Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segít nekem valaki saját...

Segít nekem valaki saját testsúlyos edzéshez edzéstervet írni?

Figyelt kérdés

22 éves srác, 82kg és 181 cm vagyok. Van némi súlyfeleslegem (kb. 5-6kg). Már csinálom a fegyencedzést kb. másfél éve, fejlődtem, de nem értem el olyan eredményt amilyet szerettem volna (és amilyet mások elértek ugyanennyi idő alatt). Tudom, hogy nem lehet másokhoz hasonlítani magam, de tényleg elég nagy a különbség, és emiatt gondolom hogy valamit rosszul csinálok.

A segítségeteket szeretném kérni egy edzésterv összállításában. A célom hogy leadjam a felesleges kilókat, utána pedig izmot építenék. Mivel a kettő nem megy egyszerre, gondban vagyok, hogy hogy fogyjak le zsírból úgy, hogy izomból nem. Mert ha csak futni járok, akkor elvész az a kevés izom/erő is amit sikerült összeszednem. Gondolom sok értelme nincs, ha egyik nap zsírégető edzést tartok, másnap pedig erősítek.

A kajámra odafigyelek, bár teljes mértékben nem tudok (házi koszt). Mivel munkanélküli lettem nemrég, a külön magamra főzés sajnos nem opció.



2015. dec. 25. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Fekvőtámasz

Guggolás

Hiperhajlítás

Húzódzkodás

Lábemelés

Törzsfordítás

Vízszintes húzás szűken bicepszre

Vádligyakorlat állva

2015. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ez mehet heti 3x, egy nap pihenőkkel közte. Tehát például Hétfő-Szerda-Péntek.
2015. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ezeket a gyakorlatokat végeztem eddig is. A problémám az volt, hogy 3 szériát csináltam minden gyakorlatból, és elvétve tudtam csak egy-egy ismétlést hozzátenni. Ahogy pl a fegyencedzés csoportban is olvasgattam a hozzászólásokat, elhűltem hogy teljesen normális hogy akár több ismétléssel is tudnak növelni edzésről edzésre. Ezt hogy csinálják?
2015. dec. 25. 21:56
 4/26 Cortez70 ***** válasza:
100%
Az elején tudnal fejlődni, de nem èvekig. Ha jó formàt szeretnèl akkor muszàj lenne belőni az étrendet.
2015. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Cortez70 ***** válasza:
100%
*tudnak fejlődni
2015. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem sincs semmi étrendem, aztán 6x20 fekvőtámasz megy fél-egyperces pihenőkkel. Lehet akadályoz a túlsúly is.
2015. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Cortez70 ***** válasza:
100%
Én kinèzetről beszélek. Egyènfüggő. Van akinek oda kell figyelni az ètrendre.
2015. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
És ez 6x20 úgy megy, hogy korábban visszaestem 3x20-ra. Meg csak hétről hétre növelj egy-egy ismétlést. Hidd el, ha elég erősen akarod, akkor kimegy. Ha már megy majd 3x20, akkor akár nehezíteni is lehet magát a gyakorlatot. Összesen 60 ismétlés után egyébként sokkal könnyebb növelni az ismétlés számokat, bár ez ugye már állóképesség. Ha az izmosodás a cél, akkor az ellenállást kell növelni.
2015. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
#Cortez: Oké.
2015. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egyszer eljön a kimért étrend ideje, várom is már hogy magamra főzhessek :)

Az elmúlt másfél hónapban nem nagyon jutott időm edzeni. A mai edzésen 3x15 fekvőtámaszt csináltam. Az erőnlétemmel úgy érzem nincs gondom, csak nem nagyon látszik rajtam hogy sportolok.

2015. dec. 25. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!