Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen eredményekre számíthato...

Milyen eredményekre számíthatok jól megtervezett étrend nélkül?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, ektomorf testalkatú.

Nagyon szeretnék változtatni valamelyest a külsőmön, zavar, hogy ennyire vékony vagyok, az elmúlt időkben sokat olvasgattam a testépítést témájában. Korábban már jártam edzőterembe, de hamar abbahagytam, hiszen nem értem el átütő eredményeket, mostmár tudom, hogy az étrend volt a hibás.


Szóval...az edzés részével tisztában vagyok, az étrenddel is.

Sajnos, nem áll rendelkezésemre annyi pénz, hogy minden nap meg tudjam enni a megfelelő mennyiségű csirkét, stb. kiszámolva egy hónapra nagyon sok, én mégis szeretnék valami megoldást találni, hogy tudjak változtatni a testemen.


Az itthoni kaja változatos, nagyon sokszor van hús (csirke, hal, marha), rizs, krumpli, tésztafélék. (krumplistészta, stb.)


Másik, hogy hogyan tudnám megoldani egy olcsó, de azért hatásos étrend összerakását?


Miket javasoltok?


Köszönöm előre is a válaszokat, sokat segítenétek. :)



2013. aug. 28. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A csirkemellel és combbal jársz legjobban. Hidd el,ha kiszámolod fehérje-grammokra, akkor ez a legolcsóbb fehérjebeviteli mód. + egy olcsóbb protein az jól jön mellé.

Olcsóbb hal is mehet. A rizs, zab az filléres dolog.

Ha éppen eltalálod a kaját, akkor jobban fejlődsz, ha pedig nem annyira, akkor kevésbé és hamar stagnálni fogsz. Tehát érdemes belőni az étrendet

2013. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Étrend nélkül? Ismerek olyat, aki nem törődik a kajával, mégis olyan formában van, amit a terem 90%-a irigyel! Viszont ilyen genetikai adottságokkal kevesen rendelkeznek, a legtöbben nem jutnak sokra! Van egy megoldás: kérdés mit ér neked az edzés? Én hétvégente dolgozni jártam, nem bulizni és így volt pénzem kajára! Ha ennyire nem érdekel, akkor a rizs olcsó, zabpehely olcsó, csirkemell helyettesíthető combbal tömegeléskor!
2013. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dogmatix91 ***** válasza:
A csirke-rizsnél sajnos nem nagyon van olcsóbb. Azért edzeni mindenképp érdemes elkezdeni! Fejlődni szar kajával is lehet, csak sokkal lassabb ütemben. Edzés utáni proteinre érdemes beruházni! Amennyire tudsz, egyél tisztán. Ha nincs rá keret akkor sajnos nincs jobb tanács.
2013. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy cipőben evezünk, én is extrém ekto vagyok, és kicsit szegényke :D


Van egy proteinem, a rizst meg a zabot kétpofára ZABálom, és házi kosztot eszek nagyrészt. Ha itthon főzünk, az esetek kétharmadában van hús is.

Egy disznóhús nyilván nem olyan tiszta, mint a cs.mell, de ektoként tömegeléskor.. betolok három szeletet :D


Ha meg épp grízes tészta van, akkor csinálok magamnak csirkemellet.

2013. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!