Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a baj a fehérjével? Megéri...

Mi a baj a fehérjével? Megéri fehérjézni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elkezdtem kondizni nemrég, szeretnék kockás hasat stb.. (mondjuk az már megvan, de nem azért mert annyit kondizok :) ). A testalkatom alapbol mezomorf, idáig mindig tojást ettem edzés után.. Fehérje por megéri? Idáig nagyon nem szerettem volna fehérjézni" mégpedig azért mert meglátszik és ha abbahagyom, akkor "lemegy az izom" . Megéri úgy fehérjézni, illetve lehet, hogy vonzóan izmos legyek, de nem az a felfújt" izom-agy? Illetve megoldható ez úgy hogy ne látszódjon hogy " na ez is fehérjézik" ? A tojás erre nem elég? Köszi a segítséget. :))

2013. júl. 14. 05:40
 1/10 tap bela ***** válasza:
100%

Az alapoknál kellene az információt rendbe tenned.


Tehát valahol itt kellene elkezdeni a tanulmányt.....

A fehérje gyakorlatilag az izomzatunk építőköve. A fehérjét a szervezet aminosavakra bontja, - ezek a legkisebb egységei - és ilyen formában használja fel. Természetes formában a fehérje megtalálható húsokban, tejtermékekben, tojásban, kis mennyiségben növényekben. A sportolók többnyire fehérjeturmixokkal egészítik ki az étkezéseiket. Ezek jelentősen megkönnyítik a napi fehérjeszükséglet bevitelét, valamint segítségükkel elkerülhető, hogy a felsorolt természetes fehérjetartalmú ételekben megtalálható – ám a táplálkozás szempontjából felesleges - további zsiradékok, szénhidrátok a szervezetbe jussanak. Vagyis, a fehérjeturmix segítségével nagyrészt tiszta fehérjéhez jut a szervezet. A fehérjeturmixok többsége tartalmaz azonban más összetevőket is, mint a fehérje felszívódását segítő anyagok, antioxidánsok, vagy olyan összetevők, amelyek az íz- és esztétikai élmény fokozását célozzák.

2013. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eddig is tojást ettél.. egyél tovább, az fehérje (meg zsír, meg vitaminok, ásványi anyagok. jobb helyeken ételnek hívják :)
2013. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tojást nyersen ne egyél. Kellemetlen a László kórház intenzívén!


Fehérje mellett sincs esélyed "felfújt" testre. Nem is látszik meg erősen, nincs "fehérjézés" mert minden nap eszel fehérjét.


Nagyon félrevezettek téged, erről még olvasgass!

2013. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még soha nem ettem nyers tojást, napi 1 főt tojást szoktam, max 2-t, + heti legalább 3 kardio edzés koffeinnel és 20 g tojással előtte. + a Kondi.

Igazábol amit nem akarok, hogy műizmoknak nézzenek ki, illetve hogy ha abbahagyom akkor azonnal lemenjen az izom is.

Meg hallottam rémhíreket is, hogy egészségtelen stb..

2013. júl. 14. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Kinéztem az ablakon.. aztán magamba csíptem.

Most egy mesekönyvben vagyunk?


Hogy néz ki egy izom műnek? Mit kell tenni hozzá ha én akarok? Mégis ez mi?

És mi 20g tojás? 20 grammot fingok egyszerre, 20g az nem mennyiség ételből. Tojásból. Vagy tojás protein? Abból kb. 20-30g elég edzés utánra, igen.

2013. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tap bela ***** válasza:

"

Meg hallottam rémhíreket is, hogy egészségtelen stb..

"


Már mint a whey, casein, egg proteinek egészségtelenek?!?! Meg lehet, az előző hozzászólónak lehet igaza. Nem "egy mesekönyv"?!?!

2013. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom ezen a szinten még a Sárga kapszulát is érdemes volna a kérdezőnek elolvasni. Nem sokat ér, de aki alapfogalmakat ennyire nem ismer annak hasznos lehet.
2013. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Drugs Bunny, Sárga kapszula. Olvass olvass és olvass. ha utána nem értesz valamit, utána kérdezz.
2013. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most végeztem mind2-vel és a félreértések elkerülése végett: nem 20 g tojást szoktam enni, hanem ez CSAK a kardioedzés előtt, súlyzós edzés után megeszek 1-2 tojást is.... :)

A "műizmok" alatt pedig azt értettem, hogy pl. van egy ismerősöm aki fehérjézett, most már szteroidozik is és hát már elég nagy állatnak néz ki, tehát látszik rajta, hogy ezektől a szerektől torzult el ennyire.

2013. júl. 15. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok vizet köt meg a teste. Az nem izom. Zsír + víz, valamilyen arányban izomzattal együtt persze.
2013. júl. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!