Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy vannak olyan...

Makosgubacs kérdése:

Lehetséges, hogy vannak olyan emberek, akik egyszerűen képtelenek lefogyni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van olyan betegség, ami miatt bármit csinálnak, sportolnak, bárhogy esznek egész életükben túlsúlyosak? Mert sokszor, amikor megyek az utcán vagy látok videókat youtube-on, azon gondolkozom, hogy most akkor tényleg igazuk van azoknak, akik túlsúlyosak és egyszerűen nem tudnak lefogyni?


Nem fogok hazudni, sokszor úgy gondolom, hogy hogy a fenébe nem zavarja őket a túlsúlyuk, miért nem csinálnak valamit. Ezért lenne jó tudni, hogy ha nem is mind, de sok közülük egyszerűen nem tehet semmit.


Köszi a válaszokat


2015. máj. 12. 17:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A fogyókúrásban néha megjelennek fényevők, akik saját bevallásuk szerint napi 500 kilokalóriával sem fogynak, pedig kövérek. Hallani pajzsmirigyproblémásokról, akik valami jó gyógyszerig nem tudnak fogyni. Ezeket nem értem, mert ellentmondanak a termodinamika törvényeinek.

Az ellentétét még meg lehet érteni, rossz felszívódás, pazarlás a bőség miatt, extra gyors anyagcsere, vannak lehetőségek. De bődületesen kevés kalóriával nem fogyni...


De ha van is bonyolult orvosi eset, amit nem érthetek, az esetek döntő többségében azért igenis le tudna fogyni a delikvens. Lehet, hogy áldozattal, lehet, hogy kísérletezéssel és sok utánaolvasással, de valahogy mennie kell. Elvileg nem nagy művészet összehozni a kalóriadeficitet (bár én antitalentum vagyok, nekem pont nem szokott menni, de ezzel együtt is azt mondom, hogy elvileg nem nehéz és a gyakorlatban is megvalósítható, ha az ember odafigyel és extra esetekben valamit változtat, amíg nem jön rá, hogyan tud éhezés nélkül deficitben lenni).

Nem láttál ilyen fogyós tv show-kat? Előadják s naplózzák, hogy ők biza 2000 kalóriát esznek, s misztikus, hogy 220 kilósak. Aztán kiderül, hogy 4500-at esznek, csak valamiért az nem számolódott össze. Ezt sem értem, de az emberek nagyon trükkösen be tudják csapni még akár önmagukat is, ha a hasukról van szó.

De ilyen nem is kell, sokan egyszerűen kényelmesek vagy pl. tudatlanok, fogalmuk sincs, mit kéne tenniük...


S van, aki kövér akar lenni. Nagyon kövér. Sok ilyen ember van, roppant ijesztő ez a jelenség, akárcsak a lányok, akik anorexiások akarnak lenni, illetve azok és tippeket adnak egymásnak a blogokon s eszükbe sincs segítséget kérni, mert szerintük ez így jó.


S ezt a fajt nevezik homo sapiensnek...

2015. máj. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem lesz min agyalom. :)
2015. máj. 13. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!