Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha minden...

Mit csináljak, ha minden stimmel, de mégsem szálkásodom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 4 éve kezdtem el ezt az életmódot a környezetem hatására. Kiskorom óta rendszeresen sportoltam,-kislányként csontos vékony (ektomorf jellezőkkel)-5 évig kézi, utána 3 úszás, és ekkor változott meg valami.Minden edzés után este 7-8körül elég sokat ettem...egészséges dolgokat ugyan (barnarizs, csirkemell, sárgarépa vagy brokkoli általában) de mennyiségileg sokat. Az iyomgyarapodásal párhuzamosan elkezdtem zsírosodni. Miután abbahagytam az élsportot, elkezdtem konditermi edzést végezni. Itt következik a nagy kérdőjel. Vajon mit csinálok rosszul...

Akkora ellentmondás az egész.

Első évben elkezdtem kettlebellezni és boxolni ekkor voltam 15 éves kb. Egy évig szenvedtem és izzadtam a teremben, de semmi változás. Aztán jártam heti 3x spinningelni (intervall jellegű edzéseket végeztem orrba-szájba), emellett lejártam a terembe még hot ironra heti 2x. Zsírból nem fogytam, csak izmot szedtem fel. Most térjünk ki a jelenre...egy évvel ezelőtt elhatároztam, hogy fitness modell leszek. El is mentem egy válogatóra, ahol megállapították, jó a genetikám, és az arányok, DE sok a zsír a derekamon amit sürgősen le kell szedni.

Persze, "le kell szedni"...hmm, nem is az eltökéltséggel van a baj. Hanem a tükörrel. A súlyomról annyit, hogy 173 cm magasságomhoz 63 kg vagyok.

A 3-4 éve tartó kajálásról, amit minden egyes nap kivétel nélkül-ne gondolja senki, hogy szülinap/ünnepek/buli/nyaralás/bármi-kizökkent, mert anyámék rosszul vannak, hogy nem lehet rábírni néha egy kis "bűnözésre"...

Tehát. Próbáltam már mindent, hónapokon keresztül 100g alatti chval kajálni/nap, most magasabbal csinálom, olyan napi 150g körül van.

Anyám vega, ebből következik, hogy nálunka szűrt víztől kezdve minden bio termék megtalálható, ellenben semmi olyan nem, amely "mesterséges".

3 éve nem fogyasztottam: cukrot(édesítőnek stevia vagy eritritol áll rendelkezésre), lisztet (paleonak megfelelőt természetesen igen pl.lennmag stb.) laktóztartalmú dolgokat,-kivétel sovány túró, és semmi más-alkoholt (utálom az ízét is, egyszer volt "szerencsém" megkóstolni), fehér rizst (helyette barna rizs vagy vöröslencse megy köretnek), fagylaltot, és más egyéb finomságot.

Ha édesség hiányom van, összekeverek egy kis főtt kölest steviával és azt tolom be fahéjas ízesítéssel kiegészítve.

Sovány húst eszem pl. csirkemell filét, de többnyire anyukám miatt halfilét fogyasztunk. Tonhal konzervet csak ritkán mert sok benne a konzerváló melléktermék. Ezt így nagy általánosságban leírtam. Most nagyjából az egy napi kaja+táp.kieg.+edzés felosztásom:

Éhgyomorra(ami azt jelenti, hogy kelek, feldobom a zöld teámat, bekeverem a lúgosító italporom:búzafűlé,árpaőrlemyény+vitaminok, megiszom a 10ml thermo drinem) aerobozni szoktam általában taposón 40 percet...utána hasazok, fekvőtámasz,-magyarul saját testsúlyos edzést végzek kb 30 percben intenzív körökben-emellett bcaas vizet iszom

Ezután jön az első étkezés: 3 szem mandula, protein turmix (biotech vagy peak whey)

Letolom az előbb említett vitaminos, lúgosító green master italporom.

Második étkezés: sovány túró 100gfahéjjal és steviával

Harmadik étkezés: grillezett halfilé, paradicsom, és kevert sali cukrozatlan dijoni mustárral

Megiszom a 2liter zöldteám

Negyedik: szójatejes kávé, kb összesen 300 ml

ezután 1500mg L-karnitin

EDZÉS: spinning 55 perc VAGY futás 45 perc VAGY amplitrainezni megyek, és utána súlyzós edzés VAGY TRX

utolsó kaja: 2 db főtt tojás, 2 szem mandula, egy kanál lennmagolaj, paradicsom

CSAK kókuszzsírt használok vagy lennmagolajat.


A pihenőnapom heti egyszer abból áll, hogy keesebbet eszem, de aznap taposó ugyanúgy megy.

Napi 7 liter nátriumszegény szűrt vizet iszom és 2 l zöldteát (kívánom is ezt a rengeteg folyadékot)...

Voltam már 5 különböző edzőnál, akik írtak edzéstervet+étrendet, követtem is 3-4 hónapig de semmi változás (sőt volt h híztam)

A pajzsmirigyem, vércukrom rendben rendszeresen járok orvoshoz, jódot szedek napi 200 mikrogrammot h kicsit stimulálja a pajzsmirigy működést


Most így megy ez nyáron, gimi mellet kicsit lightosabb mindez, mert nincs időm reggel edzeni.

Most 17 évesen itt tartok, mi lesz 22 éves koromra, amikor lassul majd minden..

Teljesen el vagyok keseredve mert erre megy rá minden időm, pénzem, enegriám. 3,5 kg zsírból nem megy le. Lassan már a 38as gatyák lesznek kicsik...nagyon félek.



2013. aug. 21. 13:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira vidd le, hogy teljesen kizárod a kenyér-rizs-krumpli (stb.) keményítőforrásokat.


Akkor annyit fogsz enni, amennyi rost a zöldségekben (paprika, saláta, paradicsom, uborka, tök, hagyma stb.) van, erre senki nem mondhatja hogy túl sok szénhidrát. Ketogénben lehet a zöldségeket is számolják, ennek utána kell nézni.. opcionális, ki lehet próbálni több mindent.

2013. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!