Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Paleolit táplálkozás = Testépí...

Paleolit táplálkozás = Testépítő táplálkozás?

Figyelt kérdés
Hisz a paleolit lényege a hús-zöldség. Érvek-ellenérvek?
2013. nov. 22. 23:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem, vannak még külön kis elveik, amik a testépítőknek általában semlegesek, vagy kicsit ellentétesek, de vannak átfedések is, alapvetően mindkettő egy egészséget megcélzó alapanyag központú táplálkozás. Ugyanakkor nagyon sok paleos

low carbos, ami egy tömegnövelő testépítőnek általában nem nagyon jöhetne szóba. A paleosok az állati zsírtól is kevésbé félnek, és nem mindegyikük támogatja a napi 5-8 db étkezést, sokan pont például a harcosok étrendjével kombinálják.

2013. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, szóval azért más a kettő. De össze is lehet boronálni. De vagy ebben, vagy abban ez kompromisszumokkal jár. De nem minden kompromisszum rossz (sőt, általában a kompromisszumkészséget erénynek tartják).
2013. nov. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
szénhidrátot nem esznek szóval nem
2013. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azért.. de. Zöldségekből simán, olajos magvakkal meg még hízni is lehet. Ha hízni lehet, akkor izomzatot is lehet fejleszteni.


Vannak keményítőben gazdagabb zöldségek, és pl. egy primal táplálkozásba belefér az edzés utáni rizs is sőt még a whey protein is (mondjuk ez már nem paleós, de rokon, sokan ezt használják, az említett kompromisszum)

2013. nov. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem így van Tápi. A testépítőknek tömegeléskor sok ch kell, nem elég a fehérje és a zsír.

Ch nélkül lófütyi edzésed van, ha súlyzókról beszélünk. Anélkül nulla energiád lesz súlyzózni, mivel a súlyzós edzés a glikogénraktárakat fogyasztja. Nem elég zöldségeket kajálni. Tehát a paleolit nem megfelelő tömegeléskor és pont. Szálkásításkor már közel van hozzá, főleg a diéta utolsó heteiben, ahol már szinte nulla ch-n van egy versenyző.

2013. nov. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

De mondom hogy olajos magokban van keményítő, sütőtökben van keményítő, tehát paleó is lehet ch dúsabb. Primal (ami egy kompromisszumos paleo) már rizst is enged, bár nem ez volt a kérdésben.


Akkor az edzés ch nélkül, ott van a Kránitz Gábor, aki ketogén paleóval készül a versenyekre, erősít, tömegel stb.


[link]


Ketós csoportba rendszeresen ír, onnan tudom. Ha ő van, akkor mégiscsak van valami? Vagy rá mit mondasz?

2013. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt hogy koxal könnyebb. De egy naturál ch nélkül az siralmas. Én próbáltam párszor. 28 éve edzem, nem csak elméletről dumálok.
2013. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát jó, én kértem választ, szóval köszi! :)
2013. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És én végzek testépítő edzést, te pedig harcművész vagy. Én nem dumálok bele a harcművészeti, küzdősportos kérdésekbe, mert ahhoz nem értek. Te pedig ehhez nem értesz. Maradjunk ennyiben.
2013. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szükség van ch-ra? Olyat olvastam, hogy a szervezet vérből állítja elő..
2013. nov. 23. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!