Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most komolyan, kell a speciáli...

Most komolyan, kell a speciális diéta a fogyáshoz? Nem elég, hogy max megválogatom mit eszek meg és sportolok mellette?

Figyelt kérdés

Ha valaki fogyni akar állandóan az a válasz, hogy diéta... ilyen csirkehús, olyan hal, barna rizs meg a fene se tudja milyen zsírsavak meg olajok kellenek meg számoljam ki grammra pontosan a szénhidrátot meg a fehérjét meg a fene se tudja mit... ugyan már, régen ki foglalkozott ezekkel? Senki... ették ami volt és mégis voltak szálkás erős emberek... ráadásul most még azt is megmondják mikor és mennyit egyél... erre a sok hülyeségre rámegy az ember minimálbére és akkor meg megy a híd alá mert nem tudja fizetni a villanyszámlát...


Én ugyan úgy eszek mindent, főtt ételből meg hidegből is, persze annyiban módosítottam, hogy nem eszem a sok szar chipset meg nassolnivalót, a fehér kenyeret, meg durum tésztát eszek normális helyett és már több mint 8 kilót leadtam... persze sportolok mellette. (futás, edzés)


Most belém lehetne kötni, hogy a diéta is az, hogy megválogatja az ember hogy mit eszik. Itt nem ezen van a hangsúly, hanem a sok marhaságon meg számolgatáson... hogy egyél 5 féle húst 10 féle zöldséggel, lehetőleg ezekből is a legdrágábbat mert csak azokban van elég tápanyag... plusz még locsoljam le 2 féle olajjal, meg igyak magába olajat meg a fene se tudja már miket össze nem olvastam...!


A börtönbe is mit kapnak? Ugyan meg nem mondom, de nyilván nem egy 5 csillagos szállodai étterméhez hasonló kajákat... nyilván nem a drága csirkemellet nap mint nap, meg lennmagolajat, meg mit tudom én milyen zsírsavakat, mégis fogynak és fejlődnek izomzatilag edzéssel...


Ez is valami felkapott divat fogadni mernék... mint az edzőtermi gépek... azok is csak arra jók, hogy tönkretegyék magukat az emberek... megnőnek (felfújják magukat), közben szétcseszik az ízületeiket, "erősödnek", mégse tudnak megcsinálni pár szabályos fekvőtámaszt se... régen edzőtermek sem voltak, mégis voltak erős emberek...

Nah de ez már megint más...


Remélem azért nem indítottam háborút :D


2013. nov. 19. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A számolgatás nem olyan dolog, hogy ha kiszámolod, mennyit eszel, attól fogsz fogyni. Van, aki nem számolgat, mégis szépen fogy.

A számolgatás csak segítség, egyfajta útmutató, hogy mennyit kell enni. Aki véletlenül eltalálja a mennyiségeket, ugyanúgy fogy, mint aki számolgat, de miért ne számolgatnánk, ha nem nagy fáradtság és sokat segít?

2013. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nem tudom. Nekem nem volt elég, az biztos.
2013. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Osynho ***** válasza:
Az a baj, hogy fogalmad sincs a dolgokról, mégis azt hiszed, hogy van, így nagy bizonyossággal írod a hülyeségeket. Tipikus hiba. :)
2013. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak leírjuk az eddigi egyik lehető legbiztosabb módszert, amit követni lehet az effektív zsírégetés mellett a minimális izomvesztésért diéta alatt. Nem muszáj senkinek ezt a lehető legpontosabban betartani, csupán elmondjuk, mi az a maximum, amit beleadhat a siker érdekében.

"ráadásul most még azt is megmondják mikor és mennyit egyél"-igen, mert az, hogy "egyél kevesebbet", vagy "ne egyél annyi ezt meg azt", "egyél többet ebből, kevesebbet ebből" vagy bármi hasonló tanács nem lenne valami pontos támpont, ezt te is beláthatod. Leírjuk a lehető legpontosabban, hogy mihez próbálja tartani magát az ember, de innentől rajta áll, hogy mennyire pontosan tartja be. Azt viszont nem mondhatja, hogy nem lett neki tőlünk telhetően a legrészletesebben elmagyarázva a követendő út, és ezért nem sikerül a dolog. Tudod mennyien jönnek, hogy nem sikerül nőni/fogyni és amikor rákérdezünk az étrendjükre, akkor a legtöbben nem is tudják, mennyit visznek be a tápanyagokból? Na most erre mit kellene mondanunk? Ugyanúgy egyél főtt meg hideg ételből, csak ne egyél chipset meg fehér kenyeret? Aki nem épp olyan adottságokkal bír, mint te, annak ez a tanács az árnyékszékben talán használható volna, de egyébként nem.


