Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömeget növelek, és nagyon...

Tömeget növelek, és nagyon hízok. Miért?

Figyelt kérdés
mivel tanuló vagyok, ezért nem nagyon tudom befolyásolni az étkezésem, de a szénhidrát bevitelt csökkentettem, a fehérjét pedig megemeltem amennyire tudtam, zsírt szinte nem is fogyasztok. ez mellett étrend kiegészítőt szedek, és heti 4x van súlyzós edzésem. és sok zsír jön fel mit tegyek?

2014. máj. 20. 12:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

-.-

Szerintem ez már vicckategória :D

2014. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Mert szerinted mit raktarozunk zsirban? A ch-t? Akkor a bevitt zsirbol mit csinal a szervezet? Megy glikogenba? Ennek semmi ertelme. Amig van rendelkezesre allo ch addig nem kezd el zsirt egetni.
2014. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Nem mondhatod komolyan, hogy nekem fingom sincs a táplálkozásról. Ennél azért már régebb óta írogatunk itt..


A húsevők nem tipikusan azok az elhízott fajták, nem mondhatod hogy egy lowcarb húsevő testesítené meg az elhízott nyugati embert..


Eszkimók mit elhízottak? Én pont azt tudtam róluk, hogy egészségesek a maguk halevésükkel. Meg esznek salátát: zuzmót szarvasok gyomrából :D

Legjobb fermentált zöldség :D (vagy moha)


A kövér emberek 4kcal /g energiatartalmú cukrot illetve cukorból álló keményítőt esznek.


Én és a húsevők húst, általában zsíros húst. Én 9kcal/g energiatatalmú tömény zsírszalonnát nyomatok a zöldségeim mellé, mert finomnak és táplálónak tartom. Sonkát vastag zsírréteggel, ami jóval magasabb energia tartalmú mint a csibecici.


Nem eszem sokat mert nem törekszem tömegnövelésre, de keveset sem eszem, ezzel ritkán vádolhatnak. De az én példám nem is lenne jó még ha pontos képet kapnánk a táplálkozásomról sem, mert ekte ektomorfként én nem valószínű hogy 40-50 éves korom előtt nagyon elkezdenék meghájasodni, már ha csak úgy jóllakok hússal, zsírral, mellé akár rizzsel.


De ami a lényeg, a hájas ember miért enne többet mint én? Munkatársamat látom, töredékét eszi amit én + zsírszegényen, kalóriában meg sem közelít. Közben egész nap nagyobb testet mozgat.. ok. többet edzem, kivéve mostanában mert most én sem nyomom a heti 4-5 edzést.


Kettőnk között a különbség, hogy ő (jaa, persze zsírszegényen eszik eleve nem nagy húsos) még nálam is rosszabbul bírja a glutént és a tejet, vagy nem bírja a sok ch-t (nőként ez miért lenne meglepő..) és úgy is néz ki szegény teste.


Ennyi. Ez megint hormonális szabályozás kérdése, de ugye ebben nem hiszel..

2014. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"Mert szerinted mit raktarozunk zsirban? A ch-t? Akkor a bevitt zsirbol mit csinal a szervezet? Megy glikogenba? "


Tudod-e mik azok a ketonok?

2014. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Viszont 5 tojas ami kb 360 kaloria sokkal laktatobb mint pl egy kisebb doboz jegkrem ami kb pont ugyanennyi. Ha kiszamolnad kiderulne hogy tobb kaloriat fogyasztanak. A zsir laktatobb mint a ch ennyi. De ez nem jelenti azt hogy egysegnyi kaloriabevitel mellett két klón tobbet hizna vagy fogyna attol fuggoen hogy egyik tobb ch-t kevesebb zsirt vagy kevesebb ch-t tob zsirt eszik.
2014. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Marci, a bevitt zsír:

vékonybélben a trigliceridek lipáz enzimektől lebomlanak zsírsavakra és glicerolra, és mindegyik megy a maga útján ATP szintézis felé.


Glicerolból DHAP lesz az lép be a glikolízisbe és bomlik le piruváttá, aztán jön a citrát ciklus ahol NADH meg FADH keletkezik, a hidrogének pedig majd átkerülnek a mitokondrium membránon és protonpumpa meghajtja az ATP-szintetáz enzim-'gépeket' amik ATP-t képeznek ADP-ből.


Zsírsavak pedig bekerülnek a mitokondriumba (karnitinnal) ott pedig bomlik lefele 2 atomonként miközben acetil-KoenzimA keletkezik minden lépésben. B-oxidáció.. ez történik.

2014. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Oriza: És te tudod e hogy csak akkor kezd el ketonokat gyartani a test ha nincs rendelkezesre álló ch.
2014. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
De, mivel a kaják hatással vannak az anyagcserére így pont ezt jelenti.
2014. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Es amivel nem tortenik ez az megy zsirba szepen.
2014. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
De nincsenek hatással. Erre adj már egy forrást. Ez a legnagyobb hulyeség amit eddig írtál.
2014. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!