Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 19 éves vagyok. Most keztem...

19 éves vagyok. Most keztem el a tömegnövelést, a tömegnövelő az káros? A többi lent?

Figyelt kérdés
A "káros" szót úgy értem, hogy csak kifúj mint ahogy a csirkéket szokták és ha nem szeded, akkor gyakorlatilag szét esel? vannak enyhe szív problémáim, de az orvosom azt monta hogy edzhetek, de szerintetek a tömegnövelő sem árt? Az orvosomtól is kérdeztem, de ő azt mondta hogy 1 teljesen egészséges embernek is felesleges szerinte

2014. aug. 29. 01:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik ismerősöm, kigyúrt, izmos állat egyszer sírva jött be a melóhelyre =-)


Kérdeztük, hogy mi bántja, mire nagy nehezen elzokogta, hogy már hetek óta nem tud szeretkezni egy jót a barátnőjével, mert nem áll fel neki... =-)


És eléggé rendesen szedte a sok-sok koxot és tömegnövelőt és miegymást, csak hogy izmosabb legyen. A vége az lett, hogy további kínkeserves hónapok múltán - mialatt az ilyen semmit sem érő koxok hiányában úgy viselkedett, mint egy ingerült, folyamatosan menstruáló p*csa, és a legkisebb mozdulatra is leüvöltötte a hajt a fejünkről -, míg a szervezete vissza nem állt a normális keringési állapotra, nagy nehezen megmozdult a farka. Azóta persze vígan elvan a barátnőjével, de megfogadta, hogy SOHA nem fog szedni semmilyen szert a kondizása céljául =-)


Amúgy pedig igen csak helyes a teória. Csodálatos, irigylésre méltóan szép izmaid lesznek a tömegnövelőnek köszönhetően - ugyanez elmondható majd arra a lógó bőrre, ami majd rajtad lesz, miután valamilyen oknál fogva huzamosabb ideig abba hagyod a tömegnövelők szedését s elmúlik a hatásuk. Akármelyik denevér megirigyel majd a szárnyaid miatt... =-)

2014. aug. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Kifuj, mint ahogy a csirkeket szoktak? XDXD

Nem, nem fuj ki. Gyakorlatilag a tomegnovelo is kaja folyekony formaban. Edzes utan erdemes fogyasztani gyors felszivodasa miatt. Azonkivul valoban "felesleges", ha szilard kajabol be tudod vinni a szukseges tapanyagokat.

Olvasd el a sarga kapszula cimu iromanyt, googliban megtalalod, letoltheto, ebben sokminden benn van amire a tomegnoveles soran szukseged lehet.

2014. aug. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Eyrond!

En nem valaszolok terhesseggel es menstruaciokkal kapcsolatos kerdesekre, mert nem ertek hozza. Szerintem neked sem kellene ebben a rovatban bongeszgetned.

A tomegnovelo nem szteroid, nem koksz, nem cucc.

A tomegnovelot nem szedni kell, hanem meginni, elfogyasztani.

A tomegnovelo gyorsan felszivodo feherje es szenhidrat kevereke.

A tomegnovelonek nincs hatasa, igy az nem is tud elmulni.

Ajanlom neked is a testepites alapismereteinek attanulmanyozasat, amennyiben ebben a rovatban kivansz valaszokat adni.

Tisztelettel

2014. aug. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Xyrot ***** válasza:
100%

A tömegnővelőnek semmi káros hatása nincs..egyszerű élelmiszer pont mint a babatáp :)

Hogyha be tudod vinni a megfelelő ch mennyiséget nélküle is nem gond..tedd úgy..ha nem akkor pedig használhatod bátran!

Ha abbahagyod az edzést ha fogyasztottál ha nem tömegnővelőt izmaid nagy részét elveszíted mivel a testünk úgy van "programozva", hogy mindig a minimális energiát keljen fogyassza, így ha észreveszi nincs szükséged az izmaidra lebontja őket..:)

2014. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves okos értelmes témához nem értő válaszoló!

Nyílván az ismerösödnek a koxtól nem állt fel. Ha értenél ehez a kategóriához azt is tudnád hogy a tápkiegek azok rendes kaják. A rizsben is szénhidrát van mégse halt meg tőle senki.

