Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás egykezes súlyzókkal?

Fekvenyomás egykezes súlyzókkal?

Figyelt kérdés
Mennyire jó alternatíva ez a gyakrolat a rudashoz képest? Azt vettem észre, hogy a rudasnál néha megfájdul a vállam... viszont ha egykezes súlyokkal csinálom, akkor nincs ilyen problémám.

2015. jún. 27. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
En azt mondom, hogy jobb mint ruddal. Sokkal jobban erzem egy kezes sulyzokkal, jobban tudom iranyitani is a mozgast. Mivel ezt is lehet tobb szogben csinalhato, tokeletes. Szerintem. Sokak szerint a rudas gyakorlat kihagyhatatlan egy melledzesbol. En azt mondom hogy mindenki maga tudja es erzi mi jo neki, ha neked meg a vallad is faj, nincs mirol beszelni. Ha jol megdolgozod mas gyakorlattal, tobb szogbol, ugyanugy szep mellizmod lesz :)
2015. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb. Annyi, hogy egy idő után nem lesz elég súly, mert a legtöbb teremben elég korlátolt a kínálat egykezesből, hacsak nincs szerelhető súlyzó. De alapvetően amíg valaki 40 kiló alatt beszarik, minek erőltesse a rudast, amikor kézivel jobban tudja stimulálni a mellét?
2015. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nálunk van néhány szerelhető súlyos kézisúlyzó, szóval azzal sem lesz probléma.
2015. jún. 27. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki 40 kiló alatt beszarik, annak először erősödni kell, hogy legyen értelme később testépítő módszerekkel külön stimulálni a mellizmot. Egy alapizomzat nélkül egyszerűen nem működnek az izolációs gyakorlatok, kivéve ha jó a genetikája, vagy egyből koksszal kezdi. Az alapokat összetett gyakorlatokkal kell megszerezni, amik a lehető legtöbb izmot egyszerre dolgoztatják meg, a rudas nyomás pedig az egyik legjobb ilyen gyakorlat felsőtestre, nem helyettesíthető a kézisúlyzós verzióval.


Akinek a rudasnál megfájdul a válla, az rossz technikával nyom. Nem jól veszi a levegőt, nem jó helyen vannak a lapockák, nem préseli a földbe a sarkát, nem jól fogja a rudat, nem homorít rendesen, nem megy neki a feszítési technika, vagy egyéb fontos dolgokat ront el. Keress fel egy jó(!!!) edzőt, és javítsátok ki a hibáidat.

2015. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!