Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje mindig hasznosul?

A fehérje mindig hasznosul?

Figyelt kérdés
Egy napra mondjuk 140g. fehérjét kell bevinnem. Tegyük fel, hogy (tudom irreális) reggelivel megeszek 140g fehérjét. Akkor ez kering a véremben amíg fel nem hasznosul/esetleg a vese kiválasztja és kipisálom, vagy elraktározódik zsírként?
2014. szept. 7. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hmm erre én is kíváncsi vagyok, ezt én se tudom :)
2014. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen fehérjeforrásból vitted be. Pl tejsavóproteinből a fele nem szívódna fel, csúnya hasmenés lenne belőle. Mivel gyors fehérje és egyszerre nem tudsz ennyit megemészteni. De pl zsírosabb hússal más a helyzet, mivel azt órákig emészted, nem egyszerre akarna felszívódni, tehát a folyamatos lassú felszívódás miatt nagyobb lenne a hasznosulás. A zsírosodás pedig a napi össz kalória beviteltől függ és nem egy étkezés számít.
2014. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
140g casein reggel :D az estig elég is lesz :D
2014. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De értitek miért kérdezem? Nem lehet mindig pont beosztani mondjuk 30-30g-ra beosztani. Van amikor megeszek 40 grammnyi húst, a következő étel meg mondjuk valami tészta 5-10g fehérjével vagy más.
2014. szept. 7. 09:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Az nem probléma.

Én se minden étkezésre ugyan annyi adagot eszem.

2014. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy, hogy nem egyformák az adagok amiket napközben eszel.
2014. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó. Ezért kérdeztem. Köszönöm! De az még nem derült ki, hogy szélsőséges esetben is megvalósul-e a dolog. Tehát reggelire mondjuk 50g ebédre 20g vacsorára 70g. Persze ez így egy szär étrend, csak azért írtam, hogy érzékelhető legyen.
2014. szept. 7. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Írtam a szélsőséget is, az első kommentem erről szólt. Vagy nem olvastad? Nem mindegy miből megy a fehérje. Húsból több hasznosul ha egyszerre többet eszel, mert az lassabban bomlik le. Így sem érthető még? :)
2014. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De értelek, valszeg rosszul fogalmazom meg! Szóval, akkor úgy mondom, hogy ez nem a tápcsatornában van hanem a vérben. Vagyis ott már aminosav, de a lényeg, hogy ilyenkor a fölösleggel mi lesz.
2014. szept. 7. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:
A fölösleget kiválasztja a vese, kipisiled, vagy túl sok turmixnál kifosod, ha hasmenés lesz, fel sem szívódik.
2014. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!