Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Visszamenőleg is számít a...

Visszamenőleg is számít a Kcal bevitel? Kifejtem alul.

Figyelt kérdés
Tegyük fel mondjuk délután 4-ig beviszek 1500kcal-t de napközben sportoltam is ( mondjuk - 1000kcal) ráadásul a kaját is jó alapanyagokból vittem be tehát kaloriaminuszba vagyok bőven. Mondjuk a napi kcal fogyasztásom 4000 kcal és ugye 1500at vittem be eddig, és mondjuk este elkezdek zabálni mint állat és egyszerre beviszek plusba 2000 kaloriát husokból zsírbol cukorbol minde szarbol és ugye még így is 500 kcal minuszban vagyok, így is jó a napi mérlegem? a napi kcal szerint fogynom kéne, de szerintem ez így nem érvényesül. ( mondjuk hogy a megfelelő fehérje azért megvan)

2013. nov. 17. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha túl hirtelen bombázod le magad egyszerre sok kajával, főleg sz*rral, főleg este, akkor az sokkal könnyebben megy a zsírraktárakba.


Ha rendszertelenül eszel, az a fogyásba és a tömegelésbe is beleszólhat, messze nem ugyanaz egyszerre megenni az egész napi mennyiséget, vagy szétosztani kis adagokba.

2013. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó de előtte megvolt a mozgás meg mittomén és a mérleg még mindig negatív (számokat tekintve) ilyenkor mi a helyzet.
2013. nov. 17. 22:37
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem ugyanaz a kettő meg nem egészséges meg mittomén, ez egy elméleti kérdés. Közhelyek nem kellenek most :D
2013. nov. 17. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Elméleti kérdés, hm, mínuszban vagy, tehát izmot fogsz veszíteni legelőször, mert azt a legkönnyebb. Legalábbis növelni biztos nem fogod. Ha valóban mínuszban vagy, akkor ahhoz fog legelőször hozzányúlni a szervezeted.


A zsírt csak akkor fogja az izom mellett hatásosan (hatásosabban, mint az izmot) felhasználni a tested, ha az étrended rendben van, és végzel olyan típusú edzést is lehetőleg, amivel erre ösztönzöd.

2013. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ahogy mondod mèg így is minuszban leszel és fogyni fogsz. Azt viszont nehèz elhinni hogy 4000 kaloriaval te szintentartasz. De egyèbkènt igen egy nagyobb adag kaja csak hosszabban emèsztödik semmivel sem "jobb" tobb kis adag kajat enni mint egy nagyot. Ez mind az egyèn-töl függ. ( napkozben ehesebb vagy, keves igy az energiad hasonlok)
2013. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valakinek bejön a harcosok étrendje, de sokaknak nem:)
2013. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a harcosok etrendje. Ez csak ahogy az emberi test mukodik. A harcosok etrendje egy divatdieta.
2013. nov. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ott se attol lehet fogyni hogy este eszik valaki hanem hogy valoszinuleg ha 4 oran at eszel es nem 16 oran at kevesebbet fogsz enni magadtol mert tele leszel es nem lesz ra idod
2013. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy ez a harcosok étrendje, csak példának hoztam föl, hogy valakinek beválik, mint ahogy lehetséges az is, hogy valaki ezzel az életmóddal ne nézzen ki sz*rul, de valószínűbb, hogy sz*rul fog.


A kérdező sem mondta, hogy 4000 kcal-val tart szinten, csak annyit mondott, "mondjuk". Legalábbis én így értelmeztem, mert a napközbeni sportnál sem lehet pontosan megmondani, mennyi kcal-t éget el vele, a napi alapműködésnél pedig még inkább nem. Ezért nincs is értelme a kalóriákat számolgatni.

2013. nov. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!