Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy vannak olyan...

Makosgubacs kérdése:

Lehetséges, hogy vannak olyan emberek, akik egyszerűen képtelenek lefogyni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van olyan betegség, ami miatt bármit csinálnak, sportolnak, bárhogy esznek egész életükben túlsúlyosak? Mert sokszor, amikor megyek az utcán vagy látok videókat youtube-on, azon gondolkozom, hogy most akkor tényleg igazuk van azoknak, akik túlsúlyosak és egyszerűen nem tudnak lefogyni?


Nem fogok hazudni, sokszor úgy gondolom, hogy hogy a fenébe nem zavarja őket a túlsúlyuk, miért nem csinálnak valamit. Ezért lenne jó tudni, hogy ha nem is mind, de sok közülük egyszerűen nem tehet semmit.


Köszi a válaszokat


2015. máj. 12. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zavarja őket, de vannak fontosabb dolgok is a világon. Amúgy ha nem baszogatnák a dagadtakat, sokkal kevesebben lennének. :)
2015. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
jah amúgy persze, vannak ilyen betegségek is. De a többségnél életmód.
2015. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nincs olyan, egy-két valóban orvosi esettől eltekintve, de valoszinű, hogy rengeteg odafigyeléssel ott is menne a fogyás.
2015. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen van ennek álltalában hormonális okai vannak, ezért is tipikus, hogy egy pufi gyerek mire léretségizik lefogy pedig különösebben nem is sortolt, előtte meg ha megdöglött se fogyott le igazán. Vagy épp fordítva valaki meg olyan 11-16 éves kora között egyszercsak meghízik aztán megint lefogy. Ha valaki felnőtt egészséges ember, tényleg tarja a diétát(tényleg!) és rendszeresen edz, és úgy ahogy azt kell, de mégsem fogy le annak érdemes orvoshoz fordulnia segítségért (pl endokrinológushoz), de lehet, hogy jobb ha előbb egy edzőt kérdez meg, lehet hogy csak valamit elront önhibáján kívül mert nem tud róla, pl aerob helyett kardiózik, valami az étrendjében nem frankó stb
2015. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem, mert sokszor hallani, hogy a túlsúlyosak is mondják, hogy nem esznek túl egészségtelenül vagy szeretnek mozogni mégis. Ezért jó tisztázni, hogy vannak esetek amikor genetikai.


Első válaszolónak: Lehet, hogy vannak fontosabb dolgok. De szerintem több múlik azon, hogy Te magad mit tartasz fontosnak (és itt most nem extrém esetekről beszélek).

2015. máj. 12. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem. A felettem lévők baromságokat írtak.

Nincs olyan betegség vagy hormonváltozás vagy bármi ami hatására a szervezet nem fog engedelmeskedni a fizika törvényeinek.

Ha kevesebb energiát viszel be mint amennyit elhasználsz le fogsz fogyni lehet bármennyire Rossz genetikád

2015. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen rossz genetikád pontosan akkor van, amikor nem tudsz meghízni. :) Ez az az eset, amikor egy éhínség idején a leggyorsabban meghalsz.
2015. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ooooké, akkor most már teljesen összezavarodtam.


Én személy szerint nem szeretem ezeket a genetikás szövegeket, mert pl. én is világ életemben vékony voltam, ami többször átment sovány kategóriába és mondogatták, hogy te nehezen hízó típus vagy stb.


Aztán elkezdtem figyelni mit eszek és rájöttem, hogy csak azt HITTEM hogy sokat eszem.

2015. máj. 12. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagy részük simán le tudna fogyni a megfelelő étrend és edzés kombinációval, van egy pár akinek tényleg hormonzavara van, de arra is van gyógyszer.


Hormonzavar kialakul a túlsúlytól is, pl. rossz ösztrogén többlet de ezt csak kifogásként használják az akaratgyenge(vagy/és)hozzá nem értő kövérek.

2015. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az már lehetséges lenne elméletben hogy valaki nem tud hízni.
2015. máj. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!