Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Osztott edzésterv, vagy...

Osztott edzésterv, vagy random edzés?

Figyelt kérdés
Eddig heti 3-4szer jártam kondiba és minden nap kb minden izomcsoportot kicsit megmozgattam olyan 1,5 óra alatt. Most szeretnék átállni a 4 napos osztott edzésre, ami minden nap más izomcsoportról szól.Valamiért úgy gondolom, nem elég egy nap egy izomcsoportra, de javítsatok ki ha tévedek...Ez így hasznosabb, mint ahogy eddig csináltam? Tényleg szükség van 1 hét pihentetésre az izomnövekedéshez?

2013. jan. 23. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szükség van. Egyébként lehet heti kétszer is edzeni egy izmot, de akkor kevesebb gyakorlat megy egy izomra, nem 3-4.


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 poiu ***** válasza:
Nem random, legyen terved. Ha eddig heti 3-4 x 1,5 óra teljes testedzést csináltál intenzíven és bírtad, akkor kezdő vagy. Ha ezt most már nem bírod, akkor ideje váltanod, úgy ahogy Montez ajánlja, vagy heti 2-szer egy izomcsoportot. Csak az a baj, hogy nem derül ki, mi a helyzet. Másfél óra egyhuzamban még egy profinak is sok, vszínűleg nem elég intenzív az edzésed, úgy meg csak időrablás. Szerintem maximáld egy órában, de azt durván, és ha pár hétig csinálod, kiderül, hogy megy-e a heti 2-szer ugyanaz. (Nekem megy, alsó középhaladóként :-).
2013. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igaziból én kézilabdázom mellette már 10 éve, szóval állóképességemmel nincs baj. Csak a kondit kezdtem 2 éve és sokszor megszakadok már edzés végére.De megfogadom a tanácsokat, köszi! Megy a zöld pacsi.
2013. jan. 23. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!