Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő ez az étrend? (lent)

Megfelelő ez az étrend? (lent)

Figyelt kérdés

17/L , 57kg


1.étkezés: 100g zabpehely vízzel és édesítővel , rántotta 3 tojásból (max. sárgájával) , valami zöldség mellé


2.étkezés : gyümölcsök (általában egy banán + egy alma) , dió/mogyoró


3.étkezés : 70g rizs + 100-150g hús (csirke / hal /marha) , zöldségek


4.étkezés általában ugyanaz mint a 3.


5. étkezés : 50g zabpehely , 200 g túró


utolsó étkezésre mennyi szénhidrátot kelllene enni?


2015. jan. 16. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy érdemes minden étkezésnek komplexnek lenni. A második étkezésed számomra értelmezhetetlen: a gyümölcsök nem jók szénhidrát forrásnak, az olajos magvak pedig nem jók fehérjeforrásnak. Ehetsz gyümölcsöt és a magvak se rosszak, tartalmaznak valamennyi fehérjét, de az növényi, ami nem egyenértékű az állati eredetű fehérjeforrásokkal, azokat inkább zsírforrásnak érdemes használni. Tehát egyél ilyeneket, főleg ha szereted, de az inkább csak kiegészítse az étkezéseidet. A második étkezésedben is legyen inkább hús, esetleg tonhal, ha unod a rizst, ehetsz mellé TK kenyeret vagy igazából bármilyen nem feldolgozott gabonát, na meg zöldséget.


Estére érdemes kevesebb szénhidrátot enni, van, aki egyáltalán nem eszik, szerintem ha sportolsz, akkor simán mehet egy kevés. Ha az utolsó étkezésed az ötödik, akkor jónak tűnik az az 50 gramm zabpehely.

2015. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 első bekezdésével egyet értek, kivéve, hogy nem tudom mi a baj a gyümölccsel és az olajos magvakkal.


Nem a fehérje, hanem a zsír miatt eszi szerintem a kérdező, a gyümölcs pedig ha belefér a napi szénhidrátba miért ne mehetne? Oké, hogy gyümölcscukor, de ch... Tömegeléskor simán mehet.


Amit én nem értek: miért max sárgájával? A fehérjéjét kidobod?


Utolsó étkezés megint vitatárgy. Éjjelre már nem eszünk szénhidrátos, ésvagy zsíros dolgot.

-Elsősorban a növekedési hormon miatt (bár sokak szerint ez túl van hajtva).

- este nem mész sehova. Minek a ch, az energia? Zsírt max azért esznek néhányan, hogy a fehérjét felszívódását lelassítsák éjszakára. Na de a túró már alapból egy lassú felszívódású. A csirkemell is az, ha sok zöldséget (rostot) eszel mellé.

-ha neked még be kell vinned X gramm ch-t, hogy meglegyen a kellő makromennyiséged nap végére, akkor mehet este is.


Ez az én véleményem. Bár én utoljára csak csirke-zöldséget szedek :)

2015. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a gyümölcsben lévő fruktóz biztos nem fog eltárolódni az izomban glikogénként, max. a májban, de nem is csak az a lényeg, hogy zsírként raktározódik el, hanem, hogy valahol az lenne a cél, hogy az izom glikogén raktárai viszont igen is "legyenek töltve". Ehhez viszont kell a keményítő. De (épp ezért) nem is azt mondtam, hogy ne egyen gyümölcsöt, hanem azt, hogy azt ne tekintse szénhidrátforrásnak.
2015. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, én sem azt mondom, hogy csak gyümölcsből fedezze a ch-ját, de azért tömegeléskor hadd férjen már bele.


Abban nagyon is igazad van, hogy ez a cukor nem képes feltölteni a glikogénraktárakat, (ami tömegelésnél fontos), de ha alap étrendje rizsre-krumplira-tk kajára, zabra alapszik, nincs gond.

2015. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


#2 : elírtam , úgy akartam írni , hogy legfeljebb 2 sárgáját eszek meg.

2015. jan. 18. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!