyomni.

Amennyiben kezdo vagy, nem vagy meg tul izmos, az is eleg ha olyan 4-8 ismetleses maximummal nyomsz. Ez a kozepes ismetlesszam

2016. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Cortez70 ***** válasza:
Akkor az van kérdező, hogy alacsony ismétléses sorozattal is izmosodsz, de kell magasabb is, hogy optimálisabb legyen az edzés izomnövelésre. Meg magasabb ismétléssel is erősödsz, de jobban ha nagy súllyal is nyomod alacsonyabb ismétlésszámmal.
2016. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magas ismétlés szám és izmosodás? az ultramaratonistáknak erről nem szólt valaki...
2016. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Cortez70 ***** válasza:
A magasabban én itt a 10-15 ismétlést értem, azt még viszonylag nagy súllyal kell végezni, nem a 20-30-asra értettem. Már ha nekem szóltál be az előbb.
2016. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a magasabbat mindenki arra értette, de valakinek kell kötekedni is.
2016. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kötekedő barátom, látod milyen téma? TESTÉPÍTÉS, van köze a maratonhoz?
2016. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Cortez70 ***** válasza:
Fejtsd már ki légy szíves, hogy a péniszbe jön ide a futás, 71-es kötekedő.
2016. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Erősödni tény hogy alacsony ismétlésszámmal -> nagy terheléssel lehet legjobban, de a tanulmányok döntő többsége mutatja hogy még a 30-40 es ismétléstartományban is elhanyagolható az izomnövekedésbeli különbség az alacsonyakhoz képest, AMÍG megvan a megfelelő terhelés.


Ergó izmosodhatsz magas ismétlésszámmal is, max több sorozatot kell csinálj, és lassabban erősödsz.

2016. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amiket én olvastam tanulmanyok, vagy edzesprogramok, azokban mind kevesebb sorozatra volt szukseg magas ismetlesszammal
2016. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!