Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kókusztej szálkásításkor?

Kókusztej szálkásításkor?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a sima tej megköti a zsírt ezért nem szeretném fogyasztani. A kókusztejjel vagy mandulatejjel lehet helyettesíteni?

2015. nov. 3. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a diétádtól függ. A kókusztej rendkívül magas kalória- és zsírtartalommal bír, mármint annyira magas, hogy ketóban se mertem még bevállalni, inkább eszem helyette hasznosat. A mandulatej kiváló alternatíva, ha meg tudod fizetni.
2015. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak reggelente iszok tejet, ha nem olyan olcsó a mandulatej, akkor esetleg teát iszok helyette.
2015. nov. 3. 20:37
 3/6 Kisboltos ***** válasza:
Amennyi zsírt a reggeli két pohár tej megköt, az teljes mértékben elhanyagolható. Fölösleges minden apróságra rágörcsölni.
2015. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1: Nem tudom, mekkora a kókusztej kalória- és zsírtartalma (mivel erősen szóródik), de mi vele a baj? Mit eszel akkor ketóban? Én kókusztejet is, s ez elég könnyed eleme étrendemnek. Amúgysem literszámra iszom. Azt a zsírtejjel csinálom.

Még a kókusztejszín és a sűrű kókuszkrém se vészes... Nem értem. Olyan keveset kell enned szálkásításkor? Részvétem.


A tej elég jól helyettesíthető a fentiekkel, amennyire tudom, bár szerintem klasszisokkal jobb a friss meleg, házi tejnél a kókusz- és a mandulatej... A boltinál pedig a víz is. De ez bizonyára ízlés dolga.


A máktej is finom tud lenni, kávéba és kakaóba szerintem passzol. A mandulatejnél sokkal olcsóbb, házilag pedig elég egyszerű készíteni, csakúgy, mint a kókusztejet. A maradványból különböző ételek készíthetők. Viszont ezek olajos magvak, így nyilván nem kevés zsírt visz be az ember velük. Illetve a mennyiségtől függ, persze. Én a jó sűrű, tejszín szintű kókusztejet kedvelem, de pl. kávéba erősen hígítva vagy pici mennyiségben teszem.


De ha neked a tea is jó, az a legegyszerűbb...

2015. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az olyan kevés erősen relatív, de edzésnapokon 1900kcal. Ez nyilván a saját döntésem, hiszen mondhatnám azt is, 0 deficitet tartok aznap, de akkor is... Most pl. ihatnék kakaót kókusztejből, vagy csinálhatnék magamnak rendes püréket (bár karfiolpürét imádom még így a nélkül is, de mondjuk spenóthoz jó lenne), mindezt azért, hogy 100g tej mellé számoljak 230 kalóriával és 24g zsírral. Egy nagy pohár kókusztej ott kezdődik, hogy 500 kcal. Tömegeléshez lehet oké, de szálkásításnál úgy, hogy kipróbáltam volna... nem. Aztán ki tudja, lehet semmi élettani hatása nem lenne rám nézve, mindenesetre jól megvagyok egy éve tej nélkül, nem is hiányzik már, leszámítva az ilyen extrém eseteket, mint pl. süteményhez lehet jó lenne, vagy pürékhez.
2015. nov. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
230 kcal/100g? Az már kókusztejszín szint, nem? Rendes tejszínből sem iszunk meg deciket... Bár sok ketós eléggé tolja. S mennyiség kérdése, belefér-e. Nálam a semmi és a kevés között elég nagy különbség van, a kevés és a sok között jóval kisebb, a legtöbb étel esetében. De nem vagyunk egyformák.
2015. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!