Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes test edzés = túledzés?

Teljes test edzés = túledzés?

Figyelt kérdés

Olvastam sok helyen, főleg külföldi oldalakon, hogy a régi nagy testépítők mint pl: John Grimek, Eugen Sandow, Charles Atlas, Clancy Ross mind-mind heti 3x teljes testet edzettek. Sokszor 2-3 órát alkalmanként. Itt van egy példa edzésterv, ez pont Clancy Ross edzésterve: [link]


Egy 2-3 órás teljes test edzést hogy lehet bírni heti 3 alkalommal ? Hogy nem alakul ki túledzettség, izomláz ?


2015. ápr. 21. 19:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó genetikával, sok pihenéssel, jó étrenddel megy így is. De ugye egyénfüggő, genetikaiselejtödönkének vagy nekem aki szintén nem egy genetic freak, sok lenne.:)
2015. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De érdekes, hogy akkoriban minden testépítőnek, erőembernek jó genetikája volt (1910-1940-es évek) ? Mert ahányat olvasok, mindenhol azt írják hogy akkoriban mindenki teljes testet edzett, mert akkor nem volt divat az osztott edzésterv.
2015. ápr. 21. 19:49
 3/28 anonim ***** válasza:
Akkor sem volt mindenki jó, csak ugye azokról hallasz, akik elértek valamit. De a többség az nem lett vadállat. :)
2015. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy csak azokról olvasni, akik elértek valamit. De azért elég vadállatok :) Charles Atlas,John Grymek vagy Eugen Sandow testfelépítéséhez ma se nagyon van hasonló.
2015. ápr. 21. 19:53
 5/28 anonim ***** válasza:
Jók voltak, főleg, hogy még cucc nélkül ment.
2015. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Egyébként izomlázra lehet edzeni ? Mert én is teljes test edzést akarok csinálni, heti 3x. Salyát testsúlylal, edz a terv

Guggolás 3xbukásig

Fekvőtámasz 3xbukásig

Húzódzkodás alsó fogással 3xbukásig

És hétfőn edzettem, és nagyon izomláz van a hátamba főleg. Rá lehet edzeni szerdán ? Vagy inkább csak pénteken csináljam ?

2015. ápr. 21. 19:56
 7/28 A kérdező kommentje:
Azért a John Grimek kérdéses hogy nem-e koxolt, elég nagydarab, és viszonylag szálkás is. Én 50-50% mondom hogy lehet koxolt
2015. ápr. 21. 19:57
 8/28 anonim ***** válasza:

Én nem edzenék nagy izomlázra, max ha már csillapodik.

1950 körül jelentek meg a cuccok.

2015. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Egyébként elhiszed, hogy ez a Charles Atlas csak testsúlyos és izometrikus gyakorlatokkal edzett, és ért el ilyen formát ? Ugyanis azt állítja, hogy igen. Van is könyve, az a címe hogy Dynamic Tension.
2015. ápr. 21. 20:03
 10/28 anonim ***** válasza:
Elhiszem, mert nem annyira izmos.
2015. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!