Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy csinálják?

Hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Test építésről beszélünk, azon belül tömegellés!!


Test kilogrammonként szükségünk van napi 1kg/2g fehérje, 1kg/5g szénhidrát! Nos ez egy 80 kg-s ember számára napi 160g fehérje (80*2=160).....

1400 ft 1 kg csirke mellfilé az tartalmaz 200g fehérjét mert ugye 100g csirkének 20% a fehérje tartalma! Nekem ebből 800gramm húsra van szükségem (20/160=8*100) mert az fedezi a napi 160g fehérjém! ami azt jelenti hogy 1120 ft naponta ez a 800gramm ! Mondjuk egy hónapban van 30 nap akkor ez 33600 havonta... ez nagyon sok egy átlag keresetből... és a rizset nem is számoltam :)



2013. júl. 27. 21:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ezzzzz nagyon drága, vagy csak az én szememben? Vagy esetleg elhanyagolható a fehérje? kicsit? úgy jönnek ki olcsóbban?
2013. júl. 27. 21:46
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, kb ennyi, de pl a hús fehérjetartalma (csirkemell: 24g / 100g). A fehérje egy részét olcsó protein porral is lehet helyettesíteni. Edzés után kb 40g fehérje (ez 50g proteintápkieg) és reggel is mehet egy adag. Így mindjárt nem kell annyi hús. És persze így is kell lóvé, hiszen ingyen nem adnak semmit. Sajnos ez van, költeni kell, nincs mese. A rizs, zab egyébként nem drága, de kell zöldség is, ami megdobja a kiadásokat.:)
2013. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De az a helyzet,hogy a minőségi táp kieg. is drága, kiszámoltam ma, a hús az olcsóbb kb 2-3 % al ! tehát hiába egészítem ki azzal ha árban ugyan ott van, akkor inkább húst eszek, mint feldolgozott tápkieget, ha csak nem veszek valami olcsó fehérjét :).. Ezekszerint ez nagyon költséges sport !! amúgy igen a szénhidrát az meg van potom pénzből. Hát sajnos nekem csak ez úgy fog menni hogy napi 100g hús ennyit bír a tárcám
2013. júl. 27. 23:09
 4/21 anonim válasza:

olcsóbban is lehet báár az lehet nem lesz olyan 6ásos...

sok tojás, túró meg ilyenek, ha szerencséd van akkor nagy részt ingyen van....

de én is veszek mellé fehérkét mostanában a drágábbik változatot 14000 ez nagyon jó minőségű tejsavó. én általában edzés után gurítom le meg néha este, de inkább a többit szilárd kajával próbálom helyettesíteni.

Kevés ember van aki rendesen tud az ilyenekre költeni és még ideje is marad edzeni...

2013. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Na akkor számoljunk egy kicsit:

Myprotein Impact whey 5 kg az 18 ezer ft. Ez 80%-os fehérje, tehát az 5 kg tápkiegben van 4kg tiszta fehérje. Az leosztva forintra : 4,5 Ft/ 1g fehérje.


A húsnál 1kg (1500 Ft) csirkemellben van 240g fehérje. Ez leosztva 6,25 Ft/g fehérje.

Akkor mégiscsak a protein lesz az olcsóbb, ha egységárra nézzük? :)

2013. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jah de én csak a scitec-es Tápkiegeket néztem, többit nem dicsérik sehol !
2013. júl. 28. 12:56
 7/21 anonim ***** válasza:
Pedig sokan dicsérik (én is) a myproteint. Nagy Britannia legnagyobb tápkiegcége, szóval nem kamu. Nem csak a scitec létezik, kicsit korlátolt vagy ha beszopod a scitec marketinget és azt hiszed, hogy csak az a jó. Elmondanám, hogy a scitec sem gyárt proteint, hanem ugyanúgy veszi az alapanyagot a tejgyárakból, mint más cég is és a dunakeszi üzemükben már csak ízesítik, dobozolják. Tehát az alapanyag minden cégnél ugyanaz, nem jobb a scitec.
2013. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 tap bela ***** válasza:

"

Jah de én csak a scitec-es Tápkiegeket néztem, többit nem dicsérik sehol !

"


Akkor te az internet kínai, vagy koreai lebutított verzióját látod? ;-)

Ezt ne mmondhatod komolyan?!?! Ezeregy igen jó, sőt tökéletes termék létezik, ami nem Scitec. Sőt....

2013. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 tap bela ***** válasza:

"

Ezekszerint ez nagyon költséges sport !!

"


Részben megtaláltad a kulcsszót. Nem olcsó sport ez sem. Ésszel, odafigyeléssel, lehet spórolni több 10.000Ft-ot is havi bontásban, ha megtalálod a megfelelő terméket. Azért nem írtam márkát, mert bizonyos alapanyagok, mint glutamin, creatin, EAA-k valamelyike, de még a protein esetében is igen nagy a szórás (FT). Ez persze nem azt jelenti, hogy silány lenne. Mivel pl. az L-glutamin az mindenhol ugyan az, csak valahol megfizeted a csili-vili dobozt, XY megfizetett testépítő fotóját, vagy esetleg egy bolt rezsiköltségét, ami mondjuk egy menő plázában "leledzik".

2013. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy újabb agymosott by scitec (: a fogyasztói társadalom gyöngye.
2013. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!