Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó lenne...

Szerintetek ez jó lenne teljes testes edzéstervnek?

Figyelt kérdés

„A” edzésnap:

mell:

• 2x12 fekvenyomás

• 2×12 fekvenyomás ferdepadon

• oldalemelés 2x8-10

• előremelés 2×8-10

• döntött törzsű oldalemelés 2×12

• vállvonogatás 2×20

• mellhez húzás csigán 2×12

• csigás evezés 2×12

• hiperhajlítás 2*15-20

• koncentrált bicepsz 2×12

• álló bicepsz kétkezes rúddal 2×12

• letolás csigán 2×12

• tricepsznyújtás fej fölött 2×12

• guggolás 2×12

• combhajlító 2×12

• combfeszítő 2×12


A „B” edzésnapon ugyanez lenne, csak a mellnél az egyik fekvenyomást kicserélném egy áthúzásra vagy tárogatásra, a csigás evezés helyett lenne T-rudas evezés, vagy maradna a csigás, de más fogásszélességgel, a mellhez húzást is más fogásszélességgel csinálnám. Guggolás helyett lábtoló lenne.



Heti 3 edzésnap lenne, egyik héten 2 "A" nap, másikon 2 "B" nap lenne. Eddig alapozó edzéstervet csináltam, 3,5 hónap alatt feljött 3 kg körülbelül. Még ehhez kapcsolódóan az a kérdésem lenne, hogy normális-e az, hogy ebből a 3 kilóból kb. semennyi sem zsír? Legalábbis nagyon minimális lehet, mert a combomon is, hasamon is ugyanolyan vastag (ha nem tudnám, hogy tömegelés alatt nincs zsírvesztés, azt mondanám, kisebb) a zsírpárna. Nem kevés ez a nöevkedés. Mástól hallom, hogy az első 3-4 hónapban feljött 5-6 kiló is nekik, nekem meg kb. a fele. 175 cm vagyok, 72 kilóról indultam, most vagy 75-75,5.



2015. júl. 20. 10:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyi hozzátennék, hogy napi 3200-3300 kalória jön be, 200-210 gramm fehérje, 380-410 ch, 65-70 zsír. Próbálom lentebb tartani a fehérjét, de a sok járulékos fehérjével mindig kijön 3 gramm/tskg.
2015. júl. 20. 10:05
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
egy napon két izomcsoportra edzz mert egymás után megcsinálod ezt a teljes test edzést az izmoknak nincs ideje regenerálódnia.teljesen normális hogy nem zsír jött fel izmosodsz.
2015. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem zsirosodsz. Egy bizonyos ideig elmegy ez a teljes testes edzésterv, de én pl. nem tudnék 2 szériával megedzeni rendesen egy izmot, mert olyan nagy súllyal kellene kezdenem, hogy az önmagában sérülésveszélyes lenne. Minden izomnál minden edzésen igyekszem felmenni a max. súlyra, és azt min. 4 sorozattal tudom elérni. Ha leröviditeném az utat, akkor nagyon megsérülhetnék.
2015. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tesztoszteron.hu -n a hst edzésről szóló részt mindenképp.

Ilyen teljes test edzéseknél nem dolgozunk maximális súlyokkal ezért aztán regenerálódni is lehet...

Ha időd engedi én szétszedném a-b napra felső test és alsótestet, mert nagyobb súlyokkal tudnál egyből dolgozni mivel ilyen sok gyakorlatnál rengeteg erőt kivesz belőled az eleje, mire a végére érsz, már nem vagy csúcsformában.

2015. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fekvenyomás ferdepadon nem kell, elég a fekvenyomás, akár 5×5-ben (vagy variálhatod, hogy A napon ferde pad, B napon sima). Ha nagyon akarod, mellre is végezhetsz még valamiféle izolációt, de kalkuláld bele a regenerálódásodba.


Az oldalemelést, előre-emelést kiválthatod mellről nyomással, mivel az az fő gyakorlat (viszont a mellről nyomást ne rakd egy napra a fekvenyomással). Azon kívül külön előre-emelés egyáltalán nem szükséges, ha rendesen végzel fekvenyomást.


A mellhez húzás csigán nem igazán értem, milyen gyakorlat. Feltételezem hátsó-váll (?), de azt nem a melledhez, hanem az arcodhoz húzod. Egyébként a hátsó vállad dolgozik a fő hát gyakorlatnál, ami a döntött törzsű evezés. Persze nem árt mellé egy (azaz 1db) hátsó váll gyakorlat.


Csigás evezésre semmi szükség, amire szüksége van a hátadnak, az a döntött törzsű evezés vagy pendlay-evezés, és mivel a hátról van szó, ezért választhatsz mellé még egy gyakorlatot (így lesz összesen 2), ami ideális esetben valamilyen húzódzkodás.


A hiperhajlítás maradhat és szükséges is, ha nem végzel húzódzkodást, deadlift-et, román deadlift-et. Ideális esetben súllyal.


Bicepszre még véletlen sem kell 2 gyakorlat. A hátadra végzel 2-t, mert az egy rohadt nagy izomcsoport. Bicepszre 1 gyakorlat, és nem is szükséges több, azt is csak 3×10-es ismétlésszámmal: ez a gyakorlat a "preacher curl", a magyar neve talán(?) amit írtál, koncentrált bicepsz (mikor letámasztod a könyököd). Ennyi szükséges a bicepsznek, ugyanis más gyakorlatoknál is kap részterhelést. Esetleg csinálhatod azt, hogy A-B edzés között váltogatod a koncentrált bicepszet és a kétkezes rudat.


Tricepsznél szintén nincs szükség 2 gyakorlatra. Nekem személy szerint a fej fölötti tricepsz nyújtás kötéllel tökéletesen elegendő (főleg mivel fekvenyomásnál, mellről nyomásnál is kap a tricepsz), de ezen kívül végezhetsz még szűk fogással fekvenyomást, meg ezer másik gyakorlatot. DE elég 1.


Lábnak elég 2 / 3 gyakorlat, egy feszítőre, egy hajlítóra (ezt elintézheted egy gyakorlattal, ami ideális esetben a guggolás, NAGY súllyal), és mehet még 1 vádli gyakorlat, ha olyan a genetikád.



Egyébként ez tökéletes kezdőknek: [link]

2015. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:


Én személy szerint a fő gyakorlatokat 5×5 ismétlésszámmal végzem (ráadásul minden edzésen), a kiegészítő gyakorlatokat pedig 3×10 vagy 3×8-cal (pld. a vállvonogatás nekem nagy súllyal válik be, ezért az 3×8-as). A 3×10/8-as gyakorlatoknál ezekben nincs benne a bemelegítés.


A regenerálódásod miatt pedig nem kell aggódni, amíg eleget eszel, és alszol legalább 8 órát, és normális a multivitamin csomagod. A többi tápkieges szar nem szükséges egyáltalán (így az edzés utáni hülyeségek sem).

2015. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# Szerelem Királya


A 2 gyakorlat 2 sorozattal is 4 sorozat. És ezt egy héten 3-szor terveztem, ami már heti 12. Szerintem edzésenként 4 sorozat terhelést, még ha max. súllyal is csinálom, 2-3 nap alatt ki tud egy izomcsoport pihenni.

2015. júl. 20. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Csináld az ICF 5x5-öt.

2015. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, a teljes testes terv meg sokaknak jobb, mint az osztott.
2015. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek*
2015. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!