Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok segíteni? Jó ez az...

Tudnátok segíteni? Jó ez az edzésterv alsótestre?

Figyelt kérdés

Guggolás: 3x15

Kitörés:3x10

Emelés belső comb: 3x30

Körözés belső comb:1x30

Gyertya: 1x30

Hajlítás csípőre: 1x30

Emelés oldalra:1x30

Lábemelés hátra,fenék:2x30

Lábemelés oldalra,fenék:1x30

csípőemelés:1x30

Döntögetés súllyal: 1x40

Természetesen súllyal megy minden, guggolás-kitörés 6kg súllyal megy, lábon 1-2 kg sulyok. Ha nem jó, min változtassak? Köszi előre is!


2013. okt. 19. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod vele és melyik nem becses képviselője vagy
2013. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kétséges a nem? :D


Soknak tűnik így elsőre. Mind gyakorlat-, mind ismétlésszámban.

Hol szerezted ezt az edzéstervet?

Ugye felsőtestre is edzel?

2013. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos láttam már Férfit így edzeni :D
2013. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
:(
2013. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi az lemaradt. Nő vagyok és a cél a formásodás. Hááátt...én állítottam össze. Mi nem jó benne?
2013. okt. 19. 13:58
 6/11 A kérdező kommentje:
Hétfő-szerda-péntek megy ez az edzés. Nem akarok fogyni, 160cm és 51kg vok.
2013. okt. 19. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy ez egy afféle nőimagazinos edzésterv, amivel max nőimagazinos alakot szerzel, vagy azt se, a férfiak viszotn rühellik a nőimagazinokat :D Ezzel nem lesz jó feneked.


Kezdjük ott, hogy külső- meg belsőcombra nem kell külön edzeni, egy normális guggolásnál kap elég stimulációt az az icipici izom. Ha meg azt várod, hogy majd a zsír ettől lemegy onnan, akkor hiába, mert ilyen nem létezik. Nincs se helyi zsírégetés, se fogyasztó gyakorlatok. Nagyon rossz tévhit. Ez alapján minden helyifogyasztásra szánt gyakorlat kuka.


Súlyt úgy kell választani, hogy a használt ismétlésszám még pont sikerüljön vele, de több nem. A súlyt a mindenkori fejlettséghez kell viszonyítani, nem szabad kőbevésni, hogy ennyi kiló, és kész. Ahogy érzed, úgy kell.

DE!!! mindenekelőtt meg kell tanulni helyesen végrehajtani a gyakorlatokat, főleg a guggolást, mert az egy kritikus keresztmetszet. Ehhez jól jönne egy hozzáértő edző személyesen, hogy ki tudja javítani a hibáidat. Hidd el, megéri, hogy nem megy tönkre a térded a rossz végrehajtás miatt.

A lábsúlyok szerintem feleslegesek, tán még károsak is, mert elcseszik a mozgáspályát, de ez lehet csak futásnál van. Mindenesetre 1 kiló érdemi munkához kevés, de ahhoz elég, hogy akadályozzon.


Az alap guggolás-kitörés pároson kívül még mehet pár kiegészítő gyakorlat (esetleg az oldalraemelés pl.), de ne a kiegészítőkre alapozz.


Heti 3 lábedzés nincs. Ha van, akkor az nem edzés, hanem alibi. Heti egy, max 2 (és azt is csak eleinte, amíg ráérzel), de az legyen normális ( [link] ). A többi nap jöjjön a felsőtestedzés, hiába vagy nő, nem hanyagolhatod el. Gondolom nem így nézel ki: [link]


A normál testalakításhoz étrend is kell, "formásodás" azaz izmosodás esetén valamiféle tömegnövelő étrendszerűség, de semmiképp se fogyókúra, mint ahogy sokan hiszik, hogy a nőknél csak az létezik. Olvass utána. Meg keress rá, hogy alapismeretek, és sárga kapszula, és annak is. Ezt nem receptre kell csinálni, hanem tudnod kell, mit miért csinálsz. A jóseggű, jóalakú csajok egyike sem az efféle nőimagazinos módszerrel lett olyan.

2013. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok zsírt égetni, 52kg-ból nehéz lenne. Ha mindent kihagyok, akkor marad a guggolás és kitörés, de abból mennyit?Nem tudom össze rakni, azért írtam ide hátha valaki tud mondani valamit. Terembe nincs időm menni, felső testre is megy edzés, fehérjéket iszogatom. Szeretnék több isőt az alsótestre fordítani.Köszi a választ.
2013. okt. 19. 14:17
 9/11 A kérdező kommentje:
ja és nem női magazin, hanem Péntek Enikő. Én nem akarok vastag izmos combokat, csak formásat
2013. okt. 19. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Az alapelv az, hogy 8-12-es tartományon belül érdemes maradni, de sokak szerint lábedzésnél mehet akár a 15-ös is. Meg persze a klasszikus összezavarás elv, néha variáld meg az edzésed, hogy új ingereket kapjon a tested. Ezért kell olvasgatni, hogy összehasonlítsd az ajánlásokat. meg persze kitapasztald, neked mi válik be.


Nem kell sok kiegészítő gyakorlat, hidd el, egy normális guggolás-kitörés adag után nem sok erőd lesz még feneket emelgetni (:


A fehérje oké, de az csak egy kis része az étrendnek. Az összkép számít.


A formát az izmok adják, tehát kell izom, de zavaró mennyiségű izmot ha akarnál se tudnál összeszedni, mert nő vagy. Még férfiként is iszonyat nehéz. Bár kérdés, mennyi nálad a zavaró. Ha eleinte gyorsnak is tűnik a fejlődés, ne aggódj, lelassul az hamar. Azért van, mert elkezdtél valamit csinálni.

2013. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!