Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő kondíció, izomnövelés?

Megfelelő kondíció, izomnövelés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy koromhoz megfelelő kondíciót létrehozni, ami megkönnyíti a minden napoamat :D Volt egy betegségem, ami miatt sokat voltam ágyban, illetve kórházban, ez egy féléve volt, de egy kis mozgás után a szívem majd kiesik, lépcsőzés se a legjobb érzés :D 68 kiló vagyok, 180cm.

Illetve szeretnék férfiasabb külsőt, ezt mivel érthetném el? Hallottam a fegyencedzésről, kondiparkról, de ezekhez kell minimális izom, hogy elkezdhessem. Mi az első lépés? Itthon fekvőtámasz, futás, biciklizés? Sokáig fociztam, a küzdőszellem megvan :D 17/F



2013. júl. 10. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első lépés? A fegyencedzés. Ez egy könyv. Letöltheted torrent oldalakról vagy megveheted könyvesboltban. Segítségével a falon végzett fekvőtől eljuthatsz az egykezes fekvőhöz. A fekvőtámaszon kívül van még 5 gyakorlat.Guggolás,Kézenállásban végzett karhajlítás,Híd,Lábemelés,Húzódzkodás.


Ez megadja az alapot a Street Workouthoz amire gondoltál.

2013. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, a fegyencedzést nyugodtan elkezdheted, az alapszintről megy.
2013. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én egy sportorvosi kivizsgálással kezdeném (miből áll: nem tehetek be linket mert így is rám szóltak), ha nagyon gyenge vagy gyógytorna, ha nem akkor személyi edző.


Fokozatos rehabilitáció, lassan bevezetett mozgás. Én is tudom milyen az amikor egy rövidebb séta után is izomláz van egy nagyobb ágynyugalom után. Ezt több hónap újraépíteni garantáltan sérülésmentesen. Nem tudjuk mi bajod volt, tehát korrektebb tanácsot nem adhatunk. Gépeken érdemes elkezdeni edzővel, saját tömeg sok lehet.

2013. júl. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
András, a fegyencnél nem egyből a saját tömeged maximuma adja a terhelést. Pl fekvőtámasznál is a falnál végzett verzióval indít, vagy húzódzkodásnál is úgy, hogy leér a lábad, stb. Szóval nem sok az, hidd el nekem. Tudom mit beszélek, 28 év folyamatos edzéssel azért van tapasztalatom.:)
2013. júl. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom, de kórház után 5 kg is lehet sok! Nem tudjuk mi a baja.
2013. júl. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az orvos még senkinek nem ártott meg (a vizsgálat rész).
2013. júl. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Némelyik doki kicsit túlaggódja a dolgot. Pl idén is voltam a budai egészségközpontban. Ott jól rám ilyesztettek, hogy ilyen szívzörejjel, mint ami nálam van azonnal hagyjam abba a sportolást, sőt még lehet, hogy szívbillentyű plasztika is kellene. Beutaltak a kardiológiai központba a Haller utcába. Elmentem, ott is megvizsgáltak. Kérdezem a dokit a szívultrahang közben, hogy akkor mi a gond, sportolhatok e, vagy kell e műtét?

Közli, hogy semmi gond, van egy nagyon kis zörej, de semmi más. Mehet a sport továbbra is.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy ki az aki megvizsgál, szerintem.:)

2013. júl. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
daganatom volt, az orvos is javasolja a mozgást, s tényleg a nulláról kell kezdenem, hamar fáradom
2013. júl. 21. 18:04
 9/10 Sága ***** válasza:
Èn is fegyencezek màr kicsit több mint 2 ève ès Montez nekem rengeteget segìtett a tudásával,mind az edzèsnèl,mind a kajàlàssal kapcsolatban.Szerintem hallgass rà,ha szèp fokozatosan az elsö lèpèsektöl kezded a fegyencet nem lehet bajod,mivel az elsö 3 lèpès minden gyakorlarnàl rehab. jellegü.Mèg annyit szeretnèk hozzàfüzni hogy neked csak gratulàlni tudok a kitartàsodèrt,sok sikert az edzèshez!
2013. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, először is elolvasom a könyvet, hogy okosodjak :D aztán elkezdem az edzést, esetleg étkezéssel kapcsolatban, hányszor naponta, mit ne egyek, mi ami fontos :)
2013. júl. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!