Olyan ez, mintha kérdeznéd, hogy ha te hegyen akarsz kerékpározni, jól odalépnél a sportnak, hegyen lefelé zúgatnál, ugratnál több méter magasról, akkor ahhoz milyen bringa kellene. Mondanák neked az emberek, hogy hát ahhoz minimum 400-500 ezres DH kerékpárt volna érdemes venned, ha újonnan vennéd. Erre mondhatnád, hogy nem igaz, láttál te embereket a hegyen 80-100 ezres bicajokkal is, miért ne lennének már ugyan jók azok is. Nem az a lényeg, hogy azok egyáltalán nem jók, de nem fogsz ennyi pénzért ugyanolyan képességekkel rendelkező gépet venni, mint a kategória jobb képviselői.


Amúgy kicsit túlzol, azt tudod-e? Nem is egy helyen. 5-féle hús 10-féle zöldség abból is a legdrágább, szó sincs róla. A "fene se tudja milyen zsírsavak" csupán az egészséged megőrzését szolgálják, illetve az effektívebb diétát. Vitamint sem kötelező szedned, csupán ajánlott.


"Ez is valami felkapott divat fogadni mernék... mint az edzőtermi gépek... azok is csak arra jók, hogy tönkretegyék magukat az emberek... megnőnek (felfújják magukat), közben szétcseszik az ízületeiket, "erősödnek", mégse tudnak megcsinálni pár szabályos fekvőtámaszt se... régen edzőtermek sem voltak, mégis voltak erős emberek... "-Ez nem éppen hozzáértő, és el is tért az eredeti kérdéstől.


Szerintem ne hagyd, hogy ennyire felbosszantson valami, hogy utána ide kelljen jönnöd GyK-ra, és több bekezdésen keresztül kiventilálnod magadból, mert ennek semmi értelme.

2013. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól sejtem,megint egy agymosott Fegyenceshez van szerencsénk?

De azért válaszolom.


Nem MUSZÁJ ennyire pontosan,de így tudod a legjobb,leggyorsabb eredményt elérni.Én se tartottam be soha ilyen pontosan életemben,mégis jó eredményeim voltak.Egyszer egy hónapig voltam hiperszabályos étrenden.Többet fejlődtem,de túl sok volt a macera.


Az utolsó bekezdésed viszont egy halom baromság.Az izmot felfújni nem lehet;ha edzel,erősödsz;ha odafigyelsz nem lesz bajod;;

ha sz*rul csinálod akkor bármilyen sport kicsinál.

2013. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ó, anyám...


Tudod, mi? Csináld, ahogy akarod. Leszarjuk.

2013. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tévedés ne essék, nem hiszem magam okosnak a témából, nem is tudom mit beszélek, csak a véleményemet írtam le. A kérdést pedig azért tettem fel, hogy a véleményemet cáfoljátok vagy értsetek vele egyet. Ebből okulnék én is, és meg tudnám miért kell az általam (okkal) eltúlzott dolgok szükségességét.


ddrake szépen kulturáltan leírta amire kíváncsi voltam, és amivel egyet is értek, mert én sem vagyok hülye és egyébként ilyen szemszögből is megközelítettem már ezeket.


Wash-nak pedig köszönöm, nem is vártam hogy foglalkozz velem, főleg mivel kérdeztem valamit, amire abszolút semmi használható információ nem jött tőled...

2013. nov. 19. 21:24
 8/13 Osynho ***** válasza:

Ezt írtad:


"Ez is valami felkapott divat fogadni mernék... mint az edzőtermi gépek... azok is csak arra jók, hogy tönkretegyék magukat az emberek... megnőnek (felfújják magukat), közben szétcseszik az ízületeiket, "erősödnek", mégse tudnak megcsinálni pár szabályos fekvőtámaszt se... régen edzőtermek sem voltak, mégis voltak erős emberek..."


Aztán most meg ezt:


"Tévedés ne essék, nem hiszem magam okosnak a témából, nem is tudom mit beszélek, csak a véleményemet írtam le."


Nem érzed ellentmondásosnak?

2013. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miért is? Ez az én személyes véleményem... aztán persze lehet, hogy túlzok és nem így van. De ha nem is teljes egészében, van benne igazság. De ebbe ne menjünk bele, kár volt erről is írnom, csak így sikerült :)


A lényeg most itt a diéta.

2013. nov. 19. 21:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki ismer, az valószínűleg tudja, hogy ha még én is így reagálok le valamit, az tényleg nagy marhaság lehet... volt már erről egy jó hosszú vita egy hasonló gyengeelméjű párossal, nincs kedvem hozzá még egyszer. Olvass sokat, és rájössz, hol tévedsz már az alapokban. vagy akár ragaszkodhatsz is a hülyeségedhez pökhendi módon, nekem mindegy.
2013. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!