Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem tudok egy izomcsoportra...

Ha nem tudok egy izomcsoportra 3-5 gyakorlatot [nincs lehetosegem], csak mondjuk kettot, akkor azt ki tudom valtani azzal, ha egy gyakorlatbol tobb sorozatot csinalok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt tudod tenni, de jobb lenne több gyakorlat. Azért az többet ér.
2013. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De mi az hogy nincs lehetőséged rá? Ezt nem értem.
2013. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Nem konditerembe jarok, hanem csak egy "szegenyesebb" kornyezetbe. Parasztmodszerrel meg tudom oldani a dolgok nagy reszet, de a csigak, kulonbozo padok nehezen kivitelezhetoek.

2013. aug. 20. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Én a változatosság híve vagyok. Nem tudnék úgy hátazni például, hogy húzódzkodás meg döntött törzsű evezés, aztán hazamegyek. Hiányérzetem lenne.
2013. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csigák nélkül is van 4-5 gyakorlat szinte minden izomra, én is itthon edzem szabad súlyokkal.

PL:

Mell: fekvenyomás kétkezes- és egykezes súllyal, ugyanez döntött padon, tárogatás (a pad dőlési szöge itt is változik hetente), áthúzás tolódzkodás.

hát: húzódzkodás szélesen, egykezes evezés, kétkezes evezés, t-rúd (a rúd egyik végét megpakolom súllyal, a másik végét pedig betámasztom egy sarokba úgy hogy becsavarom a végét egy törölközőbe, hogy ne tegye tönkre a falat. Egy háromszög fogantyúval tudom húzni a megpakolt végét.)

Hátnál még megy kéthetente felhúzás, illetve hiperextenzió (homorítás).

Váll: egykezes nyomás ülve fej fölé vagy mellről nyomás kétkezessel, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel.

Csuklya: egykezes- vagy kétkezes súllyal vállvonogatás.

Bicepsz: állva kétkezessel sima vagy francia rúddal, állva egykezes beforgatós bicepsz vagy kalapács, scott padon egykezes, koncentrált bic., húzódzkodás szűk fogással arc felé néző tenyérrel.

Tricepsz: szűk fekvenyomás, fekve homlokra engedés (koponyatörő), vagy ugyanez egykezessel, ülve egykezessel tarkóhoz engedés, hátsó támaszos tolódzkodás, lórugás.

Láb: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, egylábas vádli állva egyik kézben súlyzóval terhelve.

Has: hasprés és függeszkedve lábemelés.

2013. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az igazan hasznos valaszt! A leirtak alapjan megis tudok tobb gyakorlatot, csak nem neztem elegge utana.
2013. aug. 20. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
szívesen.:)
2013. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!