Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyha kis súllyal dolgozom...

Hogyha kis súllyal dolgozom és sok ismétlésszámmal azzal szálkásodom? Valami jó testépítő (cucc) kellene nekem mit ajánlotok? Az étkezés rendben van csak valami segítség kéne amivel jobban tudok fejlődni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Fehérjepor, futás, és súlyzós edzések kis súllyal, nagy ismétlésszámban, és olyan leszel mint egy agár. :)

Én nő vagyok, régebben sokat futottam 15-20 km-eket. Ekkor szedtem fehérjét, mert ilyen edzéseken az izomból is ég, nemcsak a zsírból. A fehérje megakadályozta az izomvesztést, viszont úgy leszálkásodtam önmagamhoz képest, hogy nagyon meglepődtem. Egy fiúnál ez a cucc biztosan háromszor hatékonyabb lenne.

2009. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Első kérdésre: Röviden fogalmazva: igen.


A második:

A 'valami jó cucc'-ot nagy választékból kell kiszelektálni és ehhez elég sok szempont szükséges.

1. Mióta jársz terembe

2. mennyit, milyen intenzitással edzel egy héten

3. Mi a célid a testépítéssel (alakformálás, fogyás, verseny, ilyesmik)


Elsőként azt tanácsolnám, hogy ha olyan helyre jársz akkor próbálj kiszúrni/ megismerni olyanokat akik szívesen látnek el, és hasznos (gyakorlati) tanácsokkal, tőlük jóeséllyel helyben kaphat megfelelő információt, vagy olvass utána.


ha még csak rövid ideje jársz edzeni (kevesebb, mint 3 hónap) egyelőre ne nyúlj táplálékkiegészítőhöz, ugyanis a már meglévő izmeid ezalatt energizálódnak, megerősödnek, és hozzászoknak a terheléshez. Megfelelő edzésterv mellett az első időszakban megfelelő ha odafigyelsz arra, hogy az ételeid magss fehérjetartalmúak legyenek, kerüld a felesleges szénhidrátfogyasztást (értsd pl nem mártogatsz a levesbe ilyesmibe kenyeret :D) és az édességeket valamilyen szinten építsd lejjebb.


Ezek után, ha gyorsabb fejlődésre vágysz már valamilyen táplálékkiegészítőt is bevethetsz. Fehérjével kezdhetsz, egy finom módszer az, hogy túrót turmixolsz össze valamilyen általad kedvelt gyümölccsel (pl banán :P)- ha túl sűrű akkor kis tejjel is - ezt az edzés után istéken nagyon meghálálják majd az izmaid. A minőségi kiegészítőnek remek és látványos hatása van - lévén a tejtermékekben kisebb arányban jelenlévő, de hatékonyabb fehérjét tartalmazzák nagy mennyiségben , viszont egy minimális erőcsökkenéssel(5%) kell számolni, amit általában az egyéb táplálék kompenzál.


Kb. fél év után belekóstolhatsz valami komplex tömegnövelőbe is (személyes kedvencem a Volumass 35) akár minimális kreatintartalommal. Az intenzív kreatinkúrákat, vagy nagymennyiségű kreatinbevitelt nem ajánlom, ha nem kívánsz hívatásos testépítő lenni. Nagyon csábítóak, és iszonyatos hatásuk van, de ha a gyorsan megszerzett izmokat nem dolgozod ki a további edzéseken akkor menthetetlenül odalesznek, ha leállsz.


FONTOS! Mindenképp minőségi táplálékkiegészítőhöz nyúlj, az egézséged érdekében. ( A csúcsminőségű termékek 2 nagyágyúja, és konkurense a Scitec és a Biotech)


és még 3 jó tanács HA tényleg jobban akarsz fejlődni:


I.a fontossági sorrend amitől eredményes lesz a munkád:

1. Evés

2. Alvás

3. Edzés


II. Tehát minden buliban gondolj arra, hogy az ébrentöltött órák a keményen megszerzett izmaid regeneráltságát gyengítik.

III. Minden 'Tuti tipp' amit az öltözőben hallasz legalább 10 oldalról legyen megtámogatva, mielőtt kipróbálod benn a teremben. :)


(elnézést, ha hosszúra nyúlt volna a válasz)

2009. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én köszönöm hogy hosszúra nyúlt a válaszod...Nagyon hasznos volt számomra!Nem lennél időzőjelben a személyi edzőm?Nagyon megköszönném!Én már egy éve építem a testem szedtem már fehérjét mellé semmi egyebet ezt ajánlották.Az étrendemen változtatni fogok napi4-5-6 étkezés kis táplálékbevitellel,akkor nyúlhatnék az általad említett szerhez? Várom válaszod köszi
2009. okt. 2. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt jól írta az előző:

"Minden 'Tuti tipp' amit az öltözőben hallasz legalább 10 oldalról legyen megtámogatva, mielőtt kipróbálod "


Ebbe bele tartozik az ő tuti tippje is, amiben bizony bőven van hibás elgondolás.

