Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen képtelenek vagyunk...

Egyszerűen képtelenek vagyunk normalisan komunikalni?!

Figyelt kérdés
anyukammal nem igazan jo a kapcsolatunk. különösebben konfliktusaim sincsenek vele viszont érzem és tudom h nem bizik bennem (nem adtam rá okot h ne tegye) és én sem benne. Éppen alakul egy fiuval valami de anyanak folyton hazudnom kell h éppen kivel és hol vagyok?! egyszer elmondtam neki h kivel leszek délutan és érzem h legbelül nevet rajtam.. mit tegyek h el tudjak mondani neki egykét dolgot?
2014. jún. 2. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen korban szinte normális is, hogy a szülő és a gyerek nem tud kommunikálni, de ez nem csak a szülő hibája. AZt írod, hogy elmondtad, és azt érezde, hogy anyukád belül nevet rajtad. DE nem nevewtett ki, igaz? SZóval azt lehet, hogy csak te gondolod, hogy belül nevet rajtad, közben meg lehet, hogy ez nem is igaz.

Miből gondolod, hogy nem bízik meg benned? Mondta? vagy ezt pontosan hogyan érzékelteti veled? Lehet, hogy mivel te nem bíxol benne (miért is?), akkor úgy érzed, mintha ő se bízna benned.

Hazíudnod sem kellene, hanem őszintén megpróbálni beszélgetni. Mert ha elkezded a hazudpozást, akkor az valóban nagyon rossz viszony kialakulásához vezethet.

Én azt érzem, hogy te elméletben felállítottál anyukádról egy csomó dolgot magadban, ami lehet, hogy nem is igaz.

Esetleg kedvesen érdeklődd meg, hogy hogy zajlott a fiúzás az ő idejében, hogyan udvaroltak akkor a fiúk, hogy viselkedtek a lányok... ha érzi, hogy te is éredeklődsz iránta, akkoor közelebb is kerültök egymáshoz és te is őszintén el tudsz majd mondani neki dolgokat.

2014. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Es a fiu?
2014. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

első valaszolonak köszönöm szépen:)

én 15 ő 16

2014. jún. 2. 20:50
 4/11 A kérdező kommentje:
de a fiu nem ismeretlen a csaladom szamara, régi baratsag van mar a szüleink között is
2014. jún. 2. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:

sajna, ha annyira mas a felfogas, nem sok mindent tehetsz.

nekem a mai napig ha van vmi 5letem, miutan o kerdez csak megyma feje utan. meg volt az is h hisztizett vkiert, ha vele voltam, en is azt hazudtam, massal voltam, megprobaltam en is elmondani, de mikor 2 napig nem szolt hozzam, meg a fejemhez vagta evek utan is, egyszeruen maradt a hazugsag mert akkor nyugalom maradt...

2014. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy anyukád nem bízik benned, bár te nem adtál rá okot. A következő mondatban pedig azt írod, hogy folyamatosan hazudsz.


Anyukád nem hülye, pontosan tudja, hogy hazudsz. Hát ezért nem bízik benned.

2014. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

08:19es valhogy en is igy vagyok vele, akkor nyugidt az elet ha nem mobdok el neki kindent!


Utolso valastolonak meg annyit szeretnek mondani h azert hazudok neki mert nem bizik bennem. A sorrwnd bem mindwgy.. Spha semmot nem tudtunk megbeszelni es mibdegy csak ellenorizget/ellenorizgetett

2014. jún. 3. 14:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ellenőrozget, hiszen 15 éves vagy. Igen, tudom, hogy 15 évesen sokan nagyon is felnőttnbek érzik magukat, de azért egy anyának a 15 éves léánya még nagyon is az kategória, akire mélg fogyelnie kell. Az ellenőrizgetés meg szerintem csak aggódás, érdeklődés.

Nem beszélve arról, hogy két hónap múlva majd itt teszed fel a kérdéseket, hogy jajj, terhes lehetsz-e, mert betette a fiú gumi nélkül 2 centire és ha igen, mehetsz-e anyád tudta nélkül abortuszra. Szóval jó lenne, ha nyilnál te is anyukád felé és mire eljut komolyabbig a fiúval a dolog, akkor már lenne olyan kapcsolatotok, hogy meg tudnád beszélni vele pl. a fogamzásgátló módszereket is vagy egy esetleges szakításnál a támaszod lehetne. Jobb, mint névtelen idegenek fórumon adott tanácsai és kommentjei.

2014. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ne fogd a korara, nekem kesobb is igy ment!

es hiddel nem 1x probaltam elmondani, megbeszelni.

ja es meg melle jon 1 olyan, pl csinalt vmit amir3 nem buszke, olyankor hirtelen elromlik a hallasa, vagy ez az en hazam azt csinalok amit en akarok stb frappans valaszok.

szoval konyen beszel akinek nem volt resze benne.

2014. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, mindenki volt már 15 éves kamasz az itteni felnőtt válaszolók közül.


Kedves kérdező, anyukád feladata, hogy ellenőrizzen. Azért, mert még gyerek vagy, és anyukádé minden felelősség azért, amit teszel.

Ne hazudj, hanem mindig az igazat mondd el neki. A bizalmat csak így lehet felépíteni irányodba, ha tudja, hogy bízhat benned. Tehát MOST azonnal hagyd abba a hazudozást.

2014. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!