2014. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 - palilaci - ***** válasza:

Idd nyugodtan. Csak az orvosoknak ne mondd ha majd rákérdeznek! Én a védőnőnél szoptam be és 10 percig csak arról pofázott, hogy káros aztán eljutott addig, hogy a fehérje(!) megöl. Mivel szerintem fingod nincs az egész izomépítésről olvasgass a témában. Ezekre keress rá: Alapismeretek, Sárga Kapszula, Tömegnövelő étrend. Ami még fontos, az egy sportolóknak szánt multivitamin. Nem, nem az ilyen gyógyszertáras szemetek, hanem pl: Mega Daily one plus, Vitabolic.


Az első meg csak trollkodott, de eléggé jól azt meg kell hagyni:D

2014. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Először is meg kéne érteni mi az a tápkieg. Benne van a nevében is: kiegészíti a táplálkozást.


Aztán azt is meg kéne érteni hogy mi az a tömegnövelő: fehérje és gyors felszívódású szénhidrát keveréke (dextróz/malto/stb). Kell a tápanyag edzés után.


Van még kérdés?

2014. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő=fehérje+cukor. Gondolom mindkettőről tudod, mire való. Nagyon lehülyítve a dolgot: testépítéshez sokat kell enni, elsődleges kalóriaforrást is és épüléshez szükséges fehérjét is. Ezt tartalmazza a tömegnövelő; fehérje és cukor, ami tiszta kalória, ballasztanyag nélkül. Ennyi.

Fehérjét nem szoktál enni tán? Kétlem, mert akkor nem igazán élnél már. Na ugye hogy nem haltál bele?

Na és cukrot szoktál tán enni? Meg sem kérdezem komolyan, gondolom innen már egyértelmű neked a válasz.

2014. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%
Semmi szukseged ra, a disznoknak is tapot adnak hogy hizzanak, a tomegnovelo is arra van. Vegyel normalis etelt es edd meg.
2014. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

lehet.


a tömegnövelő/növelés káros lehet, nézőpont kérdése.

az orvosodnak csak részben van igaza.


1.attól függ, hogy mit raknak bele.

szívbeteg embernek nem ajánlanék olyan készítményt, ami pl cukorral van tele, vagy hogy növelje a bmijét normál felé.

2.a hobbisportolók többségének teljesen felesleges, táplálkozással a fehérjék is bevihetők.

3.szívbetegségtől is függhet, milyen hatással van rá a kreatin, ha az is található benne. a kifújós részt nem értem, de ha arra utaltál hogy leereszt a szedés után, ez igaz, mert visszaáll a természetes kreatinszintre a szervezet.

4.ezek a készítmények arra jók, hogy a lusta buta embereknek eladják őket, mert nincs rájuk szükség a sportoláshoz.

az más kérdés, hogy a hivatásos sportolók többsége teljesítményjavítókat szed, hiszen ők a győzelemből kapják a fizetésüket. természetesen a profi sportolók többsége a legális fokozók mellett más szereket is szed.


5.ha figyelni akarsz az egészségedre, sokkal inkább a táplálkozásod és életviteled kell rendbetenni. megfelelő terheléssel, főleg kardiózással javíthatsz a szíveden, ha olyan. de erről kérd ki a véleményét, vagy kérd a továbbítást sportorvoshoz.

6.én a helyedben megkédeznék még pár orvost, mivel a többségük nem végzi rendesen a munkáját, és ez az életedbe is kerülhet. sokkal jobban jársz ha magad tanulsz az egészségedről és nézel utána aktuális, tudományos forrásokból, mintha vakon hiszel valakinek akinek dr van a neve előtt.


a továbbiakban válaszolókra reagálok, olvasd el ezt is:


---

"Olvasd el a sarga kapszula cimu iromanyt"


elolvashatod, de nem ajánlom, inkább tudományos cikkeket olvass, sokkal hasznosabb és igazabb, mint egy önjelölt edző elavult/valótlan állításokkal teli stratégiája.


"Idd nyugodtan. Csak az orvosoknak ne mondd ha majd rákérdeznek!"


ez a legnagyobb hülyeség, amit egy szívbeteg embernek tanácsolni lehet. mindig számolj be bármilyen változásról az életeddel kapcsolatban, legyen az edzés, táplálkozás, gyógyszer, vagy akár lelki trauma. gondolom nem akarsz meghalni amiatt, hogy eltitkolsz valamit az orvosod elől.


majd akkor bíráld felül az orvosod állításait, amikor lesz valódi ismereted a témában, pl legalább 3-5 aktuális(nem 20 éves mítoszokkal teli) tudományos(nem testépítős, mondhatni nem is magyar) kísérleti forrást elolvastál.


---

kérdésekért privátban keress

2014. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!