Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Soványan izmosodni?

Soványan izmosodni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve az alakommal. Soványnak tartom magam, pedig rengeteget eszek, de ilyen az alkatom, nem tudok hízni. Így elhatároztam, hogy izmosodni akarok, de nem tudom hogy ahhoz a táplálkozásomon is kell-e változtatni? Melyik nap mire erősítsek? Valaki tudna nekem segíteni?Nagyon kezdő vagyok

2015. febr. 19. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha teljesen kezdő vagy, érdemes lenne elolvasnod a Sárga Kapszulát. Interneten fent van, teljesen ingyen le tudod tölteni. De alapvetően igen, változtatnod kell a táplálkozáson, nagyrészt az befolyásolja, hogyan nézel ki. Az edzést úgy kell felfogni, mint egy stimulációt, aminek hatására felveszik a tápanyagot az izmaid. De olyan sincs, hogy nem tudsz hízni. Ha nem hízol, nincs kalóriatöbblet.
2015. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak saját tapasztalat:


A hízásra képtelen vékony alkatúaknak általában jobban megy az izmosodás, mint a hájasodás, ha a kilókat szeretnék gyarapítani. Az ilyen lótás-futás-lihegés jellegű mozgások általában azt is leszedik rólad, ami van. Az egy helyben gyúrás hatásosabb. Mozogni is kell, de csak annyit, hogy meghozza az étvágyad. (Pl. 10 km futás helyett 5 km kényelmes ücsörgés a biciklin.) És amennyire lehet, kerülni kell az idegeskedést, rohanást, izgalmakat, az nagyon fogyaszt.


A konditerem-lehetőséged nem biztos, hogy elég. (Persze ezt én nem tudhatom.) Fejlődés akkor fog kezdődni, ha végre meg van oldva az otthoni húzodzkodás lehetősége, súlyzók is vannak otthon, stb. Akkor ott van előtted, folyton látod, ott a késztetés, és mindig ott a lehetőség. Így biztos többet fogod csinálni, mintha csak bizonyos időpontokban lehetne. Felkelsz, mindjárt kezdheted vele a napot. 5-10 ismétléstől nem fog semmi történni, 50-100-at kell csinálni. Pihenj közbe, ráérsz. Ha nincs otthoni húzodzkodód, sose lesz semmi, tehát itt kezdődik a dolog, nem viccből írom. Megéri kikínlódni a felszerelését.


Ajánlatos, hogy egy-két nap szünetet tarts, miután bizonyos izmot jól megdolgoztad. Tehát másnap másféle gyakorlatokat csinálj. Nagyon-nagyon sokféle pozícióban, módon lehet ugyanazon eszközt használni, nézz utána. Minden nap másképp csinálod, és akkor nem pont azt az izmot terheled. Eleinte kisebb súlyokkal kezdj, de aztán egy 5 kilós egykezes nem fog csodákat tenni, egy 15 kilós már inkább. Ha már jól megy, havonta emeled 1 kilóval a súlyokat, különben hozzászokik a szervezet, és nem fejlődik tovább. De türelmes legyél, nem szabad ész nélkül pakolni a súlyokat, mert bajod lesz tőle!


Pl: egyik nap húzodzkodsz 100-at majd két 10 kilós súlyzót kiemelsz 100-szor a fejed fölé. (A 100 lehet 50, ha annyit bírsz.) Ezek voltak a hátizomra. Másnap feléd néző tenyérrel egymás mellé tett kezekkel húzódzkodsz és karhajlítgatásban emeled a súlyzót, tehát bicepszre dolgozol aznap. Harmadik nap fekvőtámaszozol, súllyal guggolsz, vagy hátad mögé engeded le fentről és vissza a súlyzókat (tricepsz). Lehet venni ilyen nyújtó gumikat is. Aztán negyedik nap előről minden. Rád van bízva, lényeg, hogy csinálj minden nap azért 200-300-at valamikből. Elmegy vele kb. 15-20 perced/nap. Ennyit rászánsz, a cél érdekében.


Első fél-egy évben lehet így kb. havi 1 kilót felszedni, aztán ez persze a végtelenségig nem megy, lelassul. (Én másfél évvel ezelőttig éveken keresztül csak nyeszlet 65-67 kiló voltam, sovány, elfújaszél, stb. Képtelen voltam onnan elmozdulni, ehettem volna akármennyit. Aztán a leírtaknak köszönhetően egy év elteltével 74, most pedig 77 kiló vagyok, szóval már nem is kevés.)


Egyél rendesen, napjában többször, minél több húst-hússal. Ne feledkezz meg, és ne hagyjál ki evéseket, mert sietsz, nem érsz rá. Nem kell számolgatni a kalóriákat, mert az már a ló másik oldala, csak egyél ammennyit jól esően bírsz, nyilván nem fogod hasfájásig enni magad. Ezért előnyös a napjában többször kevesebbet, mert úgy lehet, hogy összességében több fér beléd, és több marad meg benned.

2015. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

--gömb--


2., azt hittem én vagyok itt a leg-unortodoxabb, de tévedtem :)


Érdemes elolvasni a Sárga Kapszulát (body.builder.hu).


Lehet otthon is edzeni (én is csak itthon edzek), de nem a munkamennyiség a siker kulcsa, az csak egy faktor. Én azt mondom, 50 ismétlés fölé egy sorozatban valószínűleg nem érdemes menni. Lehet hogy lesz még erő- és tömegnövelő hatása, de ez már nagyon alkatfüggő. Próbálgatni kell, de az 5(sőt, 1-től számolhatjuk)-50-es tartományban biztos a tömeg- és erőnövekedés, ha valaki ebben nem fejlődik, akkor valamit elront. Ez is egy nagyon széles skála, van idő a kísérletezésre.

Nem tudom a 2-es hogy érti a 100 ismétlést, mert szünetekkel más a dolog.


Extrém ektomorfoknál kritikus az anyagcseresebesség, mert nagyon be tud tenni a fejlődésnek. Én az ilyen alkatúaknak azért javaslom a magas ismétlésszámot (30-50), mert úgy vettem észre, hogy hatékonyabb működésre ösztönzi a szervezetet. De ezt se lehet mindenkire ráhúzni.

Na meg hozzá kell tenni, hogy meg kell tanulni jól edzeni így. Azaz ne a kifáradás, savasodás miatt állj meg, hanem izombukást kell elérni. Így lesz komoly hatása az erőre, tömegre.

2015. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Én a helyedben elkezdeném a Fegyencedzést. Jelentősen ugranál erőben. Ha kitartó vagy, komoly erőre lehet már szert tenni. Végül is nem mindenki képes egykezes fekvőre, egylábas guggolásra, tehát sokkal erősebb lehetnél már ezzel is az átlagtól.
2015. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!