Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindenképpen kell az étrend?

Mindenképpen kell az étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


[link]


Kisebb fenekem van, mint az első nőnek a képen, de a kérdésem a combjára irányulna. Vagyis a fenék alatti kis husira a combon.


A testemmel meg vagyok elégedve, régebben sportoltam, szerencsére sikerült szinten tartanom (soha nem kellett kalóriákat számolgatnom, komoly étrendet tartanom), viszont a fenekemre, combomra híztam egy kicsit. Nem is feltétlenül szeretnék fogyni onnan, na meg tudom, hogy ez nem így megy, de ha formásabb, izmosabb, feszesebb lenne, azt nem bánnám.


Az edzésben kitartót tudok lenni, de a kajában kevésbé. A sok víz, napi többszöri étkezés, minimális nasi és kenyér megvan, próbálom tartani a megfelelő arányokat az étkezésben, de egy komolyabb szálkásító étrendhez tudom, hogy nem lenne energiám.


Súlyzós kitörés és guggolás, futás, illetve hobbi biciklizés mellett érhetek el látható eredményt, ha nincsen szigorú étrendem?


2014. máj. 3. 00:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Igen, érhetsz el látható eredményeket, bár lassabban, mintha szigorúan figyelnél a kajára.


Mi nyomjuk itt nagyon az étrendet (jogosan, hozzáteszem), de az amatőrök nagyrésze azt se tudja mi az a makrotápanyag, eszik-e vagy isszák. Aki komolyan izmot akar építeni, majd azt mutogatni, az foglalkozik ezzel igazán.

Szóval ha nem eszel össze mindent, és keveset eszel de rendszeresen, akkor lesz eredménye a kemény edzéseknek!

2014. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. máj. 3. 00:10
 3/22 anonim ***** válasza:
Én az mondom hogy 1x élünk adj bele mindent ha tudsz, hozd ki magadból a max-ot. Több akarat kell hozzá, de megéri keress motivációt, célt! :)
2014. máj. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Tényleg szigorú étrend max verseny előtt van.Egy rendesen összerakott étrend nem grammpontos feltétlen,meg alapvető igénynek kellene lennie a hosszú távú egészséged érdekében.Szóval először szokd az egészséges étrendet,közelíteni fokozatosan a normálishoz,amire ki van találva az emberi test és ha ez már alap,akkor lehet belőle diétát csinálni.
2014. máj. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szerintem egészen jó az étkezésem, mármint nem mondanám egészségtelennek.


Reggelire rántotta, zabpehely natúr joghurttal vagy tejjel, esetleg teljes kiőrlésű kenyér.

Tízóraira gyümölcs.

Ebédre nem nagyon szoktam figyelni, ami jól esik. Persze ha főzök, akkor általában valami csirke, vagy hal salátával, rizzsel, de előfordul, hogy máshol eszek és olyankor a baconos csirke, tészta és társai is előfordulnak.

Uzsira, ha főztem, akkor általában abból eszek kevesebbet, vagy csinálok valami salátát.

Vacsizni meg nem nagyon szoktam, vagyis 7 után igyekszem nem enni. Addig meg vagy elhúzom és uzsi lesz az utolsó, vagy utána még eszek egy kis müzlit.


Ennél jobban eddig nem sikerült odafigyelnem. Nem zabálok egyébként, tehát a kisebb adagok megvannak, de számolgatni nem szoktam. Szerintem ez azért így egészen egészséges, meg egyébként nem cigizek, nem kávézok, nem gyakran iszok. :)

2014. máj. 3. 00:46
 6/22 anonim ***** válasza:
Amit leírtál azzal az étrenddel nincs gond, mondjuk a bacont lehet, hogy hanyagolni kéne, jó kis zsíros kalóriabomba!
2014. máj. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudom.. Il Treno-s ananászos csirke... :D Azért igyekszem kerülni, de szeretem a hasamat, szeretek enni, és néha jól esik. :) Ezért lenne nehéz tartanom egy komolyabb diétát.
2014. máj. 3. 00:54
 8/22 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat! Igyekszem erre is a tőlem telhető legjobban figyelni. :)
2014. máj. 3. 00:56
 9/22 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes kérdés. Pedig azt hittem már megint valaki le akarja dolgozni a hasát hullahoppkarikával xD
2014. máj. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem jó ez az étrend kérdező. A szálkásító diétába nem nagyon fér a gyümölcs és az esti müzli sem. És nem csak attól diéta, hogy te felsorolsz kajákat, hanem ugye a mennyiség számít, ezért számolunk makrokat, mert zsírleadáshoz kalória mínuszban kell lenni. Ehetsz te bármilyen egészségesnek beállított kaját, ha ezzel nem leszel kalória deficitben, akkor nem fogsz egy deka zsírt leadni.

De próbáld ki így, lehet hogy összejön, ha meg nem, akkor összeállítasz jobb étrendet.

2014. máj. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!