Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell csinálni?

Hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

19/F Én a testépítés témában nem vagyok nagyon jó, de azért szoktam olvasni cikkeket erről-arról, de a felfogásom se valami jó, ez tény,........

1 év kondizok tömegnövelő étrenddel meg edzéssel, és +15 kg-OT SIKERÜLT FÖLSZEDNEM... és arra gondoltam, hogy nem ártana leállnom ezzel, és szálkásító edzést alkalmazni, csakhogy semmit nem tudok róla, és a kérdéseim konkrétan ezek lennének

1.) példát az edzésekre?????

2.) hogyan étkezzek?

3.) ettől lehet-e izmosodni és fogyni?

jah és 19 éves vagyok, 91 kg...



2014. aug. 30. 00:01
 1/8 A kérdező kommentje:

4.) mennyi szénhidrát és fehérje bevitelnek kell meglenni naponta????

jah és heti 2 alkalommal tudok elmenni kondiba

2014. aug. 30. 00:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy?


A szálkásítás és a tömegnövelés egyszerre nem megy, mert két különböző étrend kell hozzá (előbbihez kalória mínuszban, utóbbihoz plusszban kell lenned).

2014. aug. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
186 cm magas vagyok, de tudom, ezért mondtam, hogy mivel tömegnöveléses edzésen, étrenden voltam rajta 1 évet, ezért akarok át menni a szálkásító edzésre és étrendre
2014. aug. 30. 00:42
 4/8 Xyrot ***** válasza:

Ne feltétlenül időben mérd azt, hogy mennyit tömegeltél vagy mennyit szálkásítasz..amikor már úgy érzed elég izmot szedtél fel és sajnos zsírt is akkor nekifogsz szálkásítani!

Ha tényleg ezt szeretnéd akkor az edzésen semmit nem kell változtatnod csupán berakni az edzések mellé heti 2-4 aerobicot! Az étrendeden kell változtatni..csökkented a szénhidrát bevitelt..

Írók egy példát és majd azt alakítsd át,hogy neked legyen jó!

A szénhidrátos diéta tekinthető a hagyományos megoldásnak: ilyenkor a fehérjebevitelt

megnöveljük akár 3g/tskg-ra, a szénhidrátbevitelt pedig korlátozzuk valahol

1,5g-2g/tskg magasságában. A telített zsírbevitelt nullához kell közelíteni, telítetlen

zsírból pedig célszerű 10-20g-ot fogyasztani a zsíranyagcsere pörgetése érdekében

és kalóriapótlási céllal!

Ha kérdésed marad ez után is írj :)

2014. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Aerobic helyett aerob edzésre gondoltál igaz? :)
2014. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát az kardióból heti 3*20 perces futásokat végzek, és azért kezdek szálkásítani, mert már szerintem tavaly nyár óta elég izmot szedtem föl, hogy most szálkásítsak!!! :D És köszönöm az eddigi válaszolóknak! :)
2014. aug. 30. 13:22
 7/8 Dogmatix91 ***** válasza:
20 perc az elég kevés (persze több, mint a semmi). 40 perceket sétálj aerob tartományban. Vagy ha még van rajtad rendesen zsír akkor én az intervallum edzést ajánlom. Az hamar megvan és megpörgeti az anyagcserét rendesen.
2014. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Xyrot ***** válasza:
Igen..aerob..nem tudom mi járhatott a fejemben :) Köszönöm a javítást!
2014. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!