Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy izomcsoportra sok a heti...

Egy izomcsoportra sok a heti 2 edzés?

Figyelt kérdés
A B és C napom van, A mell-bicepsz-has, B tricepsz-váll-has C kardió plusz gyenge láb edzés.(alacsony vagyok így nem szeretném hogy a hát és láb edzés aránytalanná tegyen) A hetem így van beosztva ABCAB, hétvége pihenő. Egy darabig jó volt de most mintha úgy érezném a sok edzéstől megrekedt egy szinten. Étrend rendben, napi kb 160 gr fehérje és 80-90 széndhdrát kizárólag rizsből. 1,5 éve edzek, előrébb tartanék ha a 3 napot egy hétre tolnám ki? Akkor ugye egy izomcsoportot csak egyszer edzek egy héten.
2013. jún. 24. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdőként, még az elején lehet 2x edzeni egy izomcsoportra.

Nem tudom mennyi sorozatot végzel, de szeritnem célravezetőbb lenne, ha egy izomcsoportra 1x edzenél egy héten. Ha elég intenzív, akkor 1nek elégnek kell lennie rá.


Szóval igen, szerintem sok.

2013. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Egy izomcsoportra 4 gyakorlatot végzek, 4x 8-12 ismétléssel.
2013. jún. 24. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor bizony elégnek kell lennie. Próbáld növelni az intenzitást, esetleg hagyj kevesebb szünetet két sorozat között. Mondjuk 1 - 1,5 percet
2013. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!