Lássuk csak:

Az első kérdésre röviden: nem!

Egy valódi edző (pl. én) sosem állítana olyat, hogy létezik szálkásító edzésmód.

Ez egy buta tévhit.

Kétféle anaerob súlyzós edzésmódszert különböztetünk meg:

erőnövelő és izomtömeg -növelő.

Az erőnövelö edzésmódszer kevés ismétlésből, szabadsúlyos alapgyakorlatokból áll, a sorozatok közt hosszú pihenőidőkkel. Itt a megmozgatott súly nagysága számít.


Izomnövelésnél már izolációs gyakorlatokat is beiktatunk, közepes ismétlésszámmal, rövidebb pihenőidőkkel.

az ismétlési tartomány 6-12.

Nagyon egyszerű, hogy miért.

A sejtek üzemanyaga az ATP, ami anaerob munkavégzésnél a glikolízis során glükóz felhasználásával szintetizálódik a sejtek mitokondriumaiban.

Ez egy bonyolult és energiaigényes folyamat, amit neked ebből meg kell értened, az az, hogy az ATP csak az izommunka elő néhány másodpercében áll rendelkezésre, az újratermelődéshez időre van szüksége.

Ennél hosszabb sorozatok (15 ismétlés fölött) már aerob úton történik az energiatermelés (természetesen van átfedés azért a kettő között), ami nem megfelelő sem intenzítást, sem az izomválaszt tekintve.

A testzsír felhasználása nem sz edzésen, hanem az étkezés során dől el. Az edzésen csak az ingert kapja az izom, a regenerálódás, újjáépítés csak nyugalmi állapotban, pihenés közben indul be, amihez jó esetben a szabad zsírsavak oxidációja szolgáltatja az energiát.


A tápkiegekkel kapcsolatban nagyjából kielégítő választ kaptál. Az edzés utáni "túró, gyümölcs, tej" turmix viszont még viccnek is rossz, mivel edzés után a legfontosabb a gyors felszívódású protein és szőlőcukor bevitele.

A kazeintartalmú túró és a tejcukor, tejzsír tartalmú emészthetetlen tej fogyasztása ezzel a céllal nem egyeztethető össze.

A teremben kapható tejsavót (koncentrátum, izolátum, hidrolizátum) ajánlom, 40-50 gramm szőlőcukorral és természetesen vízzel.

A két említett cég (Scitec, Biotech) korántsem nevezhető csúcsminőségűnek, viszont olcsónak számítanak amagyar piacon. (csúcsminőség pl. a BSN, Gaspari, Muscletech, SAN, stb...) A kettő közül inkább a Biotech a jobb.

A kreatin "iszonyatos" hatásárol írt gondolatokat is meglepődve olvastam.

Nyugodtan kipróbálhatod, vagy bejön vagy nem. Nem profi testépítőknek készült, olcsó termék. Csodákra nem képes, de semmilyen káros hatástól nem kell tartanod.


Érdemes kipróbálnod az újabbfajta NO fokozókat, álltalában Arginin, Citrulin Malát, és továbbfejlesztett kreatin formulák (pl. ethyl ester) találhatók benne.

Értágító hatású, ezáltal az erekben jobb tápanyag és oxigénszállítást, gyorsabb ATP re-szintézist tesz lehetővé. Felpörget az edzésre és a tápanyagokat fehérjéket segíti beépíteni, gyorsítva a regenerálódást.

A laktát- küszöböt kitolja, késleltetve a tejsav kiáramlást. Ezáltal tovább tudsz edzeni és az izomláz is kisebb mértékű lesz.

Szintén teljesen biztonságos készítmény.

(pl. Biotech: Nitrox Therapy, BSN: No Expode)

Nézz utána neten, ha érdekel a dolog. Minden le van írva különböző fórumokban.

2009. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te testépítéssel foglalkozol?Akkor a napi 5-6 étkezés megfelelő?Nem lennél a segítőtársam tanácsokkal el tudnál látni?
2009. okt. 3. 06:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Testépítő edző vagyok, ez a munkám.

Budapesten a XI .-kerületben dolgozok.

Ha érdekel írj privátot...

2009. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!