Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy izmot egy gyakorlattal is...

Egy izmot egy gyakorlattal is meglehet edzeni? Elég? Példák lent.

Figyelt kérdés

bicepszre- állva karhajlítás egykezessel

vállra- vállból nyomás

hátra- húzódzkodás-evezés

tricepsz,mell- fekvenyomás

törzs- lábemelés

láb- guggolás

Mivel csak egy gyakorlatot végzek izomcsoportonként, ezért azt nagyon keményen szeretném végezni. Alacsony ismétléssel nagy súllyal, illetve magas ismétléssel kisebb súllyal. Tanácsokat szívesen fogadok.


2014. nov. 4. 15:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy edzésen belül menne az alacsony és a magas.
2014. nov. 4. 15:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. A hát és a láb olyan nagy izomcsoport amire minimum 4 gyarkolat kéne 4*8-12 ismétlésekkel. A kisebb izomcsoportokra elég 1-2 gyakorlat is (pl bicepsz)
2014. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a hátad és bicepszed külön gyakorlattal edzed a tricepszed és a melled is megérdemli!!


Egyébként nagyobb izomcsoportokra menjen 2 gyakorlat kisebbekre 1 ha nagyon minimalista akarsz lenni.

2014. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_19_opp_721_doggcrapp.php

Neked érdemes lenne elolvasni.

2014. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy ha ezt mind egy napra akarnád besűríteni akkor túl hosszúra nyúlna az edzés. Alacsony ismétlés nagy súly az nagyon jó ötlet, én is hasonlót csinálok de csak 3 gyakorlatot csinálok minden nap, ami az egész testet megmozgatja.

Guggolás: láb, hát alsó része.

Fekvenyomás: mell, tricepsz.

Felhúzás: hát, láb, váll, bicepsz.

5x5-ös sériában csinálok mindent ugyanazzal a súllyal előtte bemelegítéssel amit nem számolok. Hogyha sikerül mind a 5x5 ismétlés akkor legközelebb emelek a súlyon.

Hogyha belefér akkor még hasazni szoktam a végén max 5 percet megállás nélkül random gyakorlatokkal.

2014. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, mennyire fejlődsz ezzel a módszerrel? Hatásos? Sajnos fekpadom nincs. A fekvenyomást lehet helyettesíteni katonai nyomással? Illetve elölguggolást végezni?

2014. nov. 4. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:
igen ha elég munkát végzel el vele akkor tudsz maximális izomnövekedést stimulálni egy gyakorlattal. Viszont lábnál kéne még egy combhajlitora való gyakorlat,
2014. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Diéta alatt kezdtem el így edzeni úgyhogy fejlődésről annyira nem tudok beszámolni, amit elakartam azt elértem vele, persze minimálisan azért fejlődtem így is. Most elkezdtem tömegelni ugyanezzel, de legközelebb már emelhetek mindenen.
2014. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az elég munka mit takar? Hány sorozat hány ismétléssel? Mehet alacsony és magas ismétléssel is?
2014. nov. 4. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Pl négy sorozat mindenből az elég.

Az ismétlés legyen mondjuk 8-12 és minden héten adj hozzá egy ismétlést.

1. Héten 4x8 2. Héten 4x9...

Majd ha 12-höz elérsz akkor emelj a sulyon kb 10%-ot es legyen megint 8.

Ez működhet pl. Legyenek a pihenők is kb 1 percesek.

Maximális növekedéshez az kell hogy erősödj + elegendő volumen.

Így mindenre megy 12 sorozat egy héten ami elegendő plusz az erősödés is bele van építve.

2014. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!