Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány sorozat mehet összesen...

Hány sorozat mehet összesen túledzés nélkül?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt olvastam hogy mell esetében: 16 sorozat, míg lábnál és hátnál akár 20 sorozat is.

tricepsz és bicepsz kisebb izomcsoport ott 12, vállnál is hasonló.


De most néztem hogy bicepszre max 9 sorozat.

Most akkor mi az igazság?

naturál testépítésről van szó.

Egy éve edzem, 25 éves vagyok, étrendi háttér és egyebek megvannak.



2014. nov. 10. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Változtass, hónapról hónapra, hétről hétre. A testépítés alapja, hogy mindig újabb, erősebb stimulust kapjanak az izmok. Változtass a súlyon, sorozaton, ismétlésszámon. Attól meg ne félj, hogy egyik héten éppen kisebb súllyal kell edzened, mert nyilván amekkora súllyal 8 ismétlés a maxod, abból nem fogsz tudni 20 ismétlést nyomni, ezért vissza kell venni a súlyból valamennyit.
2014. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ezzel én is tisztába vagyok, igazad is van hogy változtatni kell. De én most leginkább arra vagyok kíváncsi hogy a gyakorlatokkal együtt hány sorozatot lehet végezni. példaként:

hát: -felhúzás 4 sorozat

-huzódszkodás 4 sorozat

-döntött törzsű evezés 4 sorozat

-lehúzás szűken 3 sorozat

és ez így összesen 15 sorozat

2014. nov. 10. 15:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Értelek, de pont erről akartalak lebeszélni, hogy ezt rendszeresítsd. A héten csináltál 15 sorozatot(Ami lehet elegendő, lehet nem. Neked kell érezned), jövőhéten csinálj 20-at. Utána megint csinálhatsz 15öt, de akkor már emelj a súlyon, vagy ismétlésszámon. A testépítés olyan sport, amiben nem lehet megszabni, hogy konkrétan mi az ami jó. Rengeteg dologtól függ(hangulat, bevitt tápanyagok, egészségi állapot, erőszint stb.)
2014. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazad van!

De mégsem lehet karra 20 sorozatot csinálni. Tudom ha tudnék valami nincs rendben, vagy nem bírnék annyit ha szabályosan csinálnám.

De viszont érdekel a téma, mert annyi helyen papolnak a számokról.

2014. nov. 10. 15:59
 5/10 A kérdező kommentje:

De lehet túlkomplikálom a dolgokat, mert ahogy olvasgatok, elég sok ellentmondásba keveredek, biztos úgy jobb ha saját magunk tapasztaljuk.

Én amiatt "aggódok" csak hogy talán vagy aluledzenék néha meg túledzenék.

Teljesen összezavarodtam :D

2014. nov. 10. 16:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont azért nem lenne túledzés 20 sorozat bicepszezéstől, mert az csak egy edzés lenne. A következő héten már mást csinálnál. Lehet nem bírod majd másnap behajlítani a karod, de ez már csak részletkérdés :D
2014. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

valóban! :)

Tudom ebből már vicc ügyet csinálunk de egy builderes cikkben meg az állt hogy 2 havonta vigyünk az edzésbe drasztikus változást, és azt tartsuk is két hónapig, annak érdekében hogy kifejtse a hatását stb.

Túl sokat se szabad olvasni mert megárt az is :D

De érdekel sanyizsolti véleménye hátha írna valami újat :D

2014. nov. 10. 16:24
 8/10 anonim ***** válasza:
A builderen konkrétan van már x mennyiségű cikk, és egyik cáfolja a másikban állítottakat. Éppen ezért már el sem olvasom őket, mert naponta másról írnak cikket, ami valójában nem újdonság annak aki egy ideje benne van a sportban.
2014. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned, nincs mindenkire alkalmazható kőbe vésett képlet. Bicepszre és tricepszre is én 10-12 sorozatot végzek, nekem most így a jó, de volt mikor leterheltem 8-9 sorozattal, csak most van kis rásegítésem, szóval jobban regenerálódok. Nagyobb izmokra 15-16 sorozatot is nyomok. Neked kell kikísérletezned, hogy neked mi a jó. Ne másoktól várj előírást. :)
2014. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem mástól várom a csodát, de érdekel más véleménye tapasztalata.

Akkor csinálom úgy ahogy eddig bejött, meg újítgatok.

Köszi a segítségeteket!

2014. nov. 10. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!