Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ICF 5x5-ös edzéstervben...

ICF 5x5-ös edzéstervben kicserélhetem az evezést huzódzkodásra?

Figyelt kérdés
5x5 evezés helyett megcsinálnék 3x10 huzódzkodást.

2015. aug. 28. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kb. 5 helyen van leírva, hogy semmit ne változtass. Szerinted?


Egyébként a bicepszgyakorlatok helyett végezhetsz chin-up-okat.

2015. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
kicserélheted, csak akkor már nem icf 5*5 lesz, hanem egy saját magad által kialakított edzésterv a te igényeid szerint nem pedig icf 5*5 amúgy sem értettem soha, miért jó mindenféle mások által kitalált divat edzésterveket követni... ha te húzódzkodni akarsz, akkor húzódzkodj basszus...
2015. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért, mert kezdőként nem ért hozzá, mint ahogy valószínűleg neked sincs fogalmad se arról, hogy mi a két gyakorlat között a különbség.


Ha tudná, hogy kell programot írni, akkor nem követne egy kész edzéstervet.

2015. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

tudom, hogy mi a 2 gyakorlat közt a különbség, de ha ő nem akar evezni, akkor minek evezzen, tapasztalja ki magának azokat a gyakorlatokat amiket szeret, különben soha nem is fog tudni magának összeállítani egy edzéstervet.

nekem pl 12gyakorlat 3*12 ismétlés a teljes test edzésem már jó pár hónapja, 24 olyan gyakorlatból összerakva, amiket "szeretek" nem vagyok profi, soha nem is leszek, egyedüli célom, hogy tetszek magamnak a tükörben, ez pedig tökéletesen érvényesül is, de soha nem értem volna el erre a szintre, ha mások által megírt edzéstervet követek, olyan gyakorlatokból, amiket utálok, vagy kényelmetlen, esetleg régi sérülés miatt egyáltalán nem is bírok, pl fekvenyomás nehéz úgy, hogy platinával van összerakva a vállam.

2015. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi okok érthetőek, a többi nem elfogadható, így az önkényes módosítás sem, főleg "csak úgy" alapon. Az ICF célja az, hogy minél rövidebb idő alatt minél több húst pakoljon az emberre, emellett nem kevés erőnövekedéssel.


Ha ezen bárki akár csak +/- 1 ismétlést változtat, akkor csak magát okolhatja, ha nem úgy regenerálódik, nem úgy fejlődik, elakad, stb.


Plusz, kezdőként NINCS meg a kellő elméleti tudás ahhoz, hogy érdemben lássa valaki a két gyakorlat közötti különbséget. "Hát mindkettő az oldalsó hátizmot dolgoztatja meg, nem?"...

2015. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az evezés már miatt fontos, kivehetetlen ebből a programból. Kész. Ha nem értesz hozzá ne írj.
2015. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
magával az ICF céljával nem vitatkozom, én csak annyit mondtam, hogy ha nem akar evezni, akkor ne evezzen :D viszont akkor ne is mondja, hogy ICF 5*5 edzést végez :)
2015. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2015. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De a huzódzkodás is wgy fontos alapgyakorlat,nem?Én azt hallottam,hogy a kezdő edzéstervekben azért van evezés,mert a kezdők nem bírnak huzódzkodni.
2015. aug. 28. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!