Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha minden...

Mit csináljak, ha minden stimmel, de mégsem szálkásodom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 4 éve kezdtem el ezt az életmódot a környezetem hatására. Kiskorom óta rendszeresen sportoltam,-kislányként csontos vékony (ektomorf jellezőkkel)-5 évig kézi, utána 3 úszás, és ekkor változott meg valami.Minden edzés után este 7-8körül elég sokat ettem...egészséges dolgokat ugyan (barnarizs, csirkemell, sárgarépa vagy brokkoli általában) de mennyiségileg sokat. Az iyomgyarapodásal párhuzamosan elkezdtem zsírosodni. Miután abbahagytam az élsportot, elkezdtem konditermi edzést végezni. Itt következik a nagy kérdőjel. Vajon mit csinálok rosszul...

Akkora ellentmondás az egész.

Első évben elkezdtem kettlebellezni és boxolni ekkor voltam 15 éves kb. Egy évig szenvedtem és izzadtam a teremben, de semmi változás. Aztán jártam heti 3x spinningelni (intervall jellegű edzéseket végeztem orrba-szájba), emellett lejártam a terembe még hot ironra heti 2x. Zsírból nem fogytam, csak izmot szedtem fel. Most térjünk ki a jelenre...egy évvel ezelőtt elhatároztam, hogy fitness modell leszek. El is mentem egy válogatóra, ahol megállapították, jó a genetikám, és az arányok, DE sok a zsír a derekamon amit sürgősen le kell szedni.

Persze, "le kell szedni"...hmm, nem is az eltökéltséggel van a baj. Hanem a tükörrel. A súlyomról annyit, hogy 173 cm magasságomhoz 63 kg vagyok.

A 3-4 éve tartó kajálásról, amit minden egyes nap kivétel nélkül-ne gondolja senki, hogy szülinap/ünnepek/buli/nyaralás/bármi-kizökkent, mert anyámék rosszul vannak, hogy nem lehet rábírni néha egy kis "bűnözésre"...

Tehát. Próbáltam már mindent, hónapokon keresztül 100g alatti chval kajálni/nap, most magasabbal csinálom, olyan napi 150g körül van.

Anyám vega, ebből következik, hogy nálunka szűrt víztől kezdve minden bio termék megtalálható, ellenben semmi olyan nem, amely "mesterséges".

3 éve nem fogyasztottam: cukrot(édesítőnek stevia vagy eritritol áll rendelkezésre), lisztet (paleonak megfelelőt természetesen igen pl.lennmag stb.) laktóztartalmú dolgokat,-kivétel sovány túró, és semmi más-alkoholt (utálom az ízét is, egyszer volt "szerencsém" megkóstolni), fehér rizst (helyette barna rizs vagy vöröslencse megy köretnek), fagylaltot, és más egyéb finomságot.

Ha édesség hiányom van, összekeverek egy kis főtt kölest steviával és azt tolom be fahéjas ízesítéssel kiegészítve.

Sovány húst eszem pl. csirkemell filét, de többnyire anyukám miatt halfilét fogyasztunk. Tonhal konzervet csak ritkán mert sok benne a konzerváló melléktermék. Ezt így nagy általánosságban leírtam. Most nagyjából az egy napi kaja+táp.kieg.+edzés felosztásom:

Éhgyomorra(ami azt jelenti, hogy kelek, feldobom a zöld teámat, bekeverem a lúgosító italporom:búzafűlé,árpaőrlemyény+vitaminok, megiszom a 10ml thermo drinem) aerobozni szoktam általában taposón 40 percet...utána hasazok, fekvőtámasz,-magyarul saját testsúlyos edzést végzek kb 30 percben intenzív körökben-emellett bcaas vizet iszom

Ezután jön az első étkezés: 3 szem mandula, protein turmix (biotech vagy peak whey)

Letolom az előbb említett vitaminos, lúgosító green master italporom.

Második étkezés: sovány túró 100gfahéjjal és steviával

Harmadik étkezés: grillezett halfilé, paradicsom, és kevert sali cukrozatlan dijoni mustárral

Megiszom a 2liter zöldteám

Negyedik: szójatejes kávé, kb összesen 300 ml

ezután 1500mg L-karnitin

EDZÉS: spinning 55 perc VAGY futás 45 perc VAGY amplitrainezni megyek, és utána súlyzós edzés VAGY TRX

utolsó kaja: 2 db főtt tojás, 2 szem mandula, egy kanál lennmagolaj, paradicsom

CSAK kókuszzsírt használok vagy lennmagolajat.


A pihenőnapom heti egyszer abból áll, hogy keesebbet eszem, de aznap taposó ugyanúgy megy.

