Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsírbevitel számításánál ti...

Zsírbevitel számításánál ti mit vesztek figyelembe (a többi lenn)?

Figyelt kérdés

A zsír számításakor "csak" a hozzáadott zsírt számoljátok bele, vagy a "rejtettet" is? Alapból számoljuk ugye pl. a lenolajat, amit az ételhez adunk, a zsírt/vajat amit a szendvicsbe kenünk, számoljuk az olajos magvak zsírtartalmát, a tejtermékek zsírtartalmát. Tojássárgája gondolom nem kérdés.

Viszonylag jelentős pl. a zabpehely zsírtartalma is. Azt számoljátok?

A húsokban lévő (rejtett) zsírok? Pl. ha nem csirkemellet eszem, hanem pl. halat vagy csirkecombot?

Mi a helyzet a Ch forrásokban lévő természetes zsírral? Étkezésenként nem jelentős, de napi szinten simán összejön 10-15 gramm (pl barna rizs, TK kenyér).


Amikor azt mondjuk, tömegeléshez 1 gramm / tskg zsír, akkor az utóbbiakat beleszámoljátok/beleszámoljam?



2014. ápr. 25. 17:28
 1/3 anonim válasza:

mindent beleszámolok (online táplálkozási naplót vezetek, ott meg minden makrót tud könnyen számolni az ember)

de ha nem eszel durván zsíros húsokat, meg napi 620 tojást, és nem nassolsz össze-vissza, akkor nem nehéz kereten belül maradni

2014. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is beleszámolok mindent. A kérdés, hogy így kell-e, így jó-e, vagy van, amit nem kellene beleszámolni, mert az ember csak "becsapja" magát vele.
2014. ápr. 25. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
ha számolod, akkor okés. Én csak nagyjából, mert egy idő után azért kialakul annyi rutin, hogy tudom miből mennyit viszek be. Ha sza r a forma, akkor inkább a ch-t viszem le.
2014. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!