A fehérje mérgező?
Kedves MinimorRris, iszonyat mellélőttél...
1. A fehérje kifejezés csak a gyűjtő neve az élő rendszereket felépítő, szabályozó, stb makromolekulásis rendszereknek, melyek aminosavakból épülnek fel, de mind a négy szerkezettípusa (+domain) eldöntheti a biológiai funkcióját. Teljesen értelmetlen volt fehérje alapú kígyómérget beraknod, mert fehérje az inzulin is, vagy a ricin, ami szintén mérgező, és mivel kiemelten a táplálékkiegészítőre gondoltam, Te egy gyík vagy!
2. Hát itt is sajna tévedtél, biokémikus doktori iskolába járok, és vegyész vagyok, van belelátásom a dolgokba, hidd el!
3. Igen, itt is elrontottad, de itt már kezdtél rájönni.
4. A megfelelő mennyiségű fehérje bevitel egy sportolónál szükséges, nem pedig divat. Ezek szerint Te nem vagy az. Ha értenél a kémiához, tudnád, hogy egy izolációs eljárás során megfelelően tiszta, humán patogénektől mentes terméket kapsz.
5. Nem bulvár magazint, meg divány.hu-t kellene olvasnod, hanem tudományos folyóiratokat. Magyarországon még sajna él ez a fenenagy zsírkultusz. A magas koleszterin tartalma miatt (gondolom persze azt zsigerből vágod, hogy a koleszterin a biológiai membrán rugalmasságáért/merevségéért felel) merevvé teszi az érfalakat.
6. Itt már nem is veszlek komolyan: a keményítő glükóz polimer, még a kristálycukor glükóz-fruktóz dimer, ahol inkább a fruktóz okozza a problémát, de ezek után remélem, hogy letolsz napi 200 g kristálycukrot, hogy a jövőben ne tudj ilyen baromságokat írni!!!
7. Amihez nem értesz, abban ne okoskodj!
8. Egyébként nem a Te véleményedre, vagy trollkodásodra voltam kíváncsi, de válaszolok erre a sértegetésedre is. Nem vagyok testépítő, egy szóval nem írtam. Sportoló vagyok, ahol nagy fizikai igénybevételnek vagyok kitéve, és sok az erőnléti edzés. Nem tudok minden percben húst enni, nem vagyok menzás autó, hogy reggeltől estig legyen nálam kaja, viszont van az az egészséges és ajánlott fehérje szint, ami egy sportolónak kell... de ezt már leírtam.
A helyedben engem az zavarna, hogy egy gyökér vagy. Nagyon jobb szó nincs erre, látszik, hogy semmihez sem értesz, csak az arc nélküli trollkodáshoz!
Nos, kérlek, MinimorRris, valóban tudsz elég bicskanyitogató stílusban írni, de én értem a motivációidat, és belátom, miért írod azokat, amiket, még akkor is, ha nem feltétlenül értek velük egyet. :D Abban mondjuk de, hogy a mainstream táplálkozási tanácsok elég egyszerűek és elmaradottak tudnak lenni, éves (évtizedes?) lemaradásban vannak néha. Persze az sem várható el, hogy naprakészek legyenek, hiszen kell idő, amíg átfut egy elmélet annyira, hogy széles körben lehessen ajánlani. Ez a gond amúgy az egész tudományra jellemző, de nem tudom, hogy lehetne javítani rajta. Ha meg azt tanácsolnák az embereknek, hogy gondolkodjanak, akkor tyű, milyen káosz lenne :D
Próbálok mostanában kifejleszteni egy általánosabb nézetet a dolgokra, elég nehéz megfogalmaznom, de azért megpróbálom: alapvetően ugye egyazon faj tagjai vagyunk, a biológiánk lényegében azonos. Ámbár ez a biológia nem pontszerűen, hanem tartományszerűen azonos, a tartományon belül lehetnek eltérések, és vannak is. Az ember alapvetően túlélő, és nem hímestojás. Sokminden tud eredményesen működni, ha kellően következetes, ámbár nem mindenkinél ugyanolyan hatásfokkal. És nem csak a biológia szabja ezt meg (vagy nem csak a táplálkozás), hanem még sok más tényező is. Ezért hallunk eredményes vegákról, böjtölőkről, gyorskajaevőkről, standard étrendet követőkről ésatöbbi.
Ha az ember elkezd valamit, akkor valószínűleg hozzá tud szokni annyira, hogy úgy is jó legyen. Tehát adaptáció. Na de amihez marhára nincs kedve, az nem igazán fog menni. Amikor arról van szó, hogy van egy módszer szószólója, akkor őneki valószínűleg eleve bejött az ötlet, azért kezdte el. És - kulcsmomentum - a szervezete is eleve vevő volt az ötletre, azért volt hozzá kedve egyáltalán :D
A Gauss-eloszlás szerint vannak radikálisabb emberek, de a többség valahol az átlag környékén helyezkedik el. Nekik szól a mainstream testépítő/sportoló étrend, ami valószínűleg nem A Legjobb Étrend, de nem is a legrosszabb. Kulcsmomentum megint: van egy fogalom, amit valahogy úgy mondanék, hogy "elfogadhatóan megfelelő szint". Ez az, amit ez az étrend nyújtani tud. A többség kinézeti és egészségi igényét ki tudja ez elégíteni, és ez az igény nem a maximum. Jobb lesz, mint a random étrend, de felesleges harácsolni, hogy vannak nem annyira jó részei, mert nem is az a cél, hogy teljesen ne legyenek, hanem az, hogy az életvitelhez mérten minél kevesebb. El fog tudni érni íy az ember egy átlagos vagy annál jobb életkort és egészségi állapotot, neki ennyi elég is lesz.
Van még egy fontos tényező: az életvitel. Sok elmélet egészen radikális dolgokat követel, amiket egy egyszerű városi ember nemigen tud teljesíteni pl. anyagi korlátok miatt. Nem tudunk mindenből "bio"-t enni, eleve azt se tudjuk, hogy mi is az a bio valójában. Nem tudjuk teljesen kivonni magunkat az adalékok, alapanyagok alól, ezt ne várja el senki. Pláne, hogy a környezeti tényezők megmaradnak a városban, akármit csinálunk. Aki bazi egészségesen akar élni, költözzön föl a tiszta hegyekbe, és termeljen magának, de ne álljon szóba a civilizációval. Sőt, egyszerűbb ha elköltözik egy szűz bolygóra. Ott majd talán eléri a maximumot.
És a végére: miért is nem jó az átlagemberi kajálás? Mert következetlen. Nem tudja az átlagember, mit miért és mennyit eszik, csak bekajálja, ami finom, vagy épp ott van. Tervezettség nélkül meg nagyon könnyen el tud borulni a dolog. Néhányaknak összejön, hogy nem, de ők se vegyék ezt standardnak.
Na, kb asszem eddig jutottam magamban :D
Kösz, bár nem teljesen értem most hirtelen, mi köze is a témához, amit írtam, de valami csak van :D
Amúgy MinimorRis nagyon nem az a femináról tájékozódó hülyegyerek, tény, hogy radikális, de tényleg nem a teljesen fogalmatlan kategória.
Kösz a kérdést, kösz a hozzászólásokat.
Még akkor is, ha megint nem haladtunk sehová, végre valami, amit jó olvasni és mozgatja az ember agyát. Üdítő a napi 15 db. "milyen fehérjét vegyek" kérdés után.
Wash, jó volt, jó volt.
--
Minimorris pedig tényleg egy shegg, és tényleg csak szórakozásból írt a témához (de továbbra sem írtam hülyeséget, pont ezen szórakozom!)
A bicskanyitogatos stílus pedig egyfajta védjegyem már szerintem, de valljuk be leginkább érzelgős emberek zsebében nyílik ki szinte magától a bicska, na most ilyen tudatos lények pontosan hogyan is vitatnak meg egy kérdést? Hisztizéssel? :D
"de továbbra sem írtam hülyeséget, pont ezen szórakozom"
Hülyeséget írtál.
A bicskanyitogatos stílus pedig annyit, hogy aki qrvának meg ne csodálkozzon, ha megb4sszák. És az lesz a védjegye, hogy egy qrva. Nálad is lenne egy pont ahol már nem lennél objektív. Az érzelmesség az emberi természet része, ettől vagyunk emberek és nem gépek. Ettől még hisztizés nem volt, csak egy hülye hülyeségeinek nem eltűrése. Ha te szociopata vagy keress fel szakembert.
A primitív, ösztönös és érzelgős viselkedésnek nem a szociopata az ellentéte hanem a tudatos, mérlegelő, objektív és nem érzelem alapú viselkedés.
Te bicskát nyitogatsz, mert úgy véled van már egy határ. Szerintem ezzel eleve aláírod a kisszerűséged.
Abba nem megyek (most) bele hogy én hol tévedek és hol nincs igazam, mivel ez kérlek szépen VALLÁSI vita lenne már, márpedig te valószínűleg a nyugati dietetika vallási dogmáiban hiszel, ezeknek pedig már nálad avatottabb képviselőivel is vitatkoztam eleget, fölösleges lenne most az igazamat bizonygatni. Meg azért minden vita valahol kisszerű sajnos, amikor én el akarom fogadtatni másokkal az igazamat azért az valahol egy kényszerhelyzet, tisztára butaság.
Szóval, nálad van olyan határ ahol bicskákat nyitogatsz. Érdekes, én viszont pont nemrégiben hagytam el a késhordást is, nem igazán hiszek a bicskanyitogatás határaiban. Soha nem jön el az, hogy valaki túllő a célon és felidegesít.. ez állatias viselkedésforma lenne, márpedig legalább ezzel legyünk már tisztában. Megszabadulni az ösztöntől egyébként is elég nehéz lesz, hajjaj..
Kedves MinimorRris,
ha tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe az alábbi kutatási eredményeket, melyek az érrendszeri megbetegedések kapcsolatát az LDL koleszterinnel és a telített zsírokkal vizsgálják.
Journal of Lipid Research: [link]
The American Journal of Clinical Nutrition:
Harvard Medical School:
Jó olvasást!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!