Napi 7 liter nátriumszegény szűrt vizet iszom és 2 l zöldteát (kívánom is ezt a rengeteg folyadékot)...

Voltam már 5 különböző edzőnál, akik írtak edzéstervet+étrendet, követtem is 3-4 hónapig de semmi változás (sőt volt h híztam)

A pajzsmirigyem, vércukrom rendben rendszeresen járok orvoshoz, jódot szedek napi 200 mikrogrammot h kicsit stimulálja a pajzsmirigy működést


Most így megy ez nyáron, gimi mellet kicsit lightosabb mindez, mert nincs időm reggel edzeni.

Most 17 évesen itt tartok, mi lesz 22 éves koromra, amikor lassul majd minden..

Teljesen el vagyok keseredve mert erre megy rá minden időm, pénzem, enegriám. 3,5 kg zsírból nem megy le. Lassan már a 38as gatyák lesznek kicsik...nagyon félek.



2013. aug. 21. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet gond a tejtermékekkel. Nézz utána a tej anabolikus hatásának. (tejsavó, túró..)


Mennyi akkor most a ch beviteled, és mikből is jön össze?

2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, volt már, hogy felhagytam egy időre az un. "állati fehérjével" kivéve a halakat. de nem változott a testösszetétel sajnos.

Napi 120g körül van, iskolaidőben ezt meghaladja olyan 40 gmal kb, mert sajnos még ezt is alacsonynak érzem a tanuláshoz,-de eddig csak összejött az a 4es tudás-.

Általában kölesből vagy barnarizsből+ a párolt zöldéseg mennyiségéből tevődik össze. A szójatej ugyan light de az is elég sok cht tartalmaz. Sajnos másképp nem csúszik a kv, és még alvás zavaraim is vannak, tehát kv nélkül a napom "álom" lenne csak... :/

2013. aug. 21. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:

próbáld meg azt,hogy éhgyomorra kimész edzeni semmi kiegészítő nélkül utána sem kell zöld tea , hanem szilárd kaja mondjuk hal..és a tejet kerülöd


és ezt ajánlom olvasd el!

[link]

2013. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és majd elfelejtem a túró lassú fehérje, azt hagyd meg alvásra, szóval lefekvés előtt edd, és nem kell ide kence fice italpor...fogod felkelsz lemész edzeni éhgyomorra pl.. futsz utána csirkemellt vagy halat eszel és 3 óránként letolsz még belőle, ha engedi a pénztárca, nem kell ide hülye kiegészítő..az alap hiányzik semmi értelme, a ch-t meg ha nagyon vacilálsz rajta a nap folyamán eszel vagy 100 g barna rizst szétosztva a nap folyamán és meglátod hogy mi lessz
2013. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ch-t le! Ha szénhidráthoz kötődik már a tanulás készséged, az már anyagcserezvar. Helyre kell hozni..! Ki kell próbálni elmenni ketogén táplálkozásig, megnézni hogy tetszik pár hétig (amíg átáll rá a szervezeted)


És minél inkább lazíts, nem tudsz mit siettetni vagy segíteni izgulással, sőt még jót sem tesz. Egy csomó dolgot ki tudsz próbálni ami segíteni fog, fiatal vagy még.. Nyugi. Majd írunk ötleteket.

2013. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam, érdekes cikk, megtudtam pár új infót, és ezt még nem láttam a shop.builder-en. :)

Azt írja éhgyomorra súlyzós...

Tehát akkor ne aerob mozgás legyen, hanem súlyzós edzés?

2013. aug. 21. 14:14
 7/11 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves :

Hány g-ra kell levinnem a cht?

A ketogént még most lecsekkolom..

Köszönöm a válaszokat ! :)

2013. aug. 21. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Hmm, aerob edzésnek alszol úgy 8 órát, utána.. egész nap aerob vagy amikor nem edzel. Én ezért nem látom sok értelmét az alacsony intenzitású, aerob edzéseknek (kivéve ha nyújtás, gyógytorna). Az edzés szerintem és sok más ember szerint mozdítson ki a komfortzónádból, terhelje meg az izmaidat. Akár erősítés a program, akár szálkásodás, a súlyzós edzés mindig jó.
2013. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

próbáld ki és meglátod, reggel futás helyett súlyzózás is mehet habár kinek a pap kinek a papné...


majd jelentkezz a hírekről :D ha átolvastad akkor próbáld betartani :) és sok sikert

2013. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az időszakos böjtöt is kipróbálhatod 1 hónapot mondjuk,annyiból leszűrhető,hogy bejön-e neked.

vagyis nagyjából marad minden ugyanez,csak másképpen van időzítve a bevitel.

gugliba-pwb advanced diet 2 részes iromány.

2013. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!