Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeszelet szálkásításkor?

Fehérjeszelet szálkásításkor?

Figyelt kérdés
Heti 3 súlyzós edzés után szeretnék fehérjeszeletet enni, nem tudom, hogy belefér-e ilyen étrendbe. Úgy tervezem, hogy egy héten egy fehérjeszelet viszek be, leginkább a scitec choco pro-t, ritkábban a questbar-t. Lehetséges így?

2015. nov. 2. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
4%-os testzsír a célod, szigorúan napra pontos határidővel? Akkor 2 hét után már nem fér bele.
2015. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok profi, így nincs pontos határidő, persze nem egy évig akarok szálkásítani. Inkább olyan 6-7%-os testzsírt szeretnék elérni.
2015. nov. 2. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

10%-ig röhögve le tudsz menni szigorú kalóriakontrollal és megfelelő mennyiségű fehérjével-zsírral, a szénhidrátot megvágva. Általában a 10-11% egy olyan határ, amikor a genetika egyre nagyobb tényezővé válik.


Nézd, senki sem tudja megmondani, hogy a szervezeted hogyan működik. A genetikailag nagyon gyors anyagcserével rendelkező mezo-ecto testépítők röhögve lemennek 6-7%-ra, miközben heti rendszerességgel csalnak (és nem proteinszelettel, hanem szeméttel). Egy endomorf ember pedig sokszor teljesen tiszta étkezéssel is csak kínszenvedve tud elérni egy kockás hasat.


Szóval, én nem szeretnék okoskodni, nyilván neked kell kitapasztalnod, hogy mi fér bele. Mérd magad minden nap, és hetente csekkold a tükörben az eredményeket. Amikor már kezdesz szálkás lenni 10% környékén (10% felett röhögve belefér heti 1-2 proteinszelet edzés után, akármilyen rossz genetikád is van), akkor csak és kizárólag a tapasztalataidra tudsz hallgatni. Mindenki más.

2015. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De egyébként miért szeretnék 6%-ra lemenni?

A versenyzők törekednek hasonlóra, de az átlagnak nagyon nehéz (főleg mentálisan) lemenni odáig, nem is túl egészséges, és 1-2 hétnél tovább szinte lehetetlen tartani azt a formát. 10-11% tesztzsír szigorú önuralommal viszonylag egész évben tartható, és személy szerint semmi előnyét nem látom annak, hogy ez alá menjen bárki, aki nem versenyre készül.

2015. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké, értem, köszönöm szépen a válaszokat. :)
2015. nov. 2. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod nem versenyre és nem másoknak akarod magad kigyúrni akkor ne százalékokat mérj, hanem akkor leszel jó, mikor ha belenézel a tükörbe, elégedett leszel a látvánnyal legyen az akárhány százalék. Én igy vagyok ezzel.Ez a sok rizsa a százalékokról meg csak igy a jó meg azt szabad csak stb. mind csak feszengéshez meg teljesitménykényszerhez vezet amitől csak stresszeled magad. Hogy belefér e egy egy proteinszelet vagy akármi azt ahogy már más is irta, neked kell tudni, neked kell ismerned a saját tested.
2015. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm
2015. nov. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!