Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrendről vélemény?

Étrendről vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 83kg vagyok és szálkásítás a célom.


1.

Rántotta(2tojás)

Teljes kiőrlésű kenyér 50g


2.

csirkemell 100g

rizs 50g

zöldség 100g


3.

csirkemell 100g

rizs 100g

Baromfi párizsi 10 dkg

Teljes kiőrlésű kenyér 100g

zöldség 50g


4.

csirkemell 100g

rizs 50g

zöldség 50g


5.

(Edzés után)


csirkemell 100g

rizs 50g

zöldség 50g


6.

csirkemell 100g

zöldség 100g



Ez így 177g fehérje, zsír 47g , ch 142g

Zöldséget nem számoltam bele!



2015. szept. 4. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó, de a párizsi nem tudom miért jó neked, lényegében pépesített fűszerezett csirkebőr...
2015. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Véletlenül ki hagytam (edzés után egy adag 100 whey protein professional.) Ez már bele van számolva, a 170g fehérjébe.
2015. szept. 4. 11:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szálkásítás a célod akkor meg kell növelned a fehérje bevitelt legalább testsúly kilogramm 0,5-1grammal.

Azért kell ezt meglépned, mert az izom építő köve a fehérje, más különben a szálkásításnak izomvesztés lesz a vége, mivel a szénhidrátot meg lecsökkentetted.

2015. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, hogy a szénhidrát bevitel csökkentését helyesen tetted. Bocs.
2015. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdezném tőled, szerinted nem elég a fehérje? 177g naponta. 83kg vagyok 2g tskg fehérje kell ugye? Ha 83kg vagyok akkor ez 166g naponta. 177g fehérje naponta és a zöldséget belesem számoltam, amivel olyan 190-200g lehet naponta. 2g tskg ch kell naponta, legalább is olvastam, akkor abból is 166g kell naponta. Azért nem 3-mal kezdtem mert könnyen szedem a kilókat. Ch meg fontos erő szempontjából, de én annyira nem értek hozzá mint ti. Jobban értettek hozzá én ezeket csak olvastam, viszont ha kevés a ch nem megy úgy az edzés.
2015. szept. 4. 12:22
 6/13 anonim ***** válasza:
bőven elég ennyi fehérje még sok is.
2015. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
viszont esszenciális zsír kellene, legalább a bevitt zsír 1/3-a
2015. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ritkán fogyasztok halat, amiben van kelő eszenciás zsír. Esetleg van ilyen scitec cucc? Ha igen jó lenne ha megírnátok.:) Lenmagolajat sem fogyasztok, de akkor belerakom az étrendembe, ha nincs ilyen scitecnak. Mellesleg egy héten 2x fogyasztok, rántott csirkét diétásan. Amiben van szezámmag. Ebben nem tudom vannak-e ilyen zsírok. Egy héten 2-3x is fogyasztok, gyümölcs salátát joghurttal. Ezt sem mindig ez igazából váltózó. Sajnos kevés gyümölcsöt eszek, ezért is ha van rá lehetőség így is fogyasztom.
2015. szept. 4. 12:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég az a fehérje bőven s lehet, hogy sok. A 2g igazából nettó testtömegkg-ra értendő, csak le szokták egyszerűsíteni. A hájnak nincs fehérjeigénye (jó, kicsit nagyobb aktivitást okoz, többet kell megmozgatni, de ez minimális :D). Emberfüggő, kinek mennyi fehérje kell, de 2g/ttkg az elég magas érték, az elég szokott lenni.


Az étrendre nem tudok mit mondani, annyira nem vagyok hozzáértő, a parízert és a kenyeret nem tartom jónak (én bolti csirkét se ennék, de az más kérdés), amúgy OKnak tűnik.

2015. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia szerinted mivel en no vagyok en is ehetem ez?
2015. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!