Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérjét porban is meg...

Flevi kérdése:

A fehérjét porban is meg lehet enni? Ugsanaz a hatása, mint ha fepoldanam vízben?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem full force simple wheyt, de a csokis egyazeruen annnyira ihatatlan, hogy hanynom kell tőle, porban viszont finom (nem vagyok finnyás!) Szóval a hatasa ugyanaz akkor is, ha porban eszem meg?

Előre is köszi!



2014. ápr. 7. 06:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyanaz.

Egyébként mit értesz az alatt hogy "hatása"? Koncentrált élelmiszer, gyerek, nem varázspor!

Ha én a tojást nem sütöm hanem főzöm, annak ugyanaz a hatása?

2014. ápr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dogmatix91 ***** válasza:
A simple whey ihatatlan? Finnyás vagy! :D A Mutant Whey csokisára vagy a karamellás Carnivorra rá se nézz :D
2014. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megeheted úgy is, viszont utána igyál rá bőven vizet másképp nem szívódik fel ahogy kéne.
2014. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3-as hozzászólónak igaza van! Az hogy poralakban bekanalazod, vagy vízben oldva iszod, a felszívódási (emésztési) időintervallummal játszik szerepet. Mint ahogy az is, hogy vízzel, vagy sovány 0,1%-os tejjel (kazeinnel) iszod.


Én pl. edzés előtt/közben már ráöntöm a vizet a shaker-ben, hogy edzés utánra jól szétázzon, feloldódjon a por+víz.

Nem azért mert nehezen oldódik, habzik, bóvli a fehérje porom, hanem mert nem mindegy a felszívódási idő...


Hülyén hangzik, pert pici egy porszem, nem látható, de attól még egy pici porszem is oldódik. Kémiai értelemben a molekulák változnak teszem azt 30-60 perc alatt simán...

2014. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-es voltam!


Tehát ha gyorsan felszívódó fehérjét akarsz, akkor feltétlen vizezd fel hogy gyorsan emésztődjön/szívódjon fel a szervezetedben... Ha fogyasztás előtt beáztatod a proteint akkor ezzel még fokozod a felszívódási időintervallumot... A gyomrodba érve már egy oldott állapotú fehérje kerül...

2014. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Tehát összegezve: úgy akkor jó lesz, ha fel liter vagy 3 deci vizet iszok, miután megettem?

2014. ápr. 7. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Miután megetted és iszol rá 0,5 liter vizet az jó lesz. De lassabban fog felszívódni... Ha szerinted nem gáz hogy lassan szívódik fel, akkor edd kanállal a port! :)
2014. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bszki, ha a simple whey-el ennyit szarakodsz, mert nem bírod meginni, akkor ez a sport nem neked való, itt ugyanis zabálni kell folyton és nem az íz a fő szempont. Köztudott, hogy a tejsavók a legfinomabbak, de te még ezt se bírod meginni, szóval szerintem hagyd ezt a fenébe, egyél krémest, meg sport szeletet.
2014. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem gáz, mert reggel eszem :D
2014. ápr. 